Jump to content

Ζητείται Ζογκλερ


ThanosZ
 Share

Recommended Posts

Θαυμάστε

ΖΗΤΕΙΤΑΙ

Διαχειριστής-Προγραμματιστής: SQL Server, Windows Server+Αctive

Directory, δίκτυα+διαχείριση, επιλογή/επισκευή hardware, web

Development,Linux, Apache, MySQL, C/C++, Visual Studio, .NET.

Βιογραφικά στο Καθηγητής Ιωάννης Πήτας  (αριθμος σαλονικιος.) Το βρηκα στο καριερα.

 

Και σε ανωτερα.

Διπλωμα για υπερωκεάνειο τον αλλο μηνα , κοπηκα στα σηματα.

Link to comment
Share on other sites

Θαυμάστε

ΖΗΤΕΙΤΑΙ

Διαχειριστής-Προγραμματιστής: SQL Server, Windows Server+Αctive

Directory, δίκτυα+διαχείριση, επιλογή/επισκευή hardware, web

Development,Linux, Apache, MySQL, C/C++, Visual Studio, .NET.

Βιογραφικά στο Καθηγητής Ιωάννης Πήτας  (αριθμος σαλονικιος.) Το βρηκα στο καριερα.

 

Και σε ανωτερα.

Διπλωμα για υπερωκεάνειο τον αλλο μηνα , κοπηκα στα σηματα.

Κοίταζα και εγώ στο kariera για θέσεις στην ειδικότητά μου και ζήταγε λίγο πολύ τα αντίστοιχα. Τα πάντα! :S
Link to comment
Share on other sites

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ (από φραπεδίερα μέχρι κοπτικό μετάλλων,γνωσεις προγραμματισμου μηχανών cnc θα ληφθούν υπόψιν) ΜΙΣΘΟΣ 111,93 ΕΥΡΩ ΜΙΚΤΑ [:P]

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν καταλαβάινω γιατί κοροιδεύεται το καθημερινό αντικείμενό μου? Ου να μου χαθείτε δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεται κάτι στην ζωή σας με αυτή τη στάση!!!! Τι ζήτησε ο άνθρωπος δηλαδή?

Κάποιον να μπεί μέσα στη Φουκουσίμα να δει άμα έχει νερό ο αντιδραστήρας!!!!!

 

Πάντως πέρα απο την πλάκα , η φάση είναι οτι άμα πάρεις και πείς ΝΑΙ ΤΑ ΚΑΝΩ όλα παίζει να ακούσεις ..."εεε η θέση είναι ημιαπασχόληση...."

Link to comment
Share on other sites

Το ανέκδοτο με το πιτσιρίκη που περιγράφη την δουλειά του πατέρα του στο σχολείο, πιστευω οτι μας ταιριάζει απόλυτα.

 

"Δασκ.: Τι δουλειά κάνει ο πατέρας σου Γιωργάκη;

Γιωρ.: Είναι πιανίστας σε μπ*****λο!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ ως γνωστόν τα κάνω όλα αυτά εκτός από το τελευταίο "το βρήκα στο καριέρα"!!! Ξέρει κανείς τί είναι αυτό;;; Γιατί λέω να μετακομίσω Θεσσαλονίκη για τη θέση αν με δεχτούν! :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πριν από δέκα (ναί 10)χρόνια σε ένα κείμενο που κυκλοφορούσε τότε μεταξύ των admins, έλεγε σε ένα σημείο

"... Γιατί είσαστε γελοίοι και όταν βγάζετε αγγελία για admin δεν κρατιέστε και αναφέρετε όλες τις λέξεις που μάθατε πριν 3 μήνες από το Byte: ODBC, C++, J++, DAO, Web Development, Security, Cisco, VB4.0, Περιβάλλον Microsoft, Unix, Data Mining, Data Warehouse, BPR, ERP, Πλατφόρμα JBuilder, PowerBuilder, FrontPage extensions.

 

Αφήστε μας να σας εξηγήσουμε πόσο, μα πόσο γελοίοι είστε:

 

«Ζητείται οδηγός φόρμουλας 1, με προϋπηρεσία, που να ξέρει τα πετάλια, το καπώ, με εμπειρία σε μπαλώματα εσωτερικής ταπετσαρίας καθισμάτων επιθυμητή, να γνωρίζει την κόρνα, τα φλας, να έχει δουλέψει σε άλλη παραπλήσια εταιρία του χώρου διανομής πίτσας με δίκυκλο. Μισθός ανάλογος των προσόντων, περιθώρια εξέλιξης. Πληροφορίες κος Κατσίμπαρδος, Κατρουμάνος και Χατζηπορδάρας ΕΠΕ – Μεταφορές Μετακομίσεις».

