Jump to content

17ο AutoExec.Gr Community Event στη Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

Με μεγάλη μας χαρά σας προσκαλούμε στο 17ο AutoExec.Gr Community Event στη Θεσσαλονίκη, στις εγκαταστάσεις του ξενοδοχείου Les Lazaristes, Κολοκοτρώνη 16, στη Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης, απέναντι από τη Μονή Λαζαριστών, τηλ. 2310 647400.

Δείτε που ακριβώς βρίσκεται το ξενοδοχείο εδώ.

Η συνάντηση έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2009, στις 18:00. 

Όπως κάθε φορά θα υπάρξουν ομιλίες από μέλη του AutoExec.Gr. Το πρόγραμμα θα ενημερώνεται διαρκώς, καθώς περιμένουμε και κάποιες επιπλέον παρουσιάσεις εντός των ημερών.

Πρόγραμμα Εκδήλωσης:

The Art of OS Deployment, Γιώργος Σίμος MCSE, MVP System Center

ForeFront Threat Management Gateway, Νίκος Κοασίδης 

Μετά από σχετική συνεννόηση η εταιρία Domotel μας παρέχει 20% έκπτωση στους τρεις ιδιαίτερους χώρους της στη Μονή Λαζαριστών, εκεί υπάρχει το Ουζερί «21», το Ιταλικό εστιατόριο «Mare e Mondi» και το Bar.

Μετά την εκδήλωση θα ακολουθήσει σύναξη στο Ουζερί για φαγητό και καλή συζήτηση, παρακαλούμε θερμά να παρευρεθείτε καθώς αυτό ευνοεί τη μηνιαία παροχή του χώρου από την εταιρία Domotel.

Η συμμετοχή στην συνάντηση είναι δωρεάν. 

FAQ

Χρειάζεται προεγγραφή; Ναι, παρακαλούμε πατήστε εδώ για να εγγραφείτε.  

Πόσο κοστίζει; Είναι δωρεάν

Χρειάζεται να είμαι μέλος του autoexec.gr;  Όχι, αλλά προτείνεται

Πόση ώρα διαρκεί; Περίπου 2  ώρες

Μαθαίνετε τα events μας και από την παρουσία μας στο FaceBook

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απροόπτου φυσικά θα είμαι εκεί. Το περίμενα πως και πως!!!

Κανόνισε την πορεία σου..... Κάθε φορά κάτι τυχαίνει (το δις εξαμαρτείν, ουκ ανδρός σοφού) [H] 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε συστηθεί απλά δεν θα το θυμάσαι. Μάλιστα θυμάμαι ότι γνωρίζεις και το αφεντικό μου όπως σε γνωρίζει και αυτός όπως μου είπε. Από κοντά τα άλλα [:D]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε συστηθεί απλά δεν θα το θυμάσαι. Μάλιστα θυμάμαι ότι γνωρίζεις και το αφεντικό μου όπως σε γνωρίζει και αυτός όπως μου είπε. Από κοντά τα άλλα [

:D]

 

 

Εντάξει τότε, θα μου φρεσκάρεις τη μνήμη [:)]

 

@ Volos club: Έτσι να μαζευόμαστε...... έχουμε και πίτσα μετά!

 

@ Catastrophic failure: Respect, χαρά στο κουράγιο σου (ταξίδι απο Σόφια/Βουλγαρία)!

 

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε καλύτερα τα lab να βγάλουμε και καμιά άκρη.

Wired πάντα έτσι κύριε Σίμο?

 

(τελικά στην Αθήνα τους δούλεψε?)

 

Θα δούμε κάποια πράγματα σε βάθος αλλά για το WDS / MDT 2010, για Configuration Manager σε άλλο event.

Γιατί να μη τους δουλέψει;;;;

 

Wake On Lan δεν θα έχουμε γιατί είναι εκτός scope, θα έχουμε όμως PXE Boot!

 

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι σε όσους παρευρεθούν θα γίνει κλήρωση 3 ετήσιων συνδρομών Technet, προσφορά της Microsoft Hellas.

