Jump to content

ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ Α.Ε.


Recommended Posts

Η Κτηματολόγιο Α.Ε. προκηρύσσει τις παρακάτω θέσεις:

 

Υπαλληλος/Στέλεχος Ασφαλείας Συστημάτων Πληροφορικής <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Προσόντα (συνοπτικά):

Πτυχίο ή Δίπλωμα Μηχανικού Πληροφορικής, Πληροφορικής Α.Ε.Ι. ή άλλης κατεύθυνσης Α.Ε.Ι. όπου απαιτούνται πρόσθετες πανεπιστημιακού επιπέδου με εξειδίκευση στην πληροφορική.

Άριστη γνώση της ελληνικής γλώσσας και της αγγλικής σε επίπεδο τουλάχιστον Lower

Τουλάχιστον 5ετής εμπειρία σε θέση σχετιζόμενη με την ασφάλεια συστημάτων πληροφορικής

Μια τουλάχιστον ενεργή πιστοποίηση: CISA, CISSP, CISM, ISO 27001 LA

 

 

Ειδικός Συστημάτων Διοικητικής Πληροφόρησης (MIS Expert)

Προσόντα (συνοπτικά):

Πτυχίο ή Δίπλωμα Μηχανικού Πληροφορικής, Πληροφορικής Α.Ε.Ι. ή άλλης κατεύθυνσης Α.Ε.Ι. όπου απαιτούνται πρόσθετες πανεπιστημιακού επιπέδου με εξειδίκευση στην πληροφορική.

Άριστη γνώση της ελληνικής γλώσσας και της αγγλικής σε επίπεδο τουλάχιστον Lower

Τουλάχιστον 5ετής εμπειρία στην πληροφορική

Τουλάχιστον 3ετής εμπειρία προγραμματισμού

 

Προγραμματιστής Βάσεων Δεδομένων

Προσόντα (συνοπτικά):

Πτυχίο ή Δίπλωμα Μηχανικού Πληροφορικής, Πληροφορικής Α.Ε.Ι. ή άλλης κατεύθυνσης Α.Ε.Ι. όπου απαιτούνται πρόσθετες πανεπιστημιακού επιπέδου με εξειδίκευση στην πληροφορική.

Άριστη γνώση της ελληνικής γλώσσας και της αγγλικής σε επίπεδο τουλάχιστον Lower

Τουλάχιστον 5ετής εμπειρία στην ανάπτυξη βάσεων δεδομένων

Τουλάχιστον 3ετής εμπειρία στο σχεδιασμό και την ανάπτυξη εφαρμογών σε ORACLE

Άριστη γνώση και εμπειρία σε SOL PL/SOL

 

 

Για την ηλεκτρονική αναζήτηση της πρόσκλησης, της αίτησης και των εντύπων με τα προσόντα επισκεφτείτε το www.ktimatologio.gr

Υποβολή αιτήσεων από 22/06/09 έως 10/07/09

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είμαι στραβός ή δεν υπάρχει κανένα σχετικό link στ site του Κτηματολογίου? Αν δεν είμασταν στον Ιούλιο, θα έλεγα ότι πρόκειται για φωτογραφική προκύρηξη. Αλλά αυτά συνήθως γίνονται μόνο Δεκαπενταύγουστο [:S]

Link to comment
Share on other sites

λήγει αύριο!!!!

Εγώ πάντως ISO 27001 Auditor είμαι ο Lead Auditor ξέρουν τι είναι; Και πως κατάφερε να γίνει LA όταν στη Θεσσαλονίκη μόνο υπάρχουν 4 εταιρίες που έχουν ISO 27001 πιστοποιήσεις (στις μισές έχω πάει εγώ για επιθεώρηση).

Θα μας τρελλάνουν....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο δεξί sidebar, στις Προκυρήξεις Διαγωνισμών/Διαβουλεύσεις, το οποίο φαίνεται μόνο αφού κάνεις ένα page down. Με ημερομηνία δημοσίευσης 22/6!

Αιδώς Αργείοι!

Link to comment
Share on other sites

Οι θέσεις είναι κακώς διατυπωμένες όσον αφορά τις απαιτήσεις και τις περιγραφές τους, μάλιστα κάποιος θα μπορούσε να πάει και να τους πει ότι αυτά που γράφετε δεν είναι σωστά, άκους εκεί ISO 27001 LA (ποιον φωτογράφισαν τα θηρία;).

Link to comment
Share on other sites

 

Δε νομίζω ότι είναι θέμα

"καλλιτεχνικής φωτογράφισης".

 

Αλλά στοιχηματίζω ότι είναι

κλασική περίπτωση γρήγορης ή πρόχειρης συγγραφής των απαιτήσεων.

 

Δηλαδή, όταν γράφεται

"Μια τουλάχιστον ενεργή πιστοποίηση: CISA, CISSP, CISM, ISO 27001 LA",

αυτό μάλλον σημαίνει ότι:

 

1ον δεν αντιλαμβάνονται το ότι οι 3

πιστοποιήσεις του (ISC)2 (CISA, CISSP, CISM) είναι κάτι εντελώς

διαφορετικό από το ISO 27001 LA και

 

2ον ότι δεν αναρωτήθηκαν τι ακριβώς

είναι LA και μάλλον η αναφορά στο μαγικό αριθμό "27001" θεωρήθηκε αρκετή

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...