Jump to content

fla και swf?


spessartite
 Share

Recommended Posts

παιδιά έχω ένα swf το οποίο είναι κομμάτι ενός site το οποίο αποτελείται και από άλλα swf αρχεία ξεχωριστά

Το πρόβλημα μου είναι οτι θέλω να επεξεργαστώ ένα από αυτά χρησιμοποιώ το Sothink SWF Decompiler και το μετατρέπω σε fla

Oλα ωραία όλα καλά αφού το επεξεργαστώ και τελειώσω αποθηκεύω το swf  πάλη στον φάκελο που είναι όλα τα αρχεία οταν ανοίγω το site το συγκεκριμένο αρχείο φορτώνει αλλά εμφανίζεται στην δεξιά γωνία το site

Επιλέγω percent και no scale αλλά αυτό δεν κάνει τίποτε.....[:S]

Αντικαθιστώ με το αρχικό swf  που έχω και παίζει μια χαρά τι ρύθμιση μπορώ να κάνω?

plz ρε παιδιά μια βοήθεια[:)]

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

spessartite,

 

Έχεις πρόβλημα μόνο στη θέση του swf? ή και στο μεγεθός του? Δοκίμασες να το ρίξεις σε ενα καινούργιοο html μόνο του να δείς πώς εμφανίσεται? Μπορείς να στίλεις link με το σωστό και το λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για της απαντήσεις σας

το έριξα και σε html όπως μου είπατε και παίζει μια χαρά στο κέντρο

το πρόβλημα είναι όταν ζητάει να φορτωθεί από το κεντρικό main και να φορτώσει το ξεχωριστό swf  τότε είναι που εμφανίζεται στην δεξιά γωνία

βέβαια έκανα μια μπακαλίστικη διόρθωση μην γελάσετε

μετατόπισα ολο το swf εκτος layer το αποτέλεσμα είναι σε δικό του html να φαίνεται εκτός κέντρου δλδ τέρμα αριστερά αλλά όταν φορτώνει από το κεντρικό main να είναι σε τελεία ευθυγράμμιση

γλουπ αυτό είναι spessartite way καλά μήπως πρέπει να αρχίσω να δίνω διαλέξεις και στην ίδια την adobe[<:o)]

Εντάξει μην με κράξετε υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?      

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...