Jump to content

11ο AutoExec.Gr Community Event στη Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

Με μεγάλη μας χαρά ανακοινώνουμε το 11ο AutoExec.Gr Community Event στη Θεσσαλονίκη, στις εγκαταστάσεις του ξενοδοχείου Les Lazaristes,
Κολοκοτρώνη 16, στη Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης, απέναντι από τη Μονή Λαζαριστών, τηλ. 2310 647400.
Δείτε που ακριβώς βρίσκεται το ξενοδοχείο εδώ.

Η συνάντηση έχει προγραμματιστεί για την Τρίτη 28 Απριλίου 2009, στις 18:00.
Εγγραφείτε ηλεκτρονικά στην εκδήλωση εδώ.

Όπως κάθε φορά θα υπάρξουν ομιλίες από μέλη του AutoExec.Gr.

Πρόγραμμα Εκδήλωσης:

Directory Service Comparison Tool, Γιώργος Ανδρίτσος MCP

Εισαγωγή στο Public Key Infrastructure (PKI), Κωνσταντίνος Μερσινάς

WSUS: Εγκατάσταση και Παραμετροποίηση, Θωμάς Μισιργής 

Η συντονιστική ομάδα στη Θεσσαλονίκη εξασφάλισε το νέο χώρο της συνάντησης, ο οποίος μας παρέχεται χωρίς χρέωση
από την εταιρία
Domotel (ιδιοκτήτρια εταιρία), ενώ η κατανάλωση των αναψυκτικών/ποτών/καφέδων είναι προσφορά της εταιρίας
Stock House, την οποία και ευχαριστούμε θερμά.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Ευχαριστούμε επίσης θερμά τη Διοίκηση της εταιρίας Domotel καθώς και τον κ. Χ. Κοκκίνη – IT Manager της εταιρίας
για τη θερμή ανταπόκριση και υποστήριξη του αιτήματος μας.

Μετά από σχετική συνεννόηση η εταιρία Domotel μας παρέχει 20% έκπτωση στους τρεις ιδιαίτερους χώρους της στη Μονή Λαζαριστών,
εκεί υπάρχει το Ουζερί «21», το Ιταλικό εστιατόριο «
Mare e Mondi» και το Bar.

Μετά την εκδήλωση θα ακολουθήσει σύναξη στο Ουζερί για φαγητό και καλή συζήτηση, παρακαλούμε θερμά να παρευρεθείτε
καθώς αυτό ευνοεί τη μηνιαία παροχή του χώρου από την εταιρία
Domotel.

Η συμμετοχή στην συνάντηση είναι δωρεάν. 

FAQ

o               Χρειάζεται προεγγραφή; Ναι, παρακαλούμε εγγραφείτε ηλεκτρονικά εδώ.  

o             Πόσο κοστίζει; Είναι δωρεάν

o             Χρειάζεται να είμαι μέλος του autoexec.gr;  Όχι, αλλά προτείνεται

o             Πόση ώρα διαρκεί; Περίπου 2  ώρες

Μαθαίνετε τα events μας και από την παρουσία μας στο FaceBook

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ...ενα μεγαλο μπραβο στον Χρηστο για την οργανωση στο πολυ ωραιο χωρο ...Θενκς Κρις .

Τα λεμε σε λιγες μερες ..ελπιζω να εισται ολοι εκει.

Καλο Πασχα Χρονια Πολλα & Καλα Κρασα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το αποτέλεσμα της κοινής προσπάθειας τησ συντονιστικής ομάδας του aexec στην θεσσαλονίκη ( chris , gsimos και ο ομιλών ) το μόνο που μπορώ να πω είναι οτι αναμένονται πολλές και ευχάριστες εκπλήξεις καθώς υπάρχει συνεχής προσπάθεια για την ενδυνάμωση του community στην πόλη μας

 

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι,

Μετά απο προσφορά και συννενόηση της εταιρίας StockHouse, το Coffee  break ειναι χορηγία της εταιρίας καθώς και ο εξοπλισμός που θα παρασχεθεί στο Event.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα την εταιρία StockHouse για την προσφορά της.

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμη η ηλεκτρονική εγγραφή στην εκδήλωση εδώ, παρακαλούμε εγγραφείτε για να έχουμε εικόνα για τις συμμετοχές. Συμπληρώστε τα στοιχεία σας ΜΕ ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ζηλέυω!

Μονο αυτό έχω να πώ!

Αλλά με την καλή έννοια!

