Jump to content

Change the Display name of recipient


themispaok
 Share

Recommended Posts

Καλησπερα σας,

Εχω εναν Exchange 2010 Sp2, και προσπαθω να αλλαξω το ονομα του χρηστη  themis paok για το πως θα εμφανιζεται στο πεδιο Το

Δηλ. οταν στο Το γραφω πχ them κ παταω Check Name για να το βρει απο το Global Address list μου φερνει το themis paok(κανονικα με το mail του).

Θελω λοιπον να μην φαινεται themis paok αλλα themis paok / G4.

Εχω παει στον Exchange στο πρωτο tab General, του το αλλαζω εκει στο πρωτο text field (themis paok / G4), αλλα δυστηχως δεν αλλαζει οταν του παταω Check Name, κ οχι μονο σε μενα αλλα κ σε οποιον χρηστη προσπαθησω να αλλαξω. 

Επισης πηγα κ στο 2ο Tab User Information εχω αλλαξει κ το First name,Last name,Name αλλα κ στο 3ο Tab Organization

Ξερω οτι ειναι κατι απλο αλλα δεν παιζει με τιποτα, οποτε οποια βοηθεια θα ηταν πολυτιμη.

 

Σας ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ενημερώνεται δυστυχώς.

Οι λύσεις είναι τρεις (σίγουρα οι 2 πρώτες παίζουν).

 

1. Recreate profile

 

2. Κλείνεις Outlook και πάς Control Panel-> Mail και κάνεις edit το profile και αλλάζει.

 

3. Μέσα από Outlook, πας Account Settings -> επιλέγεις το account και κάνεις repair. 

 

Δυστυχώς αν κάνεις publish το Outlook μέσα από Terminal Services μόνο με την 1η επιλογή θα κάνεις δουλειά, αφου δεν υπάρχει under the hood λύση είτε δεν έχω βρεί εγώ κάποια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...