Τόσο γελοίοι!!!"

 

Από όσο παρακαολουθώ όλα τα χρόνια τις αγγελίες εργασίας, τίποτα δεν έχει αλλάξει. Και επιπλέον για όλες αυτές τις ειδικότητες θέλουν να είσαι και κάτω από 30 χρονών. Έλεος.

 

Link to comment
Share on other sites

... Και επιπλέον για όλες αυτές τις ειδικότητες θέλουν να είσαι και κάτω από 30 χρονών. Έλεος.

Επιπλέον να ξέρεις Δημήτρη , και όλοι οι  παρόντες , ενδιαφερόμενοι και μή , πως το "εως χχ χρονων" καθιστά διάκριση με βάση την ηλικία και το Κυνηγά η Επιθ Εργασίας αν της κάνεις ονομαστική αναφορά στην Αγγελία και τον/την παραβάτη.

Γιατί είναι διάκριση ? Επειδη ελίναι νόμος της ΕΕ ο οποίος ισχύει και στην Ελλαδα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το όριο της ηλικίας είναι εμμέσως οικονομικό όριο.

Κατω απο 30 = 900 ευρω μεικτά.

Ντρεπόμαστε να γραψουμε οτι θελουμε καποιον με αυτά τα λεφτα και γι'αυτο το ριχνουμε στην ηλικία αφού καποιος 30+ η 40+ η 40++ δεν πρόκειται καν να ασχοληθει να συζητησει με εταιρεία που προσφέρει αυτο το μισθό.

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω ray. Το "μισθος βασικος" θα ηταν πιο ειλικρινες. Και ΣΙΓΟΥΡΑ θα στοχευε και στο ~900€ ταργκετ γκρουπ.

Αλλα θελουμε και το <30 "να ναι και του χεριου μας , το σκλαβακι" ετσι να μην εχουμε και τυψεις αν ειναι και συνομηλικος.

Ομως επειδη στην Χωρα της Δημοκρατιας , η Δημοκρατία ειναι απελάσσασα εδω και 5 δεκαετιες και παράλληλα οι "κουτοφραγκοι" έκαναν νόμο "εκει πανω στα δεντρα  που ηταν κρεμασμενοι" για εμας που "καταπολεμούσαμε την Χοληστερίνη" :

"Τα δικαιώματα και οι υποχρεώσεις σας βάσει του δικαίου της ΕΕ"

Για φαντατειτε , λεει, το "σκλαβακι" ή κάποιος "Μπάρμπας"¨να τους παει στο Σ.ΕΠ.Ε βασισμένος/η στην οδηγία 78/2000

Βρε το σκλαβακι, και βρε τον κουτοφραγκο μπαμπουινο που σκεφτηκαν τετοια πραματα....

ΤσκΤσκ.

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ το "κάτω των 30" αλλού το πήγαινα. Είναι δυνατόν να κατέχεις όλα όσα λένε, στο επίπεδο που θέλουν, με πιστοποιήσεις, με,με, με και να είσαι μέχρι 30 ετών; Για μένα, μαλ.... λένε (χωρίς να ξέρουν τα συστήματα τους καλά-καλά) κι ύστερα έρχονται τα περί μισθού κλπ. Και αυτοί που τα λένε, είναι κάτι "επιχειρηματίες" που τους ανθρώπους της πληροφορικής τους αποκαλούν κοΜΠιουτεράδες και μηχανογράφους. Από αυτούς μακρυά γιατί είναι πραγματικά σαν "το αφεντικό του Ζαχαρία".

Link to comment
Share on other sites

...Ξεκίνησα μαθήματα χειρισμού υπερωκεανειου. Οταν τα καταφερω με το καλω θα κανω μετεκπαιδευση στα Υποβρυχια. Ετσι δεν θα έχω προβλημα να βρω δουλεια σαν λαντζερης στο Flying ΦαστΦουντ1!

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η συζήτηση δεν θα έχει τελειωμό ότι και αν πούμε,είναι η ελληνική πραγματικότητα, η μπίζνα δεν γίνεται με γνώμονα την ανάπτυξη,τη βιωσιμότητα αλλά με στόχο την μπάζα.

