Jump to content

2 θεματακια.


gsmforum
 Share

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους / ολες.

 

1. auto disclaimer σε 2010 exchange

καπως παιζει μεσα απο το transport rules αλλα δεν θυμαμε.

 

2.και θελω να βαλω σε εναν χρηστη δικαιωμα να μπορει να στειλει Mail σαν αλλος χρηστης χωρις να φαινεται το dehalf , στο from: να μπορει να βαλει οποιον θελει απο την λιστα.

 

Και κατι τελευυταιο πως μπορεις να "σκαλισεις" το skin του owa χωρις να γινεται επαναφερεται σε default κατασταση μονο του? Θελω να αλλαξω το logo , και τα χρωματα του αλλα μου ξαναγυριζει default και δεν μπορω να το αλλαξω κι'ολας μεσα απο το Manage.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

Q: Auto disclaimer σε 2010 exchange

 

A: Ρίξε μια ματιά στα ακόλουθα:

ü      Configure a Disclaimer

ü      Personalizing Disclaimer in Exchange Server 2010

ü      Understanding Disclaimers

 

 

Q: θέλω να βάλω σε έναν χρήστη δικαίωμα να μπορεί να στείλει Mail σαν άλλος χρήστης χωρίς να φαίνεται το behalf, στο from: να μπορεί να βάλει όποιον θέλει από την λίστα.

A: Manage Send As Permissions for a Mailbox

 

Q: Πως μπορείς να "σκαλίσεις" το skin του owa χωρίς να γίνεται να επαναφέρεται σε default κατάσταση μόνο του? Θέλω να αλλάξω το logo , και τα χρώματα του αλλά μου ξαναγυρίζει default και δεν μπορώ να το αλλάξω κι'ολας μέσα από το Manage.


A: Με την εγκατάσταση του SP1 του Exchange Server 2010, υπάρχουν διαθέσιμα default theme. Στην περίπτωση που επιθυμούμε να δημιουργήσουμε ένα δικό μας theme, ρίξε μια ματιά στα παρακάτω:

 

ü      Simple Way to Customize OWA Exchange 2010

ü      Introduction to Outlook Web App Customization

ü      Customize the Outlook Web App Sign-In and Sign-Out Pages

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Η παράμετρος GrantSendOnBehalfTo προσδιορίζετε στο mailbox ενός χρήστη, που θέλουμε να στέλνει μηνύματα behalf of του distribution group.

 

ü      Set-DistributionGroup

ü      Allow someone else to manage your mail and calendar

ü      Send an e-mail message on behalf of someone else

ü      Sending 'As'

ü      Managing Distribution Groups

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...