Ένα μεγάλο μπράβο στην ΙΤ κοινότητα της Θεσσαλονίκης αλλά και στον συντονιστή της!

Chris είσαι και ο πρώτος....άντε και στο Hilton να φτάσουμε!

V

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν χρειαζόμαστε το Hilton, το ξενοδοχείο Les Lazaristes είναι εξαιρετικό. Φυσικά όλα αυτά δεν γίνονται από ένα άτομο, αλλά και από τους υπόλοιπους (Σίμος, Ανδρίτσος). 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

Το ξενοδοχείο είναι εξερετικότατο και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το Hilton.
Μένω 100 μέτρα από το ξενοδοχείο και αν και δεν έχω μπει ποτέ μέσα, από έξω φαίνεται κούκλα.
Επίσης, από ότι ξέρω, διαθέτει και hotspot WIFI της Forthnet.

Θα παραβρεθώ και εγώ στο σημερινό, μιας και δεν μπόρεσα στο προηγούμενο. (εμμμ, δεν ήρθαμε μόνο για τα Vista :P)

Επι της ουσίας, είναι αρκετά καλό αυτό που γίνεται και θέλει υποστήριξη από όλους μας. Μπράβο στους σπόνσορες, μπράβο στο διοργανωτικό team, μπράβο σε αυτούς που θα παρουσιάσουν.

Φιλικά,
Α.Ε.

Link to comment
Share on other sites

... ενα εχω μονο να πω ...εντερπραιζ εντισιον ...!!!

οσο για τα τσιπουρα-ουζα μετα ..ολα τα λεφτά

& σε ανωτερα ..

 

ps:θενκς Χαρη για την φιλοξενεια

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον καλό συνάδερφο .

Το Event στις εγκαταστάσεις του ξενοδοχείου Les Lazaristes, είναι πραγματικά φανταστικά.

Όλοι πρέπει να στηρίζουμε με την παρουσία μας αυτή την προσπάθεια.

Ζηλεύω που έχασα τα τσίπουρα αλλά η επιστροφή στον Βόλο (2 – 2,5 h) είναι επίπονο όταν είσαι μόνος.

Και σε ανώτερα και καλύτερα event

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλώς πρέπει να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που μας τίμησαν με την παρουσία τους στον φτωχικό αλλά φιλόξενο χώρο του ξενοδοχείου μας. (Θωμά πες και άλλα πες και άλλα).

Αυτό που έχω να καταθέσω εγώ σαν πρώτη φορά παραβρισκόμενος στο event είναι ότι τώρα άρχισα να συνειδητοποιώ περιχαρής ότι μου έχει λείψει πάρα πολύ αυτού του είδους συναναστροφή με άτομα του κλάδου μας ανταλλάσοντας απόψεις και κάνοντας υγιή διάλογο πάνω σε όλα τα θέματα που αφορούν τους χαροκαμένους IT's. Άρχισε πλέον να μου επιστρέφει η όρεξη του να μάθω νέα πράγματα και όχι απλώς να τα ζητάω να γίνουν από εξωτερικούς συνεργάτες.

Εγώ από την πλευρά μου (για να μην μακρηγορώ ασκόπως) θα κάνω ότι μπορώ για να υπάρχει πάντα ένα κεραμίδι πάνω από το κεφάλι του Autoexec στην Θεσσαλονίκη και να βοηθάω όπως μπορώ να γίνετε καλύτερο το event.

 

Όσον αφορά τα τσίπουρα μετά πρέπει να σημειωθεί η ταχύτης που ταϊστήκαν 15 παμφάγα κτήνη που θέλουν να ονομάζονται ΙΤ's καθώς και το ότι δεν νομίζω να έμεινε τίποτε στα ψυγεία τους μετά από αυτή την επέλαση. Και εις άλλα με υγεία. Έτσι να τους δείξουμε τι σημαίνει το ρητό "IΤ's χορτασμένοι ποτέ νικημένοι".

 

Για του λόγου το αληθές πάρτε μάτι παρακάτω.

 

domotelouzeri1.jpg

domotelouzeri2.jpg

domotelouzeri3.jpg

 

No further comments! ;-)

 

Link to comment
Share on other sites

@H. Kokkinis: Χάρη, θα μαλλιάσει η γλώσσα μου να το επαναλαμβάνω οπότε έτσι και πράττω, ευχαριστούμε πάρα πολύ για την υποστήριξη σου καθώς και τη Διοίκηση της εταιρίας σου που μας παρείχε το χώρο, όντως μιλάμε για Enterprise Edition κάτι το οποίο όλοι είδαν θετικά, ελπίζω να μαζευτούμε οι διπλάσιοι στο επόμενο. Η δέσμευση σου για την παροχή του χώρου μας κάνει να έχουμε όρεξη για ακόμη καλύτερες παρουσιάσεις, σας περιμένουν μεγάλες εκπλήξεις!

