Jump to content

7ο AutoExec.Gr Community Event στη Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

Σε συνέχεια των συναντήσεων της Κοινότητας και στην Β. Ελλάδα που ξεκινήσαμε τον Δεκέμβριο του 2008, με χαρά ανακοινώνουμε το 7ο AutoExec.Gr Community Event στη Θεσσαλονίκη, στις εγκαταστάσεις του SystemPlus Κέντρου Πληροφορικής, Ιωνίας 16 στη Περαία Θεσσαλονίκης, τηλ. 23920 21921.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Όπως κάθε φορά θα υπάρξουν ομιλίες από μέλη του AutoExec.Gr. Όποιο μέλος επιθυμεί να συμμετάσχει με δική του ομιλία, μπορεί να το δηλώσει στη διεύθυνση [email protected].

Κατά την διάρκεια της εκδήλωσης θα υπάρχει και μια μικρή ... έκπληξη..... Μετά την εκδήλωση θα ακολουθήσει ... μεζεδοπωλείο και ρετσίνα.

Η συνάντηση έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη 21 Ιανουαρίου 2009, στις 18:00.

Πρόγραμμα συνάντησης:

Microsoft Data Protection Manager 2007 -- Γιώργος Σίμος MCSE

Windows 2008 vs Windows 2003: Αλλαγές και βελτιώσεις -- Γιώργος Ανδρίτσος MCP

Windows Server 2008 R2 -- Χρήστος Σπανουγάκης MCT, MVP [DS]

Η συμμετοχή στην συνάντηση είναι δωρεάν. Δηλώστε συμμετοχή άμεσα, κάνοντας κλικ στο πλήκτρο Εγγραφή εδώ.

FAQ

         Χρειάζεται προεγγραφή; Ναι, δηλώστε συμμετοχή εδώ

         Πόσο κοστίζει; Είναι δωρεάν

         Χρειάζεται να είμαι μέλος του autoexec.gr;  Όχι, αλλά προτείνεται

         Πόση ώρα διαρκεί; Περίπου 2  ώρες ενώ στη συνέχεια ότι  προκύψει…

Μαθαίνετε τα events μας και από την παρουσία μας στο FaceBook

Link to comment
Share on other sites

Υπεροχα. Δηλωσα κιολας συμμετοχη. Περιμενα πως και πως μετα τη προηγούμενη συναντηση. Ελπίζω η θεματολογια να ειναι τοσο εντυπωσιακη οσο και στην 1η συναντηση. Θα προτεινα αν θα μπορουσε να εχει σχεση με το migration απο AD 2003 & Exchange 2003 σε AD 2008 & Exchange 2007.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των συναντήσεων της Κοινότητας και στην Β. Ελλάδα που ξεκινήσαμε τον Δεκέμβριο του 2008, με χαρά ανακοινώνουμε το 7ο AutoExec.Gr Community Event στη Θεσσαλονίκη, στις εγκαταστάσεις του SystemPlus Κέντρου Πληροφορικής, Ιωνίας 16 στη Περαία Θεσσαλονίκης, τηλ. 23920 21921.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Να συμπληρώσω ότι είναι η 2η συνάντηση στη Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Υπεροχα. Δηλωσα κιολας συμματοχη. Περιμενα πως και πως μετα τη προηγούμενη συναντηση. Ελπίζω η θεματολογια να ειναι τοσο εντυπωσιακη οσο και στην 1η συναντηση. Θα προτεινα αν θα μπορουσε να εχει σχεση με το migration απο AD 2003 & Exchange 2003 σε AD 2008 & Exchange 2007.

Ευχαριστω

Θα πρότεινα λοιπόν αν θέλεις να το ερευνήσεις και να μας κάνεις μια ομιλία, διάρκειας περίπου 30 λεπτών, διότι ο χρόνος είναι περιορισμένος. Ότι χρειαστείς από υποδομή θα υπάρχει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα λοιπόν αν θέλεις να το ερευνήσεις και να μας κάνεις μια ομιλία, διάρκειας περίπου 30 λεπτών, διότι ο χρόνος είναι περιορισμένος. Ότι χρειαστείς από υποδομή θα υπάρχει εδώ.

