Jump to content

Microsoft Bing to be iPhone OS 4 default Search Engine! (Να το δώ και να μην το πιστέψω)


Recommended Posts

Σύμφωνα με το TechCrunch, η μηχανή αναζήτησης της Microsoft, το γνωστό Bing θα αντικαταστήσει το Google στην επόμεη έκδοση του iPhone που θα βγεί σύντομα.

Το άρθρο ισχυρίζεται πως η Microsoft και η Apple το συζητάνε αρκετό καιρό.

Γενικά κρατάω μικρό καλάθι , για την αλήθεια του άρθρου αλλά αν γίνει θα δωθεί τρελή ώθηση στο Bing.

Με κάθε επιφύλαξη για την αλήθεια, βρείτε το αρχικό άρθρο εδώ

Microsoft-Bing-to-be-iPhone-OS-4-default

Link to comment
Share on other sites

Mακαρι να ισχυσει αυτο!Αν ισχυσει θα βγαλω καλα λεφτα λογω καποιων πολυ δυνατων λεξεων-κλειδιων που στο bing βγαζουν καποιες ιστοσελιδες μου πρωτο-δευτερο αποτελεσμα αντιθετα με το Google που τις εχει στα αφαντα...

Ευγε Bing!

Link to comment
Share on other sites

Mακαρι να ισχυσει αυτο!Αν ισχυσει θα βγαλω καλα λεφτα λογω καποιων πολυ δυνατων λεξεων-κλειδιων που στο bing βγαζουν καποιες ιστοσελιδες μου πρωτο-δευτερο αποτελεσμα αντιθετα με το Google που τις εχει στα αφαντα...

Ευγε Bing!

 

Ποια website είναι αυτά εάν επιτρέπεται; Θα ήθελα πολύ να ρίξω μία ματιά. Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες!

 

...αλλά αν γίνει θα δωθεί τρελή ώθηση στο Bing.

 

Η Bing Θανάση είναι η μηχανή που χρησιμοποιώ για λόγους ιδεολογίας αλλά έχει θέματα ακόμη. Ιδιαίτερα με δυσκολεύει όταν κάνω ορθογραφικό λάθος. Με στέλνει αδιάβαστο. Όταν γυρίζω στην Google για τη συγκεκριμένη αναζήτηση όχι μόνο μου δίνει επιτόπου τα σωστά αποτελέσματα αλλά φυσικά μου υποδεικνύει και το λάθος μου. Υπάρχει ακόμη δρόμος για να χτυπηθεί η Google. Θα έπρεπε να αρχίσω να μιλώ για Google Analytics και άλλα, αλλά δεν είναι η ώρα.

 

Είθε,

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Eιναι μια ιστοσελιδα που εχει ακριβως τη λεξη κλειδι στο domain name η οποια(λεξη) βγαζει εκατομμυρια αποτελεσματα.Και να φανταστεις οτι προσφατα επιασα το domain και απορησα πως και δεν εχει ηδη καταχωρηθει!Ενδιαφερει το 95% του ελληνικου πληθυσμου και παρα πολλοι ελευθεροι επαγγελματιες και εταιριες προσφερουν τις υπηρεσιες τους πανω σ' αυτο.Εγω θα διαφημισω αυτους.Ηδη καποιοι ενδιαφερθηκαν μεσω του bing οπου οταν γραφεις τη λεξη στα αγγλικα βγαινει πρωτο αποτελεσμα και στα ελληνικα δευτερο.Το θεμα ειναι οτι με ρωτανε με το Google τι γινεται και εκει "χαλαει" η δουλεια.Μονο το Google μετραει στον κοσμο.Δεν υπαρχει πρωτος και δευτερος στις μηχανες αναζητησεις.Μονο το Google.Αν γινει αυτο με την apple τοτε μιλαμε για ενα καλο(πιστευω) μηνιαιο εισοδημα χωρις να βαλω καθολου κεφαλαιο και κοπο.Υπαρχει λογος που δεν μπορω προς το παρον να σου πω ποια ειναι η σελιδα[:)]

Ολο αυτο εγινε γιατι εψαχνα τροπο για "ευκολο" χρημα με "εξυπνο" τροπο.Ψαχνομουνα με λεξεις-κλειδια και domain που εχουν μεγαλη ζητηση και προσφορα υπηρεσιων πανω σ' αυτες βεβαια.Μπορω να σκεφτω και αλλα, δεν ξερω ομως αν θα πιασουν και δεν μπορω ολη μερα να ασχολουμαι με το web design(ειναι και αυτο στη μεση)!Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...