Jump to content

Sharepoint Server και WSS μαζί


Gigo
 Share

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

 

είμαι καινούργιος στο forum και εδώ και πολύ καιρό διαβάζω τα άρθρα σας

και μπορώ να πώ ότι με έχουν βοηθήσει αρκετές φορές στην καθημερινότητα

μου. Η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν μπορούν να "συνυπάρξουν" ο

Sharepoint Server 2007 και τα Sharepoint Services μαζί. Το ξέρω ότι

είναι καλύτερα να έχεις τον Sharepoint Server, τι γίνεται όμως αν έχει

ήδη στήσει WSS και δεν θέλεις να έχεις ξεχωριστά τον Server?

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ....

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου αφού σου δίνεται η δυνατότητα του migration

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc262342(office.12).aspx

γιατί να θες να έχεις κατι τα δύο; για να έχεις περισσότερους πονοκεφάλους; από την άλλη εγώ θα τα συνδίαζα με απλά links μεταξύ των δύο αν ήθελα να έχω και τις δύο εγκαταστάσεις... ανάλογα την σελίδα link στην άλλη και πίσω...

 

δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο; εκτός και αν θες να έχεις τα services στημένα και σε άλλο τον server αλλά με migrated τα περιεχόμενα του WSS. Πάντως είναι λίγο ανορθόδοξο. Μάλλον θα πρέπει να μας δώσεις λίγες περισσότερες πληροφορίες για το τι ακριβώς σκέφτεσαι.

 

και χαίρομαι πολύ που άθρα μας σε έχουν βοηθήσει...αυτός είναι και ο σκοπός ύπαρξης αυτής της κοινότητας άλλωστε...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση του migration, απλά ήθελα να ρωτήσω για ξεχωριστή εγκατάσταση μιας τα WSS τα χρησιμοποιώ σαν File Server και έχει φτάσει η βάση 160GB.Πάντως ευχαριστώ πολύ για την πρόταση...

Link to comment
Share on other sites

πέραν του ότι μπορείς να το δουλέψεις και σαν file server με τον τρόπο που το κάνεις και μετά από το upgrade σε server εγκατάσταση...

το άλλο που σου πρότινα είναι απλά να δημιουργήσεις απλά Links στις σελίδες που θα σε στέλνουν από το ένα σύστημα στο άλλο...αλλά δεν θα το συνηστούσα...

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...