Jump to content

Microsoft Global Survey for IT Professionals and Developers


atsouch
 Share

Recommended Posts

Έχει ξεκινήσει η ετήσια έρευνα της Microsoft για τους IT Professionals και Developers. Αν θέλετε να πάρετε μέρος στην έρευνα, στην διεύθυνση http://www.culminisconnections.com/Global Survey μπορείτε να περάσετε 20-25 πολύ χρήσιμα λεπτά από τον χρόνο σας (η διάρκεια είναι μετρημένη από εμάς). Χρήσιμα γιατί έτσι η Microsoft μπορεί να συλλέξει στοιχεία σχετικά με την αγορά και τι χρειαζόμαστε περισσότερο ή τι δεν χρειαζόμαστε. Αν είσαστε IT Pro προσέξτε να διαλέξετε "Yes" σε τουλάχιστον μια από τις πρώτες δύο ερωτήσεις.

Λοιπόν, αν γκρινιάζετε για πράγματα που δεν σας αρέσουν και θέλετε να αλλάξουν ή αν θέλετε να "προστατεύσετε" κάτι που σας αρέσει και φοβάστε ότι μπορεί να "καταργηθούν" είναι η ευκαιρία σας για να πείτε την άποψή σας...

Την έρευνα διαξάγει η ανεξάρτητη εταιρεία Lieberman Research και όλα τα στοιχεία που θα συλλεχθούν είναι εμπιστευτικά. Τα προσωπικά στοιχεία που ζητούνται στο τέλος χρειάζονται μόνο αν θέλετε να λάβετε μέρος στην κλήρωση για κάποια δώρα. Μπορείτε να μην δώσετε το όνομά σας αν δεν θέλετε να συμμετάσχετε στην κλήρωση.

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου φάνηκε ότι κράτησε 40 λεπτά; Ίσως να είμαι πολύ κουρασμένος αυτή τη στιγμή, αλλά τα 25 τα πέρασε και με το παραπάνω. Καλό θα ήταν να μας έστελναν τα αποτελέσματα της έρευνας... Κάποτε έδιναν και δωροεπιταγές από το Amazon... τώρα ζορίσαν οι καιροί.

Link to comment
Share on other sites

Μου πήρε 19 ακριβώς και μου βγήκαν πολλές ερωτήσεις για development. Επειδή σου βγάζει νέες ερωτήσεις ανάλογα με τις απαντήσεις σου μπορεί να υπερβείς τα 20 λεπτά. Για "καθαρούς" IT Pros πρέπει να είναι το πολύ 15 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...