Jump to content

Second Shot is back !!


Recommended Posts

getsecondshot.jpg

Δώστε οποιαδήποτε εξέταση Microsoft επιθυμείτε και σε περίπτωση αποτυχίας έχετε δικαίωμα να δώσετε την ίδια εξέταση ΔΩΡΕΑΝ.

Το γνωστό πρόγραμμα της Prometric επανέρχεται για να δώσετε τις εξετάσεις σας χωρίς το άγχος της αποτυχίας, δείτε περισσότερες πληροφορίες εδώ και ρωτήστε με για λεπτομέρειες. 

Link to comment
Share on other sites

Που είδες ότι δεν ισχύει?

subhead.gif

Second Shot provides a free retake when you fail your first attempt at an IT Pro or Developer Microsoft Certification Exam, reducing concern and fear of not passing your exam.

Buy a Microsoft IT Professional, Developer, or Microsoft Dynamics certification exam and get a Free Retake if you fail your first try.
 

 This promotion is valid from January 13, 2010 – June 30, 2010. Customers must register, obtain a voucher code, schedule, pay, and sit for both the first and (if necessary) second retake exams before June 30, 2010.

Eligible Exams: All 070, 083 and Academic Exams including all 072, and 094 Exams. Offer available worldwide.

 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, συγνώμη αλλά δεν το είδα. Πρωί βλέπεις! [:D]

Οπότε είμαι ένας χαρούμενος άνθρωπος!! Μας έφτιαξες πρωί πρωί !!!

Και να ρωτήσω και κάτι άλλο? Μπορείς να το κάνεις αυτό για μία μόνο εξέταση ή και για περισσότερες ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που είχα απελπιστεί και περίμενα πότε θα ξαναδώσει η Microsoft τη δεύτερη ευκαιρία... !!!

Μου έφτιαξες τη μέρα!!

Goodmorning!!! [Y]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λέει βέβαια σε ένα σημείο το εξής:

 

Offer Good until June 30th 2010. Customers must register, schedule and take the first and second shot by June 30, 2010. One second chance exam per customer.

 

Τι εννοεί ακριβώς? Ότι αν για κάποιο exam όντως αποτύχουμε και πάμε για δεύτερη φορά, δεν έχουμε το δικαίωμα να ξαναχρησιμοποιήσουμε την προσφορά για ένα άλλλο exam?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση λόγω του οτι είμαι και αρχάριος στις εξετάσεις της Microsoft.

Θέλω να δώσω την εξέταση 70-620 (Vista, Configuring) και θέλω να κλείσω ημερομηνία μέσω Prometric . Φυσικά θέλω να λάβω και το voucher της Microsoft όσων αφορά το Second Shot. Έχω λάβει απο την Prometric τον αριθμό του voucher μέσω email. Το email λέει :

"

Here's how it works:

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

1. Microsoft Second Shot Campaign is a limited voucher offer world wide.

 

2. Vouchers issued under this promotion are valid until June 30, 2010 or while the supplies last.

 

3. Customers must register, schedule and purchase their exams by June 30, 2010.

 

How to redeem your voucher:

 

1. Using the voucher number, schedule and pay for your exam via Prometric's web site, call center or test center locations by visiting http://www.prometric.com/microsoft

 

2. Take your exam.

 

Please note that Candidates must register and pay for their exam while supplies last to obtain discount.  Holding a voucher does not guarantee a discount for this limited offer."

 

Σύμφωνα με αυτό λοιπόν, μπαίνοντας στην Prometric (επειδή δεν κατάλαβα καλά), την ώρα που θα κλείνω ημερομηνία για την εξέταση, θα μου ζητηθεί ο αριθμός του voucher για το Second Shot ?...

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε σας παρακαλώ? (έτσι κ πάρω την πρώτη εξέταση ΣΑΣ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ πως δεν θα σας ξαναενοχλήσω!!![:D])

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέει στο κείμενο που παραθέτεις: 1. Using the voucher number, schedule and pay for your exam via Prometric's web site

Κάπου μέσα στην διαδικασία του registration έχει να δηλώσεις τον αριθμό. Αν δεν περάσεις, ξανακλείνεις την εξέταση με τον ίδιο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Chris ! Ήμουν σχεδόν σίγουρος απλά επειδή θα είναι η πρώτη μου εξέταση ήθελα να είμαι 100% σίγουρος...

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αληθεια δεν ηξερα οτι μπορεις να δωσεις 3 εξετασεις ας πουμε και αν κοπεις να τις ξαναδωσεις δωρεαν ολες.Νομιζα οτι μπορεις να εχεις voucher μονο για μια.Τωρα οσον αφορα το κλεισιμο εξετασης μεσω ιντερνετ...οταν εδινα εξετασεις microsoft πληρωνα 130 ευρω ενω στο site της Prometric ελεγε 90 ευρω.Στις εξετασεις της CompTIA εδωσα οσο εγραφε στο site + το ΦΠΑ.Στις εξετασεις της Μicrosoft δε νομιζω 40 ευρω παραπανω να ειναι το ΦΠΑ!Δεν τους ειπα τιποτα στο εξεταστικο κεντρο γιατι τους δε θελω να φανω τσιγγουνης ή κουτοπονηρος(μπορει να ειναι ετσι τα πραγματα για καποιο λογο που δε φανταζομαι)  και σκεφτομαι οτι ισως επειδη μου κλεινουν αυτοι την εξεταση να χρεωνουν κατι εξτρα.Εχω ακουσει και για αλλους που πληρωσαν 140...

