Jump to content

12ο Autoexec.gr Community Event


Recommended Posts

Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε το 12ο Autoexec.gr Community Event, την Τετάρτη, 17 Ιουνίου 2009 στις 18:00, στις εγκαταστάσεις της Microsoft Hellas (Κηφισίας 221, Μαρούσι). <?XML:NAMESPACE PREFIX = O />

Σε αυτό το event όλες οι ομιλίες θα γίνουν από …ζευγάρια!!!!

1. Make your life easier with Quest Tools. Φένια Κυριάκη (fenia), Nikos Papanikolaou (nickpap)

2. Να πάρουμε τελικά Windows Mobile κινητά & Mobile Device Manager 2008 Zookeeper (atsouch) και dimitris.

3. Θέλω να βγάλω τον Exchange στο Internet Τώρα (με ISA ή όχι). Ό,τι χρειάζεται να πείτε στους providers και δεν τολμάτε. Vangelis (σχολιάζει ο γέρο-δάσκαλος akladakis)

FAQ

·         Χρειάζεται προεγγραφή; Όχι

·         Πόσο κοστίζει; Είναι δωρεάν

·         Χρειάζεται να είμαι μέλος του autoexec.gr;  Όχι, αλλά προτείνεται

·         Πόση ώρα διαρκεί; Περίπου 2 ώρες

Μαθαίνετε τα events μας και από την παρουσία μας στο FaceBook

Link to comment
Share on other sites

ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ!!!! θα ειναι το πρωτο event στην Αθηνα που θα χασω. θα λειπω ολη την εβδομαδα.

Μηπως τελικα να το ηχογραφισουμε για τους ατυχους που θα λειπουμε!!!!!

 

 

ΝΚ

 

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα που ξέχασα να επισυνάψω:

α)http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=b7ce1cac-d884-4216-82fe-379f875663ff&displaylang=en

 

κατεβαστε το .pdf και δείτε τους λόγους που θα πρέπει να υπάρχει αντίστοιχο record σε κάθε DNS.

 

β)http://www.michaelbrumm.com/spfwindowsdns/

οδηγίες προς ναυτιλομένους

 

Δεν ξάρω αν είναι το σωστό μέρος για αυτού του είδους την πληροφορία...τα λέμε

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό Γίωργο..

 

Επίσης να επισυμάνω πως το χτεσινό BLUE SCREEN (#!@#&$^) μετά απο μελέτη... το πόρισμα τελικά ήταν πως κατα λάθος κουνήθηκε το cable του firewire δίσκου μου και έχασα όλα τα vhd....

έτσι απλά![:(]

Το lab τελικά παίζει και εργάζετε κανονικά τι να πώ...

Μάλλον θα με μάτιασε ο varakis..[:)]

Ευχαριστούμε όλο τον κόσμο που έκατσε μέχρι τις 10.00

Είχαν κουράγιο....

V

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό Γίωργο..

 

Επίσης να επισυμάνω πως το χτεσινό BLUE SCREEN (#!@#&$^) μετά απο μελέτη... το πόρισμα τελικά ήταν πως κατα λάθος κουνήθηκε το cable του firewire δίσκου μου και έχασα όλα τα vhd....

έτσι απλά![:(]

Το lab τελικά παίζει και εργάζετε κανονικά τι να πώ...

Μάλλον θα με μάτιασε ο varakis..[:)]

Ευχαριστούμε όλο τον κόσμο που έκατσε μέχρι τις 10.00

Είχαν κουράγιο....

V

 

Εγώ νομίζω ότι απλά ήταν "θεία δίκη" ...  επειδή εσυ και ο Νάσος με κοίταξατε στραβά που έφερα το lab σε VMWare ....Lol [:P]

 

Από τη πλευρά μου να σας πω ότι πέρασα υπέροχα και ανυπομονώ για το επόμενο !!! [:D]

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ,

Θα μας αποζημιώσεις την επόμενη φορά Βαγγέλη.

Συμβαίνουν αυτά, δεν παρεξηγούμε.

Για να κάτσει πάντως ο κόσμος μέχρι τις 22:00 σημαίνει ότι η παρουσίαση ήταν πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

μπα...δεν ήταν καλή...εγώ έφυγα :P και έκατσα μέχρι τις 10 στο μαγαζί του φίλου μου με τα υπέροχα windows 2000 που δεν τα άλλαζε λόγο του φορολογικού...

έφαγε το κράξιμο του και την επόμενη πήρε άλλο pc Και ήρθαν και του έστησαν και τον φορολογικό...

 

κρίμα που έχασα τις υπόλοιπες παρουσιάσεις...τουλάχιστον η Fenia με κάλυψε με το εντυπωσιακό πακέτο εργαλείων που παρουσίασε...

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα, είδα, άκουσα, πέρασα πανέμορφα, οι παρουσιάσεις πάρα πολύ καλές, ευχάριστες και μορφωτικές...  θενκ γιου !!!.

πόσο συχνά γίνονται αυτές οι μαζόξεις ???

Δημήτρης

Υ.Γ. (1ο μου post στο autoexec) και 1 μέρα χρήστης του autoexec.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...