Jump to content

HyperV in Depth Live Meeting


Vangelis
 Share

Recommended Posts

Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!Ετοιμάζω πολύ ωραία πράγματα![:)]

V













PartnerITProLiveMeetings11


Advanced Microsoft Client and Server Virtualization Technologies with Hyper-V


Online Παρουσιάσεις Τεχνολογιών της Microsoft για System Integrators




Πέμπτη 10 Φεβρουαρίου 2011 - Ώρα: 17.00- 18.15


 


Σας προσκαλούμε στο 6o Live Meeting για ITPros και Partners με θέμα παρουσίασης


Advanced Microsoft Client and Server Virtualization Technologies with Hyper-V


Το live meeting θα γίνει από τον Βαγγέλη Καψαλάκη


και θα διεξαχθεί την Πέμπτη 10 Φεβρουαρίου 2011 στις 17.00 στον υπολογιστή σας.


Η διάρκεια της συνεδρίας υπολογίζεται στα 60’  (και 15’ για ερωτήσεις) και θα διεξαχθεί on-line στην Ελληνική γλώσσα. Έχετε έτσι τη δυνατότητα να την παρακολουθήσετε από οποιονδήποτε υπολογιστή με σύνδεση στο διαδίκτυο είτε βρίσκεστε στο σπίτι ή στο γραφείο. Κατά την διάρκεια της παρουσίασης, θα έχετε την δυνατότητα να υποβάλετε ερωτήματα στον παρουσιαστή σχετικά με τις συγκεκριμένες τεχνολογίες. Οι παρουσιάσεις θα γίνουν με τη βοήθεια τεχνικών της Microsoft Ελλάς ή εξειδικευμένων και αναγνωρισμένων επαγγελματιών Most Valuable Professionals (MVPs).


Εγγραφείτε ηλεκτρονικά κάνοντας κλικ εδώ.



















Θέμα


Περιγραφή Παρουσίασης


Ομιλητές


Ημερομηνία


Ώρα


Εγγραφή


Advanced Microsoft Client and Server Virtualization Technologies with Hyper-V


Κατά την διάρκεια του Live Meeting θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε μια εις βάθος ανάλυση της αρχιτεκτονικής και των χαρακτηριστικών του server Virtualization, που βασίζεται στον Hyper-V.


Βαγγέλης


Καψαλάκης


 


MCT, IT Consultant. Virtualization MVP,


Autoexec.gr Member


10/2/2011


17.00- 18.15


Πατήστε εδώ

 

 

Η εγγραφή σας για την παρακολούθηση των Partner Live Meetings είναι απαραίτητη και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας λόγω των περιορισμένων θέσεων. Πληροφορίες για την διαδικασία παρακολούθησης του Live Meeting καθώς και τις απαιτήσεις σε υλικό και τηλεπικοινωνιακό εξοπλισμό θα σας αποσταλούν μετά την εγγραφή σας.

 

Παραμένουμε στην διάθεση σας για οποιανδήποτε πληροφορία χρειαστείτε.




 


 

 

Link to comment
Share on other sites

Δώστε θέσεις στον λαό.........

 

                                        ..... μερικές, λίγες ακόμα....... 

 

...thanks god!!!!!

 

 

[:D]

 

Link to comment
Share on other sites

Advanced Microsoft Client and Server Virtualization Technologies with Hyper-V
Κωδικός Εκδήλωσης: 1032475462
 Λυπούμαστε, αλλά λόγω της δημοτικότητας της εκδήλωσης, οι εγγραφές έχουν συμπληρωθεί. Αναζητήστε άλλη εκδήλωση. 
 

Δώστε επιπλέον θεσεις !!!!....η δημοτικότητας σας είναι πολύ υψηλή  !!!! [:)]

 

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά? Γιατί το Link (για το Webcast) δεν δουλευει. Παρόλο που είχα δηλωθεί κανονικά και μέχρι χτες το έβλεπα σήμερα με πηγαίνει σε αυτό:

 

https://msevents.microsoft.com/CUI/WebCastEventDetails.aspx?EventID=1032475660&EventCategory=5&culture=el-GR&CountryCode=GR

 

 

Managing Infrastructures with Microsoft System Center Family (3 of 6)

 

Κωδικός Εκδήλωσης: 1032475660

 

που έχει τον ίδιο κωδικό με το HyperV.

 

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς τι έγινε...?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εγω link δεν έχω πάρει,, αυτό που έκανα είναι να κατεβάσω το Live meeting μέσα απο το download λινκ που μου δώθηκε απο το email και αφού το εγκατέστησα μου ζητάει πλέον sign-in name κ Live Meeting Service(URL). Έκανα κάτι λάθος? το λινκ θα μας δωθεί αργότερα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχει δημιουργηθεί ένα θέμα στο σύστημα εγγραφής και είμαστε στη διαδικασία να το διορθώσουμε. Όσοι έχετε εγγραφεί, θα λάβετε οδηγίες για να το παρακολουθήσετε πριν απο τις 17.00.

 

Ευχαριστώ πολυ και σας ζητώ συγγνώμη για την ταλαιπωρία,

Για τη Microsoft,

Ισαβέλλα Μπενέκου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Καταρχάς θα θέλαμε να σας ζητήσουμε συγγνώμη για το σημερινό θέμα σχετικά με τη μη ομαλή λειτουργιά της διαδικασίας εγγραφής για το σημερινό Live Meeting των 17.00.

Παρακαλώ αγνοήστε προηγούμενα links και ακολουθήστε την παρακάτω διαδικασία που σας παραθέτω βήμα-βήμα.

