Jump to content

Exchange 2010 default Policy applied


xrisxal2000
 Share

Recommended Posts

Καλημερα σας , και καλες γιορτες. Θα ηθελα παρακαλω να ρωτησω το εξης:

εχω στησει εναν windows 2008 r2 DC και εχω και εναν ακομα windows 2008 r2 me exchange server 2010. Ολα ειναι οκ εκτος απο ενα πραγμα που ομολογω οτι ειναι λιγο παραξενο...

εχω δημιουργησει ενα νεο E-mail Address Policy αλλα παρολα αυτα το policy που γινεται apply ειναι το default Policy το οποιο ειναι και Priority LOWEST!!!

Γιατι συμβαινει αυτο??? Εχω εγκαταστησει επισης και το τελευταιο rollup για τον exchange 2010. (να σημειωθει οτι ολα τα λειτουργικα ειναι trial 180 days)

 

Ελπιζω να βρεθει λυση σε αυτο.

Με τιμη,

xrisxal2000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

στην δεξια πλευρα εχω το Default Policy να ειναι False!! kai to New mail Policy --> TRUE.

Επισης το priority ειναι Lowest γαι το default και 1 για την νεα policy που δημιουργησα.

 

Το Policy ginete apply se olous!!!

 

perimeno nea sas

 

Και παλι σας ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο στοιχειο εχουμε για αυτο το παραξενο θεμα. Να σημειωσω το εξης παραξενο...

εχω ενα email π.χ [email protected].

Αν παω στο OWApp και κανω login με tomas.tomson δεν κανει τιποτα. Αν στειλω ενα email τοτε αυτος που θα το λαβει θα δει οτι ειναι απο τον [email protected] που σημαινει οτι το Policy εχει γινει apply απλα δεν ισχυει για το OWA. Επλιζω να σας βοηθησα να καταλαβετε το προβλημα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οταν λές οτι κάνεις login στο owa Και δεν κάνει τίποτα, τι ακριβώς εννοείς ??

Δεν ανοίγει καν τα στοιχεία του Owa ??

Με άλλο χρήστη, π.χ. τον administrator , τι συμπεριφορά έχει ?

Link to comment
Share on other sites

o administrator μπαινει κανονικα, γιατι το email toy ειναι [email protected] ενω οι αλλοι δεν μπαινουν γιατι ειναι [email protected]. Κατι γινετε Παναγιωτη με το alias, δεν ξερω ολα δουλευουν κανονικα αλλα οχι τα email με το 2o policy. Na σου θυμησω οτι απο εξω το Policy leitoyrgei kanonika, stelnei kai lambanei mhnymata αλλα το outlook san να εχει ακομα κολισει στο default policy που εχει να κανει με το alias. Πιθανων...

Σε ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...