Jump to content

Job Description


ser_jlv
 Share

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω:

 

Στα δικά σας Job Description, τι γράφει? Πόσο συγκεκριμένη γίνεται η περιγραφή των αρμοδιοτήτων σας?

 

Εμένα λέει (ακριβής αντιγραφή):

Network Security and Maintenance

Server Security and Maintenance

Printer Maintenance

ERP Support

Education about matters of security and computing

Security camera's support

 

Μήπως θα έπρεπε να πω στην εταιρεία να δοθεί κάποιο διαφορετικό Job Description?

Σημ. Το τμήμα IT έχει έναν υπάλληλο, εμένα!

 

Link to comment
Share on other sites

A, αυτός ο τίτλος είναι: I.T. Coordinator !!!

 

Μου άρεσαν οι sql απαντήσεις, λέω να τις υιοθετήσω!!!

 

Πέρα από την πλάκα, δε νομίζω να υπάρχουν πολλές εταιρείες στον χώρο της Ελλάδος που να έχουν μεγάλα τμήματα I.T. και στις περισσότερες περιπτώσεις καλούμαστε να παίξουμε όλους τους παραπάνω ρόλους στον καλύτερο δυνατό βαθμό που μπορούμε!

Το θέμα είναι όμως να γνωρίζει και η διοίκηση την διαφορετικότητα των ρόλων που καλείται να εκπληρώσει ένας I.T. και να μη λέει ότι "όταν έχεις ελεύθερο χρόνο βοήθα και τον τάδε στην χ άσχετη εργασία"!!!!

 

Και βλέποντας τα πράγματα ακόμα πιο ρεαλιστικά, φτάνω να πω "πάλι καλά που υπάρχουν και αυτές οι δουλειές με τον όποιο μισθό τους, θα προσπαθήσω να αφήσω καλές εντυπώσεις για να έχω πλεονέκτημα στην επόμενη...."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Επειδή και εγώ στην θέση σου βρίσκομαι, με την μικρή διαφορά οτι συντονίζω και τα IT Works σε άλλα 6 γραφεία σε όλο τον κόσμο (Έχοντας όμως εκεί εξαιρετικούς IT)

βασική θέση IT χλωμό σε εταιρεία Small-Medium στην Ελλάδα. Outsourcing και καλα να είμαστε να δουλέυουν και μερικοί πραγματικοί επαγγελματίες. (Δεν με θεωρώ έναν για αυτό το λέω)
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...