Jump to content

Exchange 2010


gsmforum
 Share

Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω.

Αν εχω τον 2010 και τον βαλω στην παραγωγη κανονικα θα εχω κανενα θεμα σταθεροτητας?

 

Ειναι stable?

 

Και κατι τελευταιο.

Εχω 2003 , και θελω να τα κανω μεταφορα σε 2010.

Αν τα κανω Export-import θα μεταφερθουν στον 2010 και θα τα βλεπω κανονικα?

 

Ευχαριστω.

Καλη χρονια σε ολους/ολες

Link to comment
Share on other sites

Stable? Φυσικά και είναι stable, επίσημη κανονική έκδοση κυκλοφόρησε.

Αναφορικά με το migration τι εννοείς ακριβώς εννοείς με import-export? Υπάρχει μέθοδος πάντως.

Ας αναλάβουν οι εμπειρότεροι απο μένα να περιράψουν κάπου την διαδικασία, περιμένουμε, ο κόσμος το ζητάει! Παύλο, Ανδρίτσο, CF συντονιστείτε....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αν και δεν είμαι ο εμπειρότερος, ο exchange 2010 ναι είναι ΚΑΡΑtsable , και οσον αφορά το σενάριο migration στο παρακάτω αρθρο υπάρχει η μεθοδολογία http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa998604.aspx για τα migartion plans

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα..

 

Κατά πρώτον η έκδοση του 2010 είναι stable εφόσον έχει κυκλοφορήσει επίσημα . Επίσης έχει κυκλοφορήσει και το update rollup 1 .

 

Όσον αφορά το import-export θέλω να πιστεύω ότι αναφέρεσαι στα mailbox των χρηστών. Τώρα όσον αφορά την διαδικασία επειδή εξαρτάται απο πάρα πολλούς παράγοντες ( τι έχεις ,που το έχεις , πώς το έχεις ) αν δεν γίνεις λίγο περισσότερο συγκεκριμένος και αναλυτικός δεν θα μπορέσουμε να σε κατευθύνουμε αποτελεσματικά.

 

Στην διάθεση σου για περαιτέρω πληροφορίες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

Όπως ανέφερε και ο αγαπητό φίλος και συνάδελφος Ανδρίτσος, από τις <?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />09/12/09 κυκλοφόρησε επίσημα το Update Rollup 1 για τον Exchange Server 2010 (KB976573) με το οποίο επιλύονται πολλά ζητήματα που προέκυψαν στον Exchange Server 2010 (‘Όπως το θέμα connectivity Exchange Server 2010 και Outlook 2003). Όπως σας προείπαν και οι εκλεκτοί συνάδελφοι ο Exchange Server 2010 δεν είναι απλά και μόνο σταθερός αλλά και ποιο παραγωγικός από όλες τις προηγούμενες εκδόσεις. Όσον αφορά το ερώτημα μεταφοράς «mailboxes» υποθέτω ότι αναφέρεις, από τον Exchange 2003 Servers σε Exchange 2010 Server ρίξε μια ματιά στον ακόλουθο σύνδεσμο:

 

ü      Move Mailboxes from Exchange 2003 Servers to Exchange 2010 Servers

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , εχετε δικιο τελικα ο 2010 κανει παπαδες.

Τον εβαλα με Win2008 και 2010 exc.

 

Θελω να μου πειτε ομως πως μπορω να στειλω mail γιατι απο OWA δεν στελνει προς τα εξω παρα μονο εσωτερικα.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά για το export-import δεν μπορώ να το κάνω με τον κλασσικό τρόπο γιατί ο 2010 θα μπει κάτω από νέο domain με εξ αρχής όλα τα πράγματα dhcp , dns , users κλπ.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...