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή της εξέτασης είναι 90 ευρώ και είναι η ίδια ανεξάρτητα από τον τρόπο που θα γίνει το registration. Από το manual της Prometric που έχουν όλα τα εξεταστικά κέντρα, παραθέτω την παρακάτω παράγραφο:

"The testing center can only collect those fees equal to the current price of the exam. No additional fees or

mark-ups of any kind may be collected from any examinee for the delivery of testing services and

vouchers unless authorized in writing by Prometric"

Είναι σαφές ότι δεν θα πρέπει να πληρώνει ο υποψήφιος παραπάνω από την τιμή της εξέτασης.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε σήμερα-αύριο που θα μπώ στην Prometric να κλείσω ημερομηνία για την εξέταση, θα πληρώσω 90 ευρώ. Λεπτό παραπάνω.

Μπορείτε να μου πείτε σε πιό εξεταστικό κέντρο μπορώ να πάω?.. (μένω Αθήνα).

Είχα κάνει σεμινάρια για το MSCA 2000 στην Itec ... Εκεί νομίζω πως είναι Prometric Partner το κέντρο ε?...

Link to comment
Share on other sites

Δε θα πληρωσεις 90 ευρω.Θα πληρωσεις 90 ευρω + ΦΠΑ.Βασικα δεν θελω να τους φερω κ αυτους για 10-20 ευρω σε δυσκολη θεση γιατι εχουμε φιλικες σχεσεις αλλα αν μου πουνε παλι 130 θα τους παραπεμψω στο σχετικο κειμενο απο την Prometric.Καποιος μου ειχε πει οτι το καθε εξεταστικο κεντρο βαζει οσο θελει παραπανω αλλα απ'οτι φαινεται αυτο δεν ειναι νομιμο αλλα γινεται.

Μts αν μπεις στο site της Prometric και ψαχτεις λιγο θα βρεις ολα τα εξεταστικα κεντρα.Αλλα αστο μην το κανεις γιατι οσο εγραφα το κειμενο ταυτοχρονα τα βρηκα.Δες τα λοιπον.

 

Available Test Sites
spacer.gif

11 test sites are available in Greece To view other sites, choose a different location.


You may want to confirm directions with the Test Site prior to your exam date.

spacer.gif
spacer.gif

Test Sites


Address

Schedule Appointment

I LEARN LTD
ATHENS 117 43
Phone: 30 210 6902600 Site Code: GCA


3 AMVROSIOU FRANTZI STREET




Schedule Appointment
View Test Site Web Site

INFOTEST
ATHENS 17778
Phone: 30 210 4822500 Site Code: GC12


25TH MARTIOY 12 4TH FLOOR
TAVROS
50 METERS FROM TRAIN STATION
KALLITHEA




Schedule Appointment

ICTC
Athens 11741
Phone: 2109230099 Site Code: GC18


93 Faliroy Street
Koykaki




Schedule Appointment

ITEC EDUCATION SERVICES SA
ATHENS 17564
Phone: 302109484800 Site Code: GC2


45 AGIAS KYRIAKIS STRAND
60 AMFITHEAS AVE
PALAIO FALIRO




Schedule Appointment

BYTE COMPUTERS SA
ATHENS 17676
Phone: 30 210 9002090 Site Code: GCJ


KALLIROIS 98 STREET & TRIVOLLI




Schedule Appointment

Hellenic American Union
Athens 10680
Phone: 302103680900 Site Code: gc19


12 KAPLANON ST
22 MASSALIAS ST




Schedule Appointment

KEK MESOGEIAKH AE
HERAKLION 71500
Phone: 2810 543607 Site Code: GC41


Panepistimiou 99




Schedule Appointment

Mind Chip Business and Computing Services LTD
ILIOUPOLIS 16342
Phone: 2109933280 Site Code: GC37


42 Athanasiou Diakou str




Schedule Appointment

I LEARN
THESSALONIKI 54621
Phone: 2310506800 Site Code: GCM


9 ETHNIKIS AMINIS STR




Schedule Appointment

INFOLAB
Thessaloniki 54642
Phone: 0914191 Site Code: GC26


Papanastasiou 66




Schedule Appointment
View Test Site Web Site

SystemPlus Computer Training Center
Thessaloniki 54622
Phone: 30 2310 266988 Site Code: GC27


Alex. Svolou 27




spacer.gif

 
Πατα πανω στο Shedule Appointmet και κλειστο κατευθειαν απο δω.Τα ορισα ηδη τα υπολοιπα  Greece-Microsoft-70-620.

