Jump to content

How can i check an Exchange user Mailbox for problems?


bmixos
 Share

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

 

Έχω Exchange 2010 Ent. edition με active sync και οι χρήστες μπορούν και λαμβάνουν mail στα κινητά τους τηλέφωνα.Αντιμετωπίζω όμως πρόβλημα με έναν χρήστη (οι υπόλοιποι παίζουν κανονικά) το οποίο είναι οτι δεν μπορώ να δημιουργίσω Exchange λογαριασμό στο κινητό του.

Στην αρχή νόμιζα ότι κάτι είχε το τηλ. αλλά δοκιμασα και με άλλης μάρκας κινητο και είχα το ίδιο αποτέλεσμα.Το θέμα είναι ότι το στο outlook του δεν έχει κάποιο πρόβλημα για την δημιουργία account.Επίσης από OWA πάλι παίζει κανονικά.

Και η ερώτησή μου είναι:Πως μπορώ να checkaro το mailbox του για errors ή αν έχετε κάποια ιδέα για βοήθεια;;;

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

Μπάμπης

 

Link to comment
Share on other sites

Στο HTC ενω βρίσκει τον Server moy όταν πάει να φτιάξει το account λέει "cannot create account".

Στο Ιphone δημιουργει το account αλλά δεν δείχνει τίποτα,ούτε mails ούτε contacts κλπ.Γι' αυτό θέλω να δω to mailbox του μήπως έχει κάποιο error το οποίο δεν φένεται στο Οutlook αλλά δεν νομίζω ότι θα είναι ούτε αυτό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με την ερώτησή σου ξεκίνησα την συζήτηση [:)] Exchange 2010.

 

Μόλις πήρα μια πληροφορία και μάλλον είναι και η λύση. Θα το επιβεβαιώσω και θα επανέλθω.

 

* Επίσης υπάρχει τελικά τρόπος να τσεκάρω μόνο το mailbox του για