Jump to content

Hyper V in Ipad!!!!


Vangelis
 Share

Recommended Posts

Χε χε χε.. μόνο και μόνο με τον τίτλο γελάω...

Εντάξει ας σοβαρευτούμε μην τα πέρνεται όλα στα σοβαρά, έτσι και αλλιώς στο cafe είμαστε...

Αλλά ας σας δείξω τι έκανα να το κάνετε όσοι έχετε iPAD..

Ναι είναι αλήθεια οι φήμες που κυκλοφορούν ότι πήρα iPAD..αλλά δεν το πήρα τυχαία..είναι βολικό στο διάβασμα..[H]...

Αλλά βρήκα ότι είναι πολύ χρήσιμο και σαν κάτι άλλο...σαν τι ε??? Μα σαν extend display by air...

Δηλαδή μπορώ να το συνδέσω με τον 2008R2 Laptop - Server μου, και να έχω ένα VM να τρέχει εκεί και το άλλο στην οθόνη μου, μπορείς να κάνεις τα Lab πιο εύκολα.. μπορείς να διαβάζεις και ταυτόχρονα, να κάνεις τα Labakia σου...

Δείτε φωτό...

 

IMAG0077.jpg?psid=1

 

Διαβάζωντας για το Lab....

 

IMAG0078.jpg?psid=1

 

Ωραίες οι δύο οθόνες...

 

Και το καλύτερο για το Τέλος....

 

IMAG0079.jpg?psid=1

 

Τα VMs είναι πάνω στο iPAD...xexexexexexe....Πείτε μου τώρα να το κάνω P2V το iPAD ή όχι?? [:D]

V

 

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με το σχόλιο του Θανάση  ... ... ... [:D] [:D]

Εκτός από extended display ... έχει καμιά άλλη δυνατότητα "διαλειτουργηκότητας"  ...  για να το πάρω ...

... "μιλάει" δηλαδή με "κανέναν" ή μόνο με τους "φίλους" του ??? [:P][:P]

RSAT & MMC ... "παίρνει" ???  [:P][:P][:D][:D]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να βάλεις το κανονικό SP1 και να αφήσεις το beta μπας και δεις και RemoteFx.

 

Πάντως όλοι Enterprise,Giga -Super,Διηπειρωτικά setups και το........

 

 

 

mouse gaming πάντα......

 

πρέπει να κάνουμε meeting για αυτό

 

 

"The extented use of gaming mice in datacenters hosting enterprise infrastructures"

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει με όλα τα mice ... θέλει Apple μάλλον [:)]  Εχει και άλλη χρήση και αυτή ειναι θετική νομίζω ... εχει RDP Client [:P]

http://itap-mobile.com/android/rdp/details

Οπότε δεν χρειάζεσε το laptop όταν πας σε DataCenters .... για troubleshooting ... βγάζεις το Ipad σου ... μόνο !!!

Υπάρχει και ένα άρθρο από PCWorld

10 Great Ways to Get More From Your iPad 

Και υπό  K.Σ "μιλάει" και με printers ...

Αρα είναι ένα 2nd display & e-reader & thin client ...

Link to comment
Share on other sites

Τον βλέπω το Βαγγέλη να κολλάει το μικρόβιο από το σκουλήκι του μήλου.

Και iPhone θα πάρει, και το iTunes θα μάθει, και η απόδοση του στα προίόντα Μου-Σου θα αρχίσει να φθίνει, και φυσικά στο τέλος τον βλέπω στο Στρατοδικείο Λ.Σ. (Λ.Σ.=Λειτουργικών Συστημάτων και όχι Λιμενικού Σώματος).

Link to comment
Share on other sites

Σσσσσς, μην μας ακούσει κανάς "στρατοδίκης". Θα το πω σιγανά μη μας ακούσουν. Και Mac έχω, και iPhones έχω, και για το iPad2 ετοιμάζομαι. Αυτά που έγραφα για τον Βαγγέλη τα πέρασα κι εγώ. Από πείρα έγραψα τι θα πάθει. (Μεταξύ μας είπαμε).

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...