Jump to content

Εντυπωσιακό. Αυτός ο εργοδότης πραγματικά πληρώνει!!!


ThanosZ
 Share

Recommended Posts

Περιγραφή Θέσεως Εργασίας - Καθήκοντα:

 

  • Ενημέρωση ιστοσελίδων αθλητικού περιεχομένου.
  • Προώθηση μέσω ίντερνετ τα προιόντα της εταιρείας  .
  • Παρακολούθηση και διαχείριση των εξωτερικών πωλητών της εταιρείας .
  • Υποβολή, παρακολούθηση προτάσεων.
  • Προτάσεις αναβάθμισης προϊόντων και δημιουργίας νέων.

Απαραίτητα Προσόντα:

  

  • Απόφοιτοι ΙΕΚ / ΤΕΙ / ΑΕΙ με κατεύθυνση Πληροφορικής
  • Ηλικία έως 30 ετών
  • Ικανότητα επικοινωνίας
  • Διάθεση εξυπηρέτησης
  • Ευχάριστη Προσωπικότητα
  • Άριστη γνώση H/Y (Windows, Word, Excel, Internet κλπ)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών καθώς και δεύτερη γλώσσα
  • Πολύ καλές οργανωτικές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Άριστη επικοινωνία σε επιχειρησιακό περιβάλλον και ομαδικό πνεύμα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες) .
  • Άριστη γνώση του Internet

 

Προσφέρονται:

 

  •  Σταθερός μισθός
  • Εκπαίδευση
  • 8ωρη απασχόληση
  • Ασφαλιστική Κάλυψη

 

Σοβαρά? Εννοείτε δηλαδή πως δεν θα σας καταβάλω μηνιαίο μίσθωμα για το χώρο που καταλαμβάνω στο γραφείο σας και την βενζίνη που καταναλώνω ,με το δικό μου όχημα, για την δική σας επιχείρηση??? Ανέλπιστο !!!

 

Δηλαδή εμείς δουλεύουμε ανασφάλιστοι , υπερεργασιακοί και απλήρωτοι?

 

Ο αποστολέας  της παραπάνω αγγελίας αναφέρθηκε στο kariera.gr σαν "προσβλητικό περιεχόμενο" από εμένα.

Πιστεύω πως αν και ξεκαρδιστικά αστείο είναι επίσης και πολύ σοβαρό , γιατί οι νέοι συνάδελφοι θα μπορούσαν να πέσουν "θύματα" ενός "συναδέλφου" του παραπάνω, ψάχνοντας μια "δουλειά".

Ας προσέξουμε κι ας προστατέψουμε  όλοι , όσο μπορεί ο καθένας μας, τον χώρο μας. Τέτοια περιστατικά είναι λυπηρό να βγαίνουν στον "αέρα".

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα να βρω το μαργαριτάρι αλλά δεν. Μάλλον είναι στην σελίδα 7 και βαριέμαι να διαβάσω τόσες αγγελίες. Στο DotNetZone συνήθως τρώνε σβου οι περίεργες αγγελίες αλλά από την άλλη πλευρά - όποιος βάζει τέτοιες αγγελίες, είναι αντάξιος των υπαλλήλων που θα βρει. Η συγκεκριμένη όμως θα είχε φάει σβου και κράξιμο.

Link to comment
Share on other sites

το οτι εξισωνει αποφοιτους IEK/ΤΕΙ/ΑΕΙ δεν σας κανει εντυπωση?

 

Δεν μου κάνει καμία. Όπως επίσης , ο "εργοδότης" αυτός αν είχε  μπει έστω και μέσα στο Πολυτεχνείο σαν μαθητής την 17 Νοέμβρη θα ήξερε να διαφοροποιήσει την απαίτησή του.

Με λυπεί που , δυστυχώς έρχονται στο προσκήνιο "επιχειρηματίες" τέτοιου είδους. Τι σου κάνει το ΕΣΠΑ..... τέσπα....

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ γιατί έχω δει πολλές αντίστοιχες αγγελίες και δεν πιάνω το θέμα της συζήτησης; βοηθήστε με ρε παίδες γιατί δεν ξέρω που να εστιάσω; στην θέση και τις αρμοδιότητες της;στα προσόντα;ή άλλου;

γενικά είναι μία ακόμα γελεία αγγελία για άτομα του χώρου μας...προφανώς γραμμένη από άσχετα άτομα, όπως πολλοί έχουμε αντιμετωπίσει στο παρελθόν

Link to comment
Share on other sites

εγώ γιατί έχω δει πολλές αντίστοιχες αγγελίες και δεν πιάνω το θέμα της συζήτησης; βοηθήστε με ρε παίδες γιατί δεν ξέρω που να εστιάσω; στην θέση και τις αρμοδιότητες της;στα προσόντα;ή άλλου;

Στις διαστημκές παροχές της.