 

@Μισιργής: Ζωγραφίζεις αγόρι μου, απο το Event στο οποίο έκανες τρομερή παρουσίαση (και με απίστευτο χιούμορ το οποίο η γαλαρία -Σπανουγάκης, Ανδρίτσος, Σίμος- εκτίμησε ιδιαιτέρως μαζεύοντας τα κομμάτια της απο το πάτωμα λόγω του γέλιου!), μέχρι τα σχόλια για το Event. Θεωρώ ότι έχουμε αποκτήσει ένα πολύ καλό, ορεξάτο για μετάδοση γνώσης (και φαγανό) συνεργάτη στην κοινότητα μας! Και εις Άλφα με υγεία λοιπόν.

 

Το επόμενο event έχει ήδη ψηθεί, οι παρουσιάσεις έχουν κλείσει, απο την ερχόμενη εβδομάδα ελπίζουμε και σε ημερομηνία, επίσης θα σας περιμένει μια έκπληξη!

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω και εγώ όλους τους συμμετέχοντες, την εταιρία Domotel που μας διέθεσε αυτόν τον καταπληκτικό χώρο και το StockHouse για τα coffee breaks. Δείτε και ένα μικρό video από την εκδήλωση στο παρακάτω link:

http://www.systemplus.gr/webcasts/11ace.html

 

Link to comment
Share on other sites

@Chris: εκτος το οτι ειναι ο καλητερος μαζοχτρας,Ετζινερος,Δασκαλος ...& αλλα ...απεδειξε οτι ειναι & πολυ καλος Καμερμαν-Σκηνοθετης-Μοντερ !!!Μπραβο ρε Χρησταρα! @Γιωργο:σε παρακαλω στο επομενο ιβεντ να με επιτρεψεις να τελειωσω την παρουσιαση του WSUS ...& εαν θελεις εχω ετοιμασει αλλες 2 ακομη ...με LABs . @Xarris: Το χοσπιταλιτι του ειναι μοναδικο ..ενα μεγαλο θενκς. @StockHouse:Ολοι παρακαλω να πρωβητε σε αγορες απο τον μοναδικο σπονσορα. Καφε ηπια ..τα κουλουρακια-κεκακια τα δοκιμασε κανεις? Με μεγαλη αγωνια για το επομενο

Link to comment
Share on other sites

@ Θωμά : Εγώ έιχα όλη την καλή διάθεση να σε αφήσω να την τελειώσεις αλλά το laptop μου είχε άλλη γνώμη .

@ H.Kokkini : Τα πάντα ήταν υπέροχα ευχαριστούμε για όλα

 

 

Ραντεβού στο επόμενο με πολλές εκπλήξεις .....

 

Θωμά μέσα γιαυτό που είπες [:)]

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι Εύγε...

 

(Χρήστο, παίρνω πίσω αυτο που είπα για το ότι δεν έχω άτομα απο την εταιρία για να συμετέχουν στα events... Στο event της Αθήνας ήταν 2 συνάδελφοι, τηλεφώνησαν την επόμενη και πένεβαν, συν όλα τα άλλα, τα τριγωνάκια σου :):):)

Link to comment
Share on other sites

Θωμά από δω και στο εξής κάθε σου παρουσίαση θα πρέπει να χει την λέξη part 1, part 2 ..... , περιμένω την επόμενη σου οι οποία θα είναι συνέχεια ποιας?

Γιώργο δεν φταίει το laptop σου απλά ο φίλος μου ο Θωμάς είναι σπεσιαλίστας στο θέμα που παρουσιάζει και πάει πολύ βαθιά

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι Εύγε... (Χρήστο, παίρνω πίσω αυτο που είπα για το ότι δεν έχω άτομα απο την εταιρία για να συμετέχουν στα events... Στο event της Αθήνας ήταν 2 συνάδελφοι, τηλεφώνησαν την επόμενη και πένεβαν, συν όλα τα άλλα, τα τριγωνάκια σου :):):)

Κανόνισε να μην χάσεις τα επόμενα events, θα έχουμε πολύ "καυτά" θέματα ....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
 Share

×
×
  • Create New...