Αν δε με εμπιστευεσαι [:P] πατα εδω και κανε τη διαδικασια http://www.register.prometric.com/Exam.asp

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, σε ευχαριστώ.

Μάλλον στην ITEC θα δώσω που ξέρω και πού είναι. Να σαι καλά για τη βοήθεια! (περιμένω να φορτιστεί η prepaid κάρτα μου, οπότε και να ήθελα δεν μπορώ να κλείσω τώρα appointment, σε ευχαριστώ πάντως για την ευκολία!)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σήμερα έκλεισα μέσω του site της Prometric, εξέταση για την 70-620 Vista, Configuring. Στη φόρμα της Prometric (που συμπληρώνεις τον αριθμό της πιστωτικής κάρτας, για να πληρώσεις) πάνω πάνω είχε ένα πεδίο για discount number ή voucher number. Εκεί έβαλα το voucher number που μου είχε στείλει η Microsoft όσων αφορά το Second Shot.

Όταν πάτησα το κουμπί "Verify" για το voucher number (το οποιό το επέλεξα και αυτό) δεν μου έβγαλε καμμία απάντηση ή κάτι τέλοσπάντων για να δώ οτι είναι ΟΚ.

Οπότε ξαναγύρισα, έβαλα ένα λάθος αριθμό (123) και μου έβγαλε "Not A Valid Voucher Number". Συμπλήρωσα τον κανονικό αριθμό πάλι και πάτησα "Verify". H σελίδα με γύρισε πίσω στο μενού για να συμπληρώσω και τα υπόλοιπα στοιχεία (αριθμό πιστωτικής, όνομα, επώνυμο κτλ.)

Έκλεισα το exam appointment στην Hellenic American Union για τέλος Μαρτίου.

Στο receipt που έλαβα απο την Prometric δεν φαίνεται πουθενά το Voucher Number για το Second Shot. Θα έπρεπε να φαίνεται πουθενά ?... Θέλω να είμαι σίγουρος πως σε περίπτωση που αποτύχω (πράγμα αρκετά πιθανό [:P]) θα μπορώ να πάρω το προνόμιο του Second Shot.

 

Οδηγίες Απο Microsoft :

"How do I take advantage of the Second Shot offer? <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

For retail exams (exams with a 70 prefix) only:

·         Visit the Second Shot offer page

·         Click the Register to acquire a Second Shot voucher link.

·         Fill out the profile information.

·         A Web page appears that supplies you with a unique voucher code. The code will also be sent to you by e-mail.

·         The Web page has a link to Prometric, where you can register and schedule your exam.

Visit the Prometric site (Prometric.com)

·         Use your voucher code during the registration process on the Prometric site.

For academic exams (exams with a 72 prefix), obtain a Second Shot voucher by visiting the student discount page."

 

Link to comment
Share on other sites

Κε Σπανουγάκη το ξέρω πως κάνω λάθος και θα έπρεπε να δώσω Windows 7. Αλλα έχω ξεκινήσει εδώ και αρκετό καιρό και διάβαζα για vista οπότε δεν μπορώ να αρχίσω απο την αρχή...

Ας πάρω εγώ την εξέταση ωστε να συνεχίσω για τις υπόλοιπες 4 (για το MCITP Ent. Admin) και ξαναδίνω για Windows 7 σε άλλη χρονική στιγμή...

Για το θέμα με το Second Shot ?... Μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο ? Απο τα λεγόμενά μου σωστά δεν έπραξα ?

Φαίνεται κάπου αν έχει "ενεργοποιηθεί" το Second Shot ? Σε περίπτωση αποτυχίας θα ξανασυμπληρώσω τη φόρμα στην Prometric και απλά θα βάλω πάλι το Voucher Number και δεν θα χρεωθώ ? Πώς γίνεται ακριβώς ?...

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με το Second Shot ?... Μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο ? Απο τα λεγόμενά μου σωστά δεν έπραξα ?

Φαίνεται κάπου αν έχει "ενεργοποιηθεί" το Second Shot ? Σε περίπτωση αποτυχίας θα ξανασυμπληρώσω τη φόρμα στην Prometric και απλά θα βάλω πάλι το Voucher Number και δεν θα χρεωθώ ? Πώς γίνεται ακριβώς ?...

Σωστά το έκανες, δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με το Second Shot ?... Μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο ? Απο τα λεγόμενά μου σωστά δεν έπραξα ?

Φαίνεται κάπου αν έχει "ενεργοποιηθεί" το Second Shot ? Σε περίπτωση αποτυχίας θα ξανασυμπληρώσω τη φόρμα στην Prometric και απλά θα βάλω πάλι το Voucher Number και δεν θα χρεωθώ ? Πώς γίνεται ακριβώς ?...

Σωστά το έκανες, δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Mts για να καταλαβεις οτι δεν πρεπει να ανησυχεις καθολου για αυτη την εξεταση σου λεω οτι εγω που ξεσκιστηκα στο διαβασμα για να γινω mcp στον 03 σαυτη πηγα αδιαβαστος....

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...