 

 

Έτσι και αυτοί λένε θέλουμε πυρηνικό επιστήμονα να κάνει Setup Outlook,αλλά να έχει και MCM και να παίρνει 730€. Μετά πάνε στον πελάτη και λένε εμείς τρέχουμε στην τελευταία λέξη της τεχνολογίας,με ISO,Miso,Misco,CIsco,Virtual Mirtual . Εντυπωσιάζεται και ο άλλος αδαής και σου λέει αυτή είναι εταιρεία. Τσιμπάει και την επιδότηση για το e-security λέγοντας μπούρδες και γίνεται ICAP Best Company με μισοστημένες δουλειές απο έναν ημιμαθή τεχνικαρά.

 

 

Τελικά όμως Δημήτρη και Θάνο έχουν και αυτοί το δίκιο τους.

 

Τα ίδια γράφουν στα βιογραφικά τους και τα ίδια τα παιδιά.

 

Βγαίνουν απο το ΤΕΙ και σου φέρνουν ένα βιογραφικό ΝΑ με το συμπάθειο μόνο το Enterprise δεν πετάνε για αναζήτηση άλλων πλανητών και αυτό όχι γιατι δεν έχουν δίπλωμα,αλλά γιατι βαριούνται.

 

Το έχουμε πει πολλάκις.

 

Για να αλλάξει ο κλάδος θέλει φροντίδα και προδερμ. Να πάμε δηλαδή σε μια δουλειά και να είμαστε τίμιοι πρωτίστος εμείς, γιατί όλα είναι ντόμινο.

 

 

Λέει ο IT manager σε μιά δουλειά οτι τρέχει και το κακό συναπάντεμα απο hardware,software ΠΝΙΓΟΜΑΙ ,στο αφεντικό.

 

Το αφεντικό ψάχνει βοηθό για τον IT manager γιατί πνίγετε(απο τα Excel που γράφει για τους άλλους στην εταιρεία που δεν σκαμπάζουν απο αυτά αλλά έχουν ECDL!!!!!!πρέπει να ανοίξουμε τοπικ για αυτό)

 

, σου λέει πρέπει να βρώ κάποιον καλό γράφει όλο το κατεβατό.

 

Εμφανίζονται 3000 αιτήσεις για την δουλειά που τα έχουν όλα ......και τούμπαλιν.

 

Σε μια πρόσφατη αντιπαράθεση που είχα δε , έμαθα πως άμα έχεις πτυχίο μαθηματικών με κατεύθυνση πληροφορική ξέρεις καλύτερα από κάποιον με πιστοποίηση πάνω σε Server 2008.

 

Δεν έχω πλέον λόγια, και αυτή τη στιγμή που διαβάζω μου έρχεται να πάω να γίνω φούρναρης να μην ακούω άλλα τέτοια.

 

ΥΣ. Για υπερωκεάνειο έχω δίπλωμα απο Self paced ,για παπάκι ψάχνω κάνα καλό Braindump!!!!!!Όποιος έχει pm me!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς θα σου πάρω τη θέση, γιατί υποβρύχιο χειρίζομαι ήδη!!! χαχαχα

 

Πάντως κι εγώ δουλεύω σε εταιρεία που "ό,τι έχει κουμπιά" είναι ευθύνη μου, ακόμη και το κουδούνι της πόρτας, οι συσκευές των τηλεφώνων, οι μνήμες των συσκευών των τηλεφώνων, η μηχανή του espresso, οι διακόπτες του ρεύματος, ο πίνακας της ΔΕΗ, το ασανσέρ...

 

Tο υποβρύχιο είναι η βραδυνή μου δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει εταιρεία στην Ελλάδα ,που οτιδήποτε μπαινει σε πρίζα (η ακριβης συνταξη ειναι δουλεύει με ρευμα) , και δεν ειναι ευθύνη των κομπιουτεραδων η τμηματος μηχανογραφησοργανωσης η IT (κατα το E.T. μιας και μας βλέπουν ως εξωγήινους);

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για να μην σας κουραζω με άλλα threads και επειδή μ αρενει ο Τιτλος του αρχικού.

Νεα σοδειά , το παίζει κι αγγλοφωνος !

@skywalker:

Degree:Computer Science.

Maintaining-upgrading office communications+especially IT based

(internet+network+email). Good knowledge of web programming languages.

Active Directory+Microsoft Exchange Server+VPN. Hardware maintenance.

Excellent English, previous experience within tourism required.(να κοβεις και κανα εισιτήριο στο Galileo!!!)  [email protected]

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...