Jump to content

10ο Autoexec.gr Community Event - Beyond Virtualization (Live Migration)


Recommended Posts

Θα συμφωνήσω και εγώ για τη χθεσινή παρουσίαση πώς ήταν αρκετά εντυπωσιακή.

 

Και τα δικά μου συγχαρητήρια στους παρουσιαστές που αφιέρωσαν προσωπικό χρόνο ώστε να μας ενημερώσουν και εμάς.

 

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Η παρουσίαση φοβερή / εντυπωσιακή / μοναδική

Το προιόν τσακίζει ( ας τους να λένε Βαγγέλη -> ζηλέυουν )

Και εις ανώτερα

Μπράβο σας.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και να ευχαριστήσουμε τους παρουσιαστές Βαγγέλη Καψαλάκη, Χρήστο Σπανουγάκη και Νάσο Κλαδάκη αλλά και την Microsfot για την αίθουσα όπως και την DELL για τον εξοπλισμό!! Για άλλη μια φορά ΜΠΡΑΑΑΑΒΒΒΟΟΟΟ!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

άσε ρε το γλίψιμο... τα λες γιατί θες DELL server τσάμπα... Microsoft Server 2008 R2 τσάμπα... Windows 7 Fress76 edition θες τσάμπα...

 

τον Βαγγέλη τον λές γιατί θες και βόλτα με το R1 και να στα στήσει τσάμπα...τον Χρήστο το λες γιατί αυτός ως γνωστόν θα μεσολαβήσει για τον Frees76 edition (μην ξεχνάμε την τελευταία Spanougakis Edition the only working edition την ώρα που οι άλλοι έπαιζαν σε beta) και τέλος τον Νάσο...για να μην σε φάει. [:D][:P][<:o)]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγια να ευχαριστήσω όλο τον κόσμο για το event. Ειδικά όσους παραβρέθηκαν και μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Δεν ήταν οτι απλά είμαστε περισσότεροι απο ποτέ, το κοινό ήταν από τα καλύτερα με 10δες απορίες αλλά και απο τα πιστότερα. Οι περισσότεροι ήρθαν νωρίτερα απο την ώρα έναρξης και μετά τους διώχναμε και δεν φεύγανε. Να μην αναφέρω για κάποιους που είχαν έρθει και μια μέρα πιο νωρίς απο την αγωνία τους μην χάσουν το event.

Φυσικά να ευχαριστήσω και πάλι τα παλικάρια απο την Θεσσαλονίκη (Σπανουγάκης, Σίμος, Ανδρίτσος, Κοασίδης) που κατέβηκαν και έφεραν τον αέρα και τα τρίγωνα της συμπρωτεύουσας. Να ευχαριστήσω και την Dell (Πανος Κανελόπουλος) για την τεράστια προσφορά του εξοπλισμού.

Όμως θέλω να μείνω και στην ουσία της παρουσίασης, σε αυτά που ο Hyper-Vagelis Καψαλάκης και ο Χρήστος - R2 - Σπανουγάκης έδειξαν. Ήταν καταπληκτικοί, με τα demo τους, τα video τους, τις γνώσεις τους. Ειδικά το demo που ενώ ένα video έπαιζε αδιάλυπτα μέσω REMOTE DESKTOP (!!!!), το virtual machine που το φιλοξενούσε, πηγαινοερχόταν 2 και 3 φορές μεταξύ των κόμβων του hyper-v live migration cluster ,  κάτω απο τα μαγικά χέρια του Βαγγέλη.

Επίσης εντυπωσιακό το πως εγκαθίσταται λειτουργικό σε vhd μέσω των windows 7 ή R2 και στη συνέχεια μπορεί κανείς να μπουτάρει απο αυτό, by Span.

Η δύναμη της κοινότητας φάνηκε επίσης στο τέλος, όταν ζητήσαμε βοήθεια για να πακετάρουμε τον πολύ βαρύ (και ακριβό) εξοπλισμό, και η εργασία έγινε σε 5 λεπτά από περίπου 20 άτομα !!!!!!! Community Power !!!!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕΕΕΕΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ύστερα από την επιστροφή από την πρωτεύουσα θα ήθελα να συμπληρώσω και γω την πολύ καλή εικόνα (παρουσία) των μελών στην οποία βλέπουμε ότι έχει συνεχόμενη αυξητική τάση.Ελπίζω να τιμήσουμε επίσης και τα μελλοντικά events που θα ακολουθήσουν με τον επίσης καλύτερο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Συγχαρητήρια για το Event,

Είμαι πολύ νέο μέλος στο autoexec και αυτό ήταν το πρώτο μου event αλλά επιθυμώ και από τη θέση αυτή να επισυμάνω :

Α. Το event ήταν εκπληκτικό διότι :

Ήταν πολύ συμπυκνωμένο με πληθώρα τεχνικών και ουσιαστικών πληροφοριών χωρίς φρου - φρου, αρώματα και <<ευλογούμε τα γένια μας>> όπως συμβαίνει σε επίσημες παρουσιάσεις, ειδικά με ξένους ομηλιτές.

Οι Live επιδείξεις ήταν εξαιρετικά καλά στημένες (συγχαρητήρια) και οι πιο πλήρεις που έχω παρακολουθήσει σε event.

Είχε φοβερό χιούμορ.....

Β. Εκτιμώ ότι θα μπορούσαν να παρουσιαστούν περισσότερα αν δεν υπήρχε το προχωρημένο της ώρας......

Γ. Η πρότασή μου είναι, οργανωτικά, μελλοντικά event να γίνονται πρωϊνές ή μεσημεριανές ώρες αργίες π.χ. Σάββατο έτσι ώστε μέσα σε ένα λογικό

(κατ εμένα) πλαίσιο 4-6 ώρες μπορούν να καλύπτωνται περισσότερα θέματα ή περισσότερες Live Επιδείξεις.

Συγχαρητήρια και πάλι....

Νίκος Μουζάκης (IT Pro)

 

Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε το 10ο Autoexec.gr Community Event, την Τετάρτη, 29 Απριλίου 2009 στις 18:00, στις εγκαταστάσεις της Microsoft Hellas (Κηφισίας 221, Μαρούσι). <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Το event αυτό είναι μοναδικό, γιατί θα παρουσιαστούν οι νέες δυνατότητες του Server Virtualization (Hyper-V R2) σε πρώτη πανελλήνια παρουσίαση.

Διαθέσιμο ένα μικρό video από το event, μπορείτε να το δείτε εδώ:

http://www.systemplus.gr/webcasts/10ace.html

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...