Jump to content

Online/Streaming των εκδηλώσεων


Recommended Posts

Καλημέρα στην κοινότητα.

 

Επειδή κάποιοι από εμάς δουλεύουμε στο εξωτερικό ή εκτός Αθηνών ή δεν μπορούμε να είμαστε με φυσική παρουσία στην εκδήλωση, πιστεύω οτι θα πρέπει να γίνεται streaming των εκδηλώσεων, record και μετά upload κάπου για future reference.

 

Πιστεύω το αίτημα μου οτι είναι υλοποιήσιμο ειδικά όταν υπάρχει σαν χορηγός η Microsoft πίσω από όλες τις εκδηλώσεις, όπου μπορεί με αυτό τον τρόπο να προωθήσει και τις αντίστοιχες τεχνολογίες, π.χ. Azure Streaming, κτλ.

 

Προσωπικά έχω κάνει και συνεχίζω να κάνω σπουδές online και πολλές άλλες εκπαιδεύσεις με αυτό τον τρόπο.

 

Το μόνο αρνητικό που μπορώ να σκεφτώ είναι οτι δεν θα έχω την πίτσα και τα εδέσματα αλλά είναι κάτι που μπορώ να ζήσω χωρίς.

 

Οπότε αγαπητέ Άγια Βασίλη θέλω για το 2016 online/streaming των εκδηλώσεω του autoexec και του IT PRO DEV connections για όλους όσους δεν μπορούνε να παρευρίσκονται εκεί.

Link to comment
Share on other sites

εφικτό νομίζω πως είναι! (φαντάζομαι αρκετά "τεχνικά" θέματα στην υλοποίηση...αλλά γίνεται)
αλλά το θέμα μας είναι να έχουμε φυσική παρουσία.

να θυμίσω ότι περάσαμε μία περίοδο που γινόταν ένα Meeting και πήγαιναν 1-2 άτομα, μέχρι το σημείο που καναμε αρκετό καιρό για να ξανακάνουμε!

σε αυτή την περίπτωση θέλουμε φυσική παρουσία και όχι άτομα που θα κάτσουν να το παρακολουθήσουν από το σπίτι τους!
επίσης, η ιδέα έχει πέσει και στο παρελθόν...οπότε Καψαλάκη για πες και εσύ την γνώμη σου!

για τους εκτός Ελλάδα πάντως νομίζω ότι κάτι μπορεί να γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Η φυσική παρουσία εννοείται οτι είναι πάνω από όλα και σε αυτό θα πρέπει να στοχεύουμε αλλά πιστεύω έστω ένα recording και upload κάπου οτι είναι εφικτό εαν όχι live streaming.

 

Επίσης θα μπορούσαμε με recording να έχουμε και τον αγαπητό κκ. Κλαδάκη να μας μάθει για το Azure AD. biggrin.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αν και πρόκειται για μια καλή ιδέα, πάντα στην πράξη κολλάμε στο ότι κάποιος πρέπει να ασχοληθεί με το recording, ώστε αυτό να έχει μια αποδεκτή ποιότητα εικόνας και ήχου, ώστε να "βλέπεται". Δεν είναι εύκολο, όπως το έχουμε διαπιστώσει.

 

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε εύκολα, είναι να δημοσιεύουμε κάπου τα live meetings. Εγώ προσωπικά το έχω κάνει και τα προσφέρω ώστε να μπορεί να τα δει ο οποιοσδήποτε ενδιαφέρεται.

 

Ίσως κάποτε το καταφέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...