Jump to content

Μην ξεκινησετε να με βαρατε ολοι μαζι.


antonismor
 Share

Recommended Posts

Καταρχας καλησπερα σε ολο το φορουμ και παλι

 

Μετα απο αρκετη σκεψη αποφασισα να μεταβω σε ενα αλλο ποιο δυνατο μηχανημα για Home Lab Server

 

Εχω στην διαθεση μου ενα HP Proliant G6 ML-110 με Controller SAS/SATA B110 Raid 0/1

4 Δισκους  500 GB Western Digital Blue

Ο Server Εχει τον επεξεργαστη G6950 Intel Και δουλευει πληρως Hyper - V R2 2008

Εχει επισης 8GB Ram ECC DDR 3 Kingston

Εχει επισης 3 χρονια επιπλεων Support Pack

επισης εχει μια καρτα που βγαζει 3 Τhin Clients το οποιο το αγορασα πριν 3 μηνες καπου στα 300 ευρω

ολο αυτο το θηριο το δινω καπου στα 600 ευρω ισως και κατι παρακατω δεν θα τα χαλασουμε στα 10 - 20 30 ευρω ειναι οτι πρεπει για καποιον για να κανει τα πηραματα του σε Hyper - V και οχι μονο

δουλευει αθορηβα εχει και Ilo Standard Πανω του .

 

Ο λογος που τον δινω ειναι γιατι θελω να παω σε ενα μηχανημα ML150G6 η και μεγαλητερο.

 

μην αρχισετε να μου κακιωνετε επειδη το γραφω εδω αφτο αλλα θεωρησα οτι εδω ειναι οτι καλυτερο διοτι ισως καποιος θελει κατι οικονομικο για να κανει το κεφι του και τα πειραματα του πριν το κανει με σε αλλο πελατι. ι τιμη ειναι πολυ χαμηλη σε σχεση με αυτα που εχει πανω του ο Server Αυτο απο HP αν δειτε εχει καπου στα 450 $ + τα Thin client αλλ 300 + τις ram αλλα 150 € Μου εχει κοστισει περιπου 900 και κατι ευρω νομιζω οτι αξισει λοιπον στειλτε μου πμ με τηλεφωνο να μιλησουμε.

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...