 

o Ακολουθείτε το παρακάτω link:

https://msevents.microsoft.com/cui/r.aspx?t=4&c=el-gr&r=1308728838&a=0

 

o Με το live id σας εγγράφεστε και πάλι στο live meeting πατώντας το πορτοκαλί κουμπί που λέει: ‘Ηλεκτρονική Εγγραφή’

 

o Θα σας οδηγήσει στο επόμενο screen όπου σας ζητάει επιβεβαίωση εγγραφής

 

o Στην επόμενη σελίδα θα εμφανιστεί 30’ πριν τις 17.00 το link που πρέπει να ακολουθήσετε για να παρακολουθήσετε το Live meetings.

 

o ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΗΝ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ!

 

o Δεν θα σας σταλεί email με link παρακολούθησης.

 

o Οπότε κρατήστε τη σελίδα ανοικτή έως ότου εμφανιστεί το link παρακολούθησης

o Θα εμφανιστεί 30’ πριν την εκδήλωση οπότε και το πατάτε για να μπείτε στο Live meeting.

 

o Εάν για κάποιο λόγο κλείσατε τη σελίδα, ακολουθήστε από την αρχή τα παραπάνω βήματα 1 έως 3 για να ξαναβρεθείτε στη σελίδα που θα εμφανιστεί το link παρακολούθησης.

 

Σας ζητούμε και πάλι συγγνώμη για την ταλαιπωρία και είμαστε στη διάθεση σας για όποια διευκρίνηση.

 

Με εκτίμηση

Για τη Microsoft

Ισαβέλλα Μπενέκου

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική παρουσίαση  !!!

Ευχαριστούμε πολύ

Vangelis [y]

Περιμένω το επόμενο event  level 300 , 400 , 500....Hyper-V με περισσότερο μαύρο φόντο και PowerShell Cmdlets !!! [;)]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ να σας πώ με την σειρά μου ένα μεγάλο ευχαριστώ για την συμμετοχή σας.

Ξεπεράσαμε τα 200 άτομα, ακόμη και με το πρόβλημα της ώρας που δημιουργήθηκε.Οι άνθρωποι στην Microsoft Hellas κινητοποιήθηκαν γρήγορα και όλα πήγαν καλά.(La Isavella...)

Πιστεύω να σας άρεσε η παρουσίαση, ήθελα να καταλάβουμε καλά το πώς εργάζεται η πλατφόρμα Virtualization της Microsoft "Hyper V". Όσο πιο καλά νιώσουμε το πώς λειτουργεί τόσο απλούστερη και ασφαλέστερη θα κάνουμε την υποδομή μας στο προσεχές μέλλον. Για όσους δε έμειναν μέχρι το τέλος , κατάλαβα πως υπάρχει όντως ένα μεγάλο ενδιαφέρον για το τι κρύβεται πίσω απο την τεχνολογία του Hyper V.Ήθελα εδώ και πολύ καιρό...να μιλήσουμε λίγο για τα πιο εσωτερικά θεμέλια του Hyper V όπως η αρχιτεκτονική και η λειτουργία που υπάρχει πίσω απο το κάθε component που αποτελείτε.Το Level ήταν όντως λίγο πιο Advance ειδικά στην αρχή[8-|] , αλλά αρκετά ενδιαφέρον για όσους ασχολούνται με την πλατφόρμα.Μου έγινε και η χάρη που ζητούσα, για να κάνουμε αυτό το πιο "Dive Live Meeting"...

Θα ήθελα να μου πείτε το τι θα θέλατε να δούμε πιο in Depth, ώστε να σας λυθούν όλες οι απορίες, μήπως ακόμη κάνουμε και Live Meeting μεταξύ μας....[H]

Είναι αρκετό το υλικό το οποίο μπορούμε να δούμε απο το HyperVisor Layer (Ring -1) έως το User Layer (Ring 3)[:D] Ένα Session με Power Shell όντως είναι πολύ δελεαστικό φίλε skok, θα προσπαθήσω αν και χρειάζεται αρκετό διάβασμα,,,και εξάσκηση στην καθημερινότητα μας.

Έχω κάτι καλό στο μυαλό μου το οποίο πιστέυω να σας αρέσει... System Center & Hyper V,,, εκεί πλεόν πάμε σε άλλα επίπεδα,..και..Building your Private Cloud... ουδέν σχόλιο... 

Περιμένω σχόλια, προτάσεις, και παρατηρήσεις...  

V

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hyper Vangeli, 

Καταρχήν ευχαριστούμε πολύ για το Super Deep Dive Webcast που μάλλον θα έπρεπε να έχει τίτλο: "Ελάτε να σας φιλοξενήσω στα άδυτα του Hyper V" !! [<:o)]

Εφόσον λοιπόν το ζήτησες, προτείνω μερικές ιδέες για webcast και Live Meeting που νομίζω ότι θα μας βοηθήσουν να κατανοήσουμε καλύτερα τις επιλογές μας και να απλοποιήσουμε την καθημερινότητα μας.

"Backup Techniques for Hyper V - Powershell, SCDPM 2010 and... third party tools" 

"Snapshots & Checkpoints - How To and Best Practices"

"Windows Server 2008 R2 SP1 - Dynamic Memory How To & Best Practices"

"Managing your Hyper V Infrastructure with SCVMM 2008 R2 & SCOM 2007 R2 - Part 1, Part 2, Part3...." [H]

"Building your Private Cloud - How IaaS can help you reduce your TCO" [:o]

Τι λες?? [:)]

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...