Jump to content

Microsoft Teched EMEA 2009 @ Berlin


Recommended Posts

http://www.microsoft.com/europe/TechEd/

 

Ειναι λιγο νωρις ισως για μερικους...

 

Το θλιβερο ειναι οτι πλεον κοβοντε πολλα extra ...

 

No more μπουκαλακια με νερο...ψυχτες και παγουρακι....για περιβαλοντολογικους λογους....

 

Επισης no more free metro/bus tickets....

 

Εαν το φαι ειναι παλι σε χαρτοσακουλα......

 

 

Στο επι τουτου...προωηθηση full Windows 7 ...Exchange 2010....

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και για να βρεις την τιμή του συνεδρίου θέλει σκάψιμο (1700€+ΦΠΑ)! Άσε που ξεχάσανε να αναφέρουν ποιές είναι οι προθεσμίες για early bird, super early bird κλπ

Δωρεάν pass έχει, φτάνει να κλείσεις ξενοδοχείο μέσω του site, όπου το φθηνότερο είναι στα ~90€. Αν όμως βρω φθηνό ξενοδοχείο με πρόσβαση σε Μετρό, παίρνω και μόνος μου pass με τη διαφορά!

Δεν με πειράζει και τόσο να κάνουν έκπτωση στα καλούδια, φτάνει να μην κάνουν έκπτωση στους ομιλητές.

Link to comment
Share on other sites

1700 εφτασε? την πρωτη μερα ηταν 1095...+ ΦΠΑ
Το Academic παντως ειναι στα 795€ φετος...

Πού το είδες το 1095? 1690 ήταν από την πρώτη μέρα. Ή μήπως άλλη σελίδα έβλεπες εσύ, άλλη εγώ? Και πού βρήκες την τιμή για Academic?

Η μόνη τιμή που έχω βρει ως τώρα είναι στο login page και είναι €1695, δηλαδή 1700.

Link to comment
Share on other sites

Με το που εκανα register πρωτη μερα αυτη τη τιμη μου εβγαλε. Μετα εστειλα ενα mail στην MS για academic discount και αλλαξανε το προτιμολογιο.

Μπορεις απο πριν να στειλεις mail, αν δικαιουσαι καποιο discount και θα σου στειλουν καποιο promo code για να το προσθεσεις οταν κανεις register..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με την τιμή είναι ένα "μοντέλο" όποιος προλάβει πρώτος έχει καλύτερη τιμή. Εγινε χρηματιστήριο ...

Οντως την πρώτη μέρα είχε 1.095€ στις 29/06 που είδα είχε 1.595€ και χθές είχε 1.695€ πάντως δεν νομιζω να φτάσει πάνω απο 1.800€ (προσωπική εκτίμηση)

Μάλλον θα είμαι εκεί , να δούμε και τα οικονομικά γιατί την άλλη βδομάδα πάω στο WPC '09 στην Νεα Ορλεάνη ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Αύριο στις 14:00 στο Exibition Hall 4.2 στο Community Lounch, έχει discussion panel στο οποίο θα συμμετέχουν ο Νάσος Κλαδάκης και ο Χρήστος Σπανουγάκης.

Είναι ευκαιρία να βρεθούμε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...