Jump to content

Outlook 2010 and Windows Mobile sync


pagath
 Share

Recommended Posts

Εγκατέστησα το MSOffice 2010 64bit αλλα δεν μπορω να συγχρονισω το κινητο μου HTC TytnII (Windows Mobile 6 Pro CE OS 5.2.1620) me to Outlook 2010 64bit

 

OS PC : Windows 7 64bit

 

Τι λύση υπάρχει ;

Link to comment
Share on other sites

Το Activesync με τον Exchange και με τον υπολογιστή έχουν κάποιες "μικρές" διαφορές - πέρα από το ότι μπορεί να μην υπάρχει Exchange ή να μην έχει ενεργοποιημένο το Activesync

Link to comment
Share on other sites

- Επειδη εχω προσωπικα δεδομένα δεν θελω να χρησιμοποιησω τον Exchange της εταιρείας

-Θα πρέπει να εγκαταστησω στο σπίτι τον Exchange αναγκαστικα (με το onenote τι θα γινει θα συγχρονιζει)

- ή θα πρεπει να χρησιμοποιησω 32bit (ΕΛΕΟΣ ΤΟ 2010)

 

Ειναι αστείο να μην παιζει σε 64bit

 

Το ονομα μου ειναι Παναγιωτης

Link to comment
Share on other sites

To "μικρές διαφορές" ήταν ειρωνικό. Προφανώς και είναι παράλογο να συνδεθείς με Exchange για να κάνεις synch τα προσωπικά σου δεδομένα.

 

Τώρα, αν σε ενδιαφέρει όντως να κάνεις synch με κάτι πέρα από το desktop σου, το Google υποστηρίζει ActiveSync. Η Microsoft θα βγάλει υποστήριξη για ActiveSync στην επερχόμενη έκδοση του Live

 

 

Link to comment
Share on other sites

με εκπληξη μεγαλή είδα χτες αυτό: http://support.microsoft.com/kb/980513

Απο πλευράς μου θα στείλω εσωτερικα feedback οτι είναι πολυ κακό αυτο, απο εκεί και πέρα σιγουρα με τον Exchange θα λειτουργήσει και εύχομαι οτι σύντομα
κάποιο 3rd party εργαλείο θα βγει να μπορει να κάνει sync Με Outlook 2010 64bit. [:)]

Μια λύση ίσως είναι να βάλεις στο XP Mode 32 bit Version του Outlook Και να κάνεις sync απο εκει.

Ευχαριστούμε που το ανέφερες και μας ενημέρωσες όλους.

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζει κάποιος το MSOffice 2010 και του λες αγόρασε και καποια 3rd party εφαρμογη για να συγχρονιζεις το outlook με το Mobile Windows κινητο σου δεν ειναι και οτι καλυτερο . Καποια αλχημεία θα βρεθει αλλα δεν μπορω να καταλαβω το γιατι .....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παναγιώτη,

βρήκα την παρακάτω αλχημεία / πατέντα ... δεν ξέρω κατα πόσο παίζει (έτσι λέει ο παλήκαρος). Οχι πως είναι λύση, αλλά απλά είναι κάτι, απλά για να πούμε οτι κάτι βρήκαμε

http://social.technet.microsoft.com/Forums/en/outlook/thread/21725a04-44f2-41a6-8fef-c5eae1ba631a

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...