Jump to content

Exchange 2010 Attachment from OWA


gsmforum
 Share

Recommended Posts

 

Καλησπερα.

Καθε φορα που μπαινω σε ενα mail που εχει attachment δεν μου ανοιγει και μου βγαζει το παρακατω

 

Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα και δεν ήταν δυνατό να γίνει χειρισμός της αίτησής σας.

 

Σε ολα , αν βαλω "light web" παιζει καλα.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

Στον Exchange 2010 έχεις SP1?

Ποια URs έχεις εγκατεστημένα?

Βεβαιώσου ότι το κάθε Binding έχει την σωστή ρύθμιση HTTP ή HTTPS transport, έπειτα κάνε IISreset.

 

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω , υπαρχει κατι που μπορω να κανω τωρα για να στρωσει?

Χωρις να του εχουμε κανει κατι ξεκινησε να κατι τα παλαβα του....

Τα Mail Που εχουν attachment αλλα ειναι blocked πχ .htm .aspx μου τα εμφανιζει κανονικα και τα βλεπω και το Mail , αλλα τα mail Που εχουν .doc .pdf . docx κλπ δεν τα εμφανιζει και βγαζει το μυνημα που γραφω στο πρωτο.

Μπορω να δω κατι για να το λυσω προσωρινα? 
Link to comment
Share on other sites

Βεβαιώσου ότι το κάθε Binding έχει την σωστή ρύθμιση HTTP ή HTTPS transport, έπειτα κάνε IISreset. Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να προχωρήσεις άμεσα σε εγκατάσταση του SP1.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι να έχεις απενεργοποιημένο το AV (Antivirus/Firewall) από τα services. Επίσης, εάν έχεις εγκατεστημένο τον Exchange 2010 σε Win. 2008 R2, εγκατέστησε το SP1 για Win. 2008 R2. Το SP1 του Windows 2008 R2 συμπεριλαμβάνει τα Hotfixes που απαιτούνται για την εγκατάσταση του Exchange 2010 SP1, εάν λοιπόν εγκαταστήσετε Windows 2008 R2 SP1 δεν χρειάζεται να προβείτε σε εγκατάσταση το προαπαιτούμενων Hotfixes για την εγκατάσταση του Exchange 2010 SP1.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

Επιπρόσθετες Πληροφορίες:

ü      Windows 2008 R2 SP1 general availability and what it means for Exchange

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share

×
×
  • Create New...