Jump to content

AΠΟΣΤΟΛΗ SMS ΜΕ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ TO DOMAIN NAME


MCP
 Share

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.

Εχω δει οτι καποιες εταιριες στελνουν sms και αντι για καποιο κινητο τηλεφωνο αναγραφεται το domain name π.χ. www.eshop.gr. Αυτο πως μπορει να το κανει καποιος; Ξερει κανεις ή βαζω δύσκολα; Θα ηθελα μια λυση αυτονομη και οχι μια εταιρια που τα εχει ολα ετοιμα και εγω απλα πληρωνω. Αν παλι δεν υπαρχει κατι σε αυτονομο τοτε πειτε μου τουλαχιστον μια καλη εταιρια..

Ευχαριστω.

*το εβαλα βιαστικα σε αυτη την κατηγορια χωρις να προσεξω οτι υπαρχει ενοτητα "mobility".

Link to comment
Share on other sites

http://www.bing.com/search?q=mass+sms+loc%3AGR&form=QBRE&qb=3

 

Υπάρχουν πάρα πολλές εταιρίες.

Εγώ χρησιμοποιώ την bulk sms (Yuboto) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Η Megasoft με την οποία συνεργάζομαι έχει ενσωματώσει έναν "messenger" και στέλνεις μέσα από το εμπορικό κατ' ευθείαν SMS σε πελάτες και προμηθευτές.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απ οσα βρηκα καταλαβα οτι πρεπει να εχεις δικη σου sms gateway. Υπαρχει ενα προγραμμα το kannel (www.kannel.org) που το κανει αυτο αλλα πρεπει να εισαι linuxas. Βασικα δε δοκιμασα να δω αν μπορω να το κανω αλλα ως αρχαριος σε unix συστηματα μου φαινονται δυσκολα.Aν θελετε δειτε το.

Highlander θα κοιταξω τις εταιριες και θα σου πω τις εντυπωσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει κάποιες εταιρείες ...

δεν χρειάζεται να στήσεις κάτι...

 

μπορείς να πληρώσεις πακέτο μυνημάτων... και μπορείς να σηκώσεις και excel ή csv αρχείο με το που θες να σταλούν τα μυνήματα.

 

στο τι θα φαίνεται...έχει και δυνατότητα να φτιάξεις πέραν της μία επιλογής

 

πχ

 

MCP Support

autoexec team

Trialarilaro

 

και όποτε στέλνεις...απλά επιλέγεις πως να φαίνεται το μύνημα.

 

και σου ξαναλέω...το κόστος είναι σου λέω ανάλογα με το πακέτο μυνημάτων...

 

αυτό που θυμάμε που τα έκανε όλα αυτά ήταν το bestsms.gr

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...