Για να λάβετε μέρος στην κλήρωση θα κληθείτε να συμπληρώσετε τα στοιχεία σας σε σχετικό φύλλο Excel.

Το τελικό πρόγραμμα διαμορφώνεται ως εξής:

1) Εισαγωγή και ενημέρωση για το IT Pro Connections 2009, 15΄

2) Γ. Σίμος: The Art of Deployment Part #1 - The free Tools, 45'

3) Γ. Ανδρίτσος: Archiving στον Exchange 2010, 30' -45'

4) Ν. Κοασίδης: Threat Management Gateway Overview (Part #1), 30' λεπτά

5) Κλήρωση και συλλογή αξιολογήσεων.

6) Φαγητό στο Mare e Mondi ή στο Ουζερί "12".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους... αν και για μας από το Βόλο μάλλον μεσημέρι πρέπει να είναι (Θανάση ούτε μισή ώρα ύπνο!!).

Δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αυτό που μας ωθεί να συμμετέχουμε τακτικότατα στα events αλλά... η ταλαιπωρία χθες το βράδυ ήταν το κάτι άλλο. Ανεβήκαμε από Όλυμπο και περάσαμε μέσα από Ελασσόνα για να βγούμε στη Λάρισα στην Εθνική ξανά κι από εκεί για Βόλο. Crash test!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους να καταλάβουμε πως γίνεται κάτι τέτοιο.

 Συγχαρητήρια στον Κ. Σίμο.

 

Και μάθαμε και 5 πράγματα για τον Forefront.

 

Επίσης συγχαρητήρια και στον Κ. Ανδρίτσο που επικεντρώθηκε στο "ζουμί" του καινούργιου Exchange.

Και χωρίς μπλε οθόνη. 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμεις σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας, περιμένουμε τις προτάσεις σας για θέματα που θέλετε να δείτε στα επόμενα events και μη ξεχνάτε ότι οι παρουσιάσεις δεν είναι Product η Feature based αλλά έχουν και θέματα που σας απασχολούν όπως:

1) Πως θα βγάλω το mail server μου στον έξω κόσμο;

2) Τι σημαίνει DNS; Το χρειάζομαι στο δίκτυο μου; Πως δουλεύει;

Και άλλα πολλά.

@ Volos Fan Club: Τι συνέβη βρε παιδιά; Γιατί τόσο αργοπορία; Ήταν κλειστός ο δρόμος;

Το αίτημα σας για event στο Βόλο θα συζητηθεί πολύ σοβαρά, αν έρθουν οι σύζυγοι (να το κάνουμε ΣΚ λέω εγώ) θα είμαστε ΟΚ, κάντε τις προτάσεις σας!

Θέλω να ευχαριστήσω την εταιρία WellProjex για τη χορηγία του Coffee Break και να ξανα χιλιοευχαριστήσω την εταιρία Domotel και τον Κοκκίνη Χάρη για τη χορηγία του χώρου απο τον Απρίλιο (αν δεν κάνω λάθος) του 2009 μέχρι σήμερα, θεωρούμε ότι τα events απέκτησαν την επαγγελματική ταυτότητα που σχεδιάζαμε με τον αρχηγό μας Χρήστο Σπανουγάκη και είμαστε πολύ ικανοποιημένοι που τα καταφέραμε.

Εύχομαι καλές γιορτές σε όλους και με το καλό ο Νέος Χρόνος, ήρθε η ώρα να χαλαρώσουμε λίγο και εμείς και να ετοιμαστούμε για τη συνέχεια.

 

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε μήπως να γίνει κάποιο topic που να προτείναμε κάποια θέματα για παρουσίαση και στο τέλος να βγάζαμε και κάποιο poll για τις τελικές επιλογές ?

Το ζητάς απο τους Moderators πχ απο το Χρήστο Σπανουγάκη, αλλά σας ζητάμε να το γράφετε και στις αξιολογήσεις.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...