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά επειδή είμαι στη περίοδο που διαβάζω για την εξέταση 70-284 για exchange 2003 δεν έχω το χρόνο για κάτι τέτοιο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η ομάδα του Βόλου να οργανωθεί και να ανέβουμε όχι 2 μόνο όπως στο 1ο event αλλά τουλάχιστον 4 με 6 άτομα. Ιδικά αν Mr. Simos έχει παρουσίαση!!!

Θα έχει ο Mr. Simos παρουσίαση αγαπητέ Θανάση!

Μήπως να ετοίμαζες κάτι και εσύ; Έστω για 10', αυτά που μου περιέγραψες στο forum ότι έχεις εφαρμόσει νομίζω ότι θα ενδιαφέρουν τους συμμετέχοντες, αν θέλεις πάρε τηλ να τα πούμε καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Και απο μένα καλησπέρα.. εστω και τετοια ώρα..

Θανάση πολύ καλή ιδέα να κάνουμε live meeting Αθήνα Θεσσαλονίκη Τρελό ακούγετε αλλά άμα έχεις OCS αυτά είναι παιχνιδάκι..

Χρήστο ping me αυριο να το κανονίσουμε...

Πολύ θα το χαρώ!

V

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζονται παρουσιάσεις - έκπληξη [:)]

 

Ακούγεται μέχρι εδώ το πληκτρολόγιο!

Μόνο να συννενοούμαστε μέσω του Χρήστου για να μην κάνουμε ίδια πράγματα, σωστά;

 

Link to comment
Share on other sites

ΦΤουουουου...

Πάει κι αυτή η συνάντηση...Το πρωί της Τετάρτης φέυγω εξωτερικό...

Που θα πάει...δε μπορεί να είμαι συνέχεια τόσο γκαντέμης. καλά να περάσετε, καλά να τα πείτε, καλά τσίπουρα μετά..

Επίσης θα ήθελα να ρίξω μια ιδέα για το αν το όλο meeting μπορούσε να βιντεοσκοπηθεί ώστε να το παρακολουθήσουμε κι εμείς που δε θα έρθουμε. Ή τουλάχιστο, να αφήσει κάποιες..."σημειώσεις", ώστε να μοιραστούν από το forum  μετά.

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι οι ομάδα του Βόλου τελικά δεν θα ανέβει.

 

Τα μπλόκα των αγροτών είναι ενεργά και το ταξίδι από 2.30 με 3 ώρες γίνεται 1 ώρα παραπάνω.

 

Παιδιά στείλτε μια Μαλαματίνα και στο επόμενο Event θα είμαστε παρόντες

Link to comment
Share on other sites

Kalimera xana ...

Prota tha ithela (gia na min to xehaso ...  ta xronia vlepis ...) na efxaristiso ton Christo gia tin poli orea synantisi pou organose ston xoro tou gia alli mia fora

(gia mena vevea itan i proti ... )

Ida arketous synadelfous ekei milisame gia diafora ...idame orees parousiasis & vevea meta sto telos pigame gia to sxetiko ouzo-tsipouro-retsina-mpira ..

to opio teliose ligo meta tis 12.00 ...

Para poli orea ...& opos akousa tha gini & i triti teli tou flevari ...pou mallon tha etimaso & ego mia parousiasi gia Virtuality ....& oxi mono!

afta gia tin ora ..ante & kala na eistai & kala na pernate.

Link to comment
Share on other sites

Θωμά,

 

Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σου (η οποία ήταν ενεργή και πολυ ενδιαφέρουσα), χάρηκα που γνωριστήκαμε και πέρασα πολύ καλά στο τραπέζι έπειτα, πολύ φαγητό, μπύρα και καλαμπούρι!

Αντε και στο επόμενο!

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και εγώ όλους τους συμμετέχοντες. Είναι πολύ καλό το social networking που γίνεται σε αυτές τις εκδηλώσεις. Ο τυχερός που  βρήκε το φλουρί της πίτας να επικοινωνήσει μαζί μου για να παραλάβει τη συνδρομή Technet που κέρδισε. 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...