Jump to content

Δωρεάν ο Sharepoint Designer


Akladakis
 Share

Recommended Posts

Αναμεταδίδω απο το dotnetzone.gr και απο το post του "δικού μας" Παναγιώτη (φαντάζομαι να μην έχει πρόβλημα)

"Ο Sharepoint Designer είναι διαθέσιμος δωρεάν από την 1η Απριλίου. Όπως ξέρουν όσοι ασχολούνται με Sharepoint, ο Sharepoint Designer είναι το μόνο διαθέσιμο εργαλείο για τη σχεδίαση sites και σελίδων στο Sharepoint. Σύμφωνα με το "Letter to Sharepoint Designer Customers", το προϊόν προσφέρεται πλέον δωρεάν γιατί διαπιστώθηκε ότι οι περισσότεροι χρήστες του Sharepoint θεωρούν το Sharepoint Designer σαν απλή προέκταση του ίδιου του Sharepoint. Μπορείτε να κατεβάσετε τον Sharepoint Designer μετά από ένα μικρό registration. "

Να προσθέσω και από την δική μου μικρή εμπειρία, ότι η χρήση του designer προσφέρει ακόμη περισσότερα στον χρήστη του sharepoint με την δυνατότητα να δημιουργηθούν web parts και workflows ακόμη και στα WSS (δωρεάν version του sharepoint )

 

Διαβάστε περισσότερα στο original

http://www.dotnetzone.gr/cs/forums/thread/49789.aspx

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα! Απλά, ο Sharepoint Designer δεν προσφέρει απλά πολλά, είναι αδύνατον να δουλέψεις με Sharepoint χωρίς αυτόν!

Η είδηση όμως έρχεται σήμερα. Βγαίνει στον αέρα το Sharepoint Service Pack 2, χωρίς να έχει προηγηθεί κάποιο public beta, να έχει δωθεί στους partners, να αναφερθεί ποιά bug διορθώνονται, τίποτα! Ούτε καν στους MVPs (εκτός Sharepoint) δεν έχει δωθεί! Περιττό να πω ότι έχω φαγωθεί να κοιτάω κάθε 30 λεπτά τα σχετικά blogs και το Technet, για να δω μήπως εμφανίστηκε κάποια πληροφορία!

Περιμένω την επίσημη ανακοίνωση για να γράψω κάτι παραπάνω από το "Ανακοινώνεται σήμερα μπλα μπλα", καθώς και τη συμβουλή "Βάλτε το οπωσδήποτε γιατί σίγουρα διορθώνει περισσότερα προβλήματα απ' όσα ίσως δημιουργήσει".

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...