 

 

γενικά είναι μία ακόμα γελεία αγγελία για άτομα του χώρου μας...προφανώς γραμμένη από άσχετα άτομα, όπως πολλοί έχουμε αντιμετωπίσει στο παρελθόν

'Οταν αυτή η αγγελία μπαίνει σε καταξιωμένο σαϊτ εύρεσης εργασίας και το ίδιο το σάιτ έχει υπηρεσία "αναφοράς περιεχομένου" τότε το χρησιμοποιώ για να "αναφέρω" τους παραπάνω άσχετους. Ξέρω κι εγώ πολύ καλά όπως πολλοί, πως "#$στήκαμε που το ανάφερες, για τα φράγκα πουλάω και τη μάνα μου εγώ ".

"Μεγάλωσα" όμως επαγγελματικά σε ένα χώρο που θα ήταν αυτονόητο να αναφέρεις τουλάχιστον το "άτοπο" των παροχών του. Έτσι, γιατί μπορείς και σου παρέχεται και το δικαίωμα.

Τουλάχιστον για το στατιστικό κομμάτι τους, δεν θα το έχουν error free.

Τέλος, όπως ανέφερες

εγώ γιατί έχω δει πολλές αντίστοιχες αγγελίες
... κι εγώ το ίδιο. Άλλοι όμως οχι.

 

Link to comment
Share on other sites

το οτι εξισωνει αποφοιτους IEK/ΤΕΙ/ΑΕΙ δεν σας κανει εντυπωση?


Δεν μου κάνει καμία. Όπως επίσης , ο "εργοδότης" αυτός αν είχε  μπει έστω και μέσα στο Πολυτεχνείο σαν μαθητής την 17 Νοέμβρη θα ήξερε να διαφοροποιήσει την απαίτησή του.
Με λυπεί που , δυστυχώς έρχονται στο προσκήνιο "επιχειρηματίες" τέτοιου είδους. Τι σου κάνει το ΕΣΠΑ..... τέσπα....

 

σιγουρα δεν μπορεις να εξισωνεις ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ, γιατι ειναι τελειως διαφορετικες βαθμιδες εκπεδευσης.

ΑΛΛΑ στο συγκεκριμενο τομεα δεν εχουν καμια σημασια. γιατι και τα 3 βγαζουν εκπαιδευομενους χωρις εφοδια για ευρεση εργασιας.

 

 

ΝΚ

Link to comment
Share on other sites

Στις διαστημκές παροχές της.

 

 

εχεις απολυτο δικαιο αλλα η σταθεροτητα του μισθου και το 8ωρο εχουν καταντησει να μην ειναι αυτονοητα

τωρα για την ασφαλιστκη καλυψη νομιζω οτι δεν αφηνει περιθωρια σχολιασμου.

 

 

 

ΝΚ

 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα κάτι ακόμα ανησυχητικό που υπάρχει στη συγκεκριμένη θέση αλλά και στο μεγαλύτερο ποσοστό των αγγελιών(ακόμα και στις σοβαρές) είναι το όριο ηλικίας που βάζουν. Μέχρι 30 και μετά την έκαστες αν δεν είσαι "τακτοποιημένος". Σου λέει γιατί να πληρώνω επιδόματα για παιδιά και γάμους και να έχω τύψεις όταν σε σουτάρω? Και δε μιλάμε για σκάψιμο και οικοδομή που χρειάζονται φυσικές δυνάμεις αλλά να δακτυλογραφείς!!!

 

Τα γράφω αυτά έχοντας περάσει το όριο αυτό οριακά και ζώντας σε ένα περιβάλλον (γενικότερα) που μπορεί να κάνει ανά πάσα στιγμή "γκλον" ένα εισερχόμενο email που να σε ευχαριστούν για την μέχρι τώρα άψογη συνεργασία κτλ...

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχω άλλο . Σας τον παραδίδω για την οποιαδήποτε γιούχα. Κάντε μου μήνυση αλλά δέστε το εδώ!!!

Και ναι, πιστεύω πως το να θέτεις όριο ηλικίας σε αγγελία εργασίας είναι θέμα νομικό πια, γιατί σίγουρα κάνεις διάκριση σε κοινωνικά σύνολα με βάση την ηλικία. Και είναι Νόμος της ΕΕ.

Αυτό έξω στους "κουτόφραγκους" θα το πλήρωνες νομικά...Εδώ..... [*-)]

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...