Jump to content

IT Pro Connections - call for speakers!


dimitris
 Share

Recommended Posts

Οι ομιλητές και οι ομιλίες στο IT Pro Connections έχουν ήδη επιλεχθή. Ωστόσο, επειδή ο καθένας από εμάς είναι ενθουσιασμένος με συγκεκριμένη θεματολογία και όλοι μαζί πιθανώς να μην καταφέρουμε να καλύψουμε 100% αυτά που θα θέλατε εσείς να καλύψουμε, εδώ είναι ευκαιρία να μας το πείτε. Έχουμε αφήσει ένα Slot ανοιχτό, ακριβώς γι' αυτό το σκοπό!
Σε αυτό το thread, λοιπόν, μπορείτε να προτείνετε τις δικές σας ιδέες για οποιοδήποτε θέμα μπορεί να εμπίπτει στην ευρύτερη θεματολογία που ενδιαφέρει τους ΙΤ Pros, ενώ αν πιστεύετε ότι έχετε τις κατάλληλες γνώσεις πάνω στο θέμα, μπορείτε να είστε ένας από τους ομιλητές στο event!

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΑΤΤΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ THREAD.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο αυτό είναι το νόημα του "connections".

Η προσωπική μου άποψη και εμπειρία από όσα Διεθνή και εγχώρια συνέδρια έχω παρακολουθήσει είναι πως ένα απο τα σημαντικότερα οφέλη είναι το social networking.

Ελάτε να γνωριστούμε.

Link to comment
Share on other sites

Έριξα μία ματιά στα θέματα και δεν βλέπω πουθενά Sharepoint, πόσο μάλλον Office. Πως κι έτσι? Έχω την εντύπωση ότι πολύ περισσότερος κόσμος καίγεται με το πως να δαμάσει το Sharepoint παρά με το αν χρειάζεται SAN ή του φτάνει το SATA.

Link to comment
Share on other sites

Έριξα μία ματιά στα θέματα και δεν βλέπω πουθενά Sharepoint, πόσο μάλλον Office. Πως κι έτσι? Έχω την εντύπωση ότι πολύ περισσότερος κόσμος καίγεται με το πως να δαμάσει το Sharepoint παρά με το αν χρειάζεται SAN ή του φτάνει το SATA.

θα συμφωνούσα μαζί σου αν το 70% όλων των χρημάτων για το IT δεν πήγαινε σε hardware στη χώρα μας.

Ποτέ δεν έχω δεί καβγά σε autoexec event παρά μόνο για το ποιος δίσκος είναι γρηγορότερος.

Παρόλα αυτά το sharepoint είναι πολύ καλή ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενα θέμα που ασχολούμε πάρα πολύ είναι η πλατφορμα core infrastuctrure optimization της Microsoft (CoreIO) .

Εχω παρακολουθήσει το CoreIO University με επιτυχία και εχω αρκετή γνώση και θεματολογία.

Βέβαια δεν έχει δεξί κλίκ properties, αλλά αρκετές λύσεις και how-to για πολλά θέματα που απασχολούν το Ι.Τ.

Το μοντέλο CoreIO αναφέρεται σε λύσεις για να μειώσεις τα ΙΤ κόστοι, για καλύτερη διαχείριση και server side και desktop side, ασφάλεια πρόσβασης και δεδομένων, virtualization κτλ, και όλα σε προιόντα λύσεις Microsoft.

Στην ουσία το αποτέλεσμα είναι πως ενα τμήμα IT να γίνει απο κέντρο κόστους που είναι σε αρκετές εταιρείες (ή θεωρείτε) , σε επιχειρησιακό κέντρο.

Δεν ξέρω αν στο πρόγραμμα το Dynamic IT αναφέρεται σε αυτό το μοντέλο πλατφόρμας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Άλλο σημαντκό μέρος της δουλειάς μας είναι και το deployment.

Έχουμε WDS και καθεται??? WinPE WAIK Vista & 2008.

Αν και θέλω, γιατί είναι από τα πράγματα που μ αρέσουν να μιλάω,  πρέπει να εκπληρώσω μιαν υπόσχεση αυτόν τον καιρό.

Επίσης Terminal Services - 2003 -//- 2008....

My 2 cents...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...