Jump to content

Exchange and DNS


xrisxal2000
 Share

Recommended Posts

Ολα καλα φίλε μου, ευχαριστώ πολύ όλους σας για όλα! Πήρα κανονικά τα email μου απο το outlook 2003 μέσω vpn με pop&smtp την local ip του server.

Μια χαρά πολύ καλύτερα και με πολύ καλύτερη ασφάλεια!

Αλήθεια πόσο καλύτερη ασφάλεια έχω??

Το MAPI client τι ακριβώς είναι, που θα βρώ πληροφορίες???

Που θα πρότεινες για MS Σεμινάρια?? Ελληνοαμερικάνικη θέλω να πάω αλλα πανάκριβα.Γιατι τοσο ακριβά ρε γαμώτο.

Η εταιρία αυτήν την στιγμή δεν μπορεί να μου κάνει το σεμινάριο. Πρέπει να ξεπουληθείς που λέει λόγος για να κάνεις αυτό που αγαπάς?

Ελεος.

Περιμένω τις απαντήσεις σου

Χρονια Πολλά

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Η εταιρεία σου μπορεί να σε στείλει για σεμινάρια γιατί παρακρατείται ποσό από αυτήν (εργοδοτική εισφορά), μόνο και μόνο για εκπαίδευση προσωπικού. Αυτό το ποσό, αν δεν χρησιμοποιηθεί, απλά πάει χαμένο. Ψάξε για ΟΑΕΔ 0,45 (ΛΑΕΚ) στο www.oaed.gr και θα το διαπιστώσεις κι εσύ. Αν η εταιρεία που δουλεύεις δεν είναι πολύ μικρή, δεν θα πρέπει να έχει κανένα πρόβλημα να σε στείλει σε σεμινάριο. Αν δεν το κάνει, τότε ρώτα το γιατί.

Το ΜΑΡΙ client είναι το Outlook 2003.

Τα πιστοποιημένα εκπαιδευτικά κέντρα για εκπαίδευση Microsoft θα τα βρεις εδώ: http://www.microsoft.com/hellas/partner/cplslist.mspx.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα φίλε μου, ευχαριστώ πολύ όλους σας για όλα! Πήρα κανονικά τα email μου απο το outlook 2003 μέσω vpn με pop&smtp την local ip του server.
Μια χαρά πολύ καλύτερα και με πολύ καλύτερη ασφάλεια!

 

Παλι pop....[6][8o|][li][:S][+o(]

Outlook 2003 , create new e-mail account, ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ = Microsoft Exchange Server, ήμαρτοοοοοοοον (καλα δεν σου εκανε περιέργεια τι το θέλουν αυτο εκει στο ms outlook, και να πεις οτι δεν υπήρχε στα πρηγούμενα)

 

Αντε και καλή Ανάσταση

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και χρόνια πολλά!!

Ετσι το έχω στήσει φίλε μου και ξέρω τι το έχει το exchange και αναλυτικά ρυθμίσεις αυτού απλά δεν ήξερα ότι το λένε mapi client.

Σε αυτό δεν έχεισ δίκιο. Ετσι το έχω στήσει και πάιρνω κανονικά τα email και με ασφάλεια!! Τον όρο δεν ήξερα.

Μην κρίνεις αυστηρά όλοι άσχετοι ξεκινήσαμε...Η γνώση είναι άπειρη και το ξέρεις. Και αυτή είναι η ομορφιά της δουλειάς μας.

Προσπαθω και διαβάζω όλη μέρα. Μακάρι να ήταν η μέρα 80 ώρες και να ήμουν τις 56 στον υπολογιστή.

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τελικά δούλεψε σωστά με αλλαγή στις ρυθμίσεις του router; Επιπλέον, γιατί είπες πριν ότι "η εταιρία αυτήν την στιγμή δεν μπορεί να μου κάνει το σεμινάριο" - ρώτησες και σου είπαν ότι δεν υπάρχουν λεφτά; Σε περίπτωση που δεν το ξέρουν, ήδη πληρώνουν λεφτά στον ΟΑΕΔ γι΄αυτό και δεν το ξέρουν (δες για το ΛΑΕΚ που λέγαμε πριν).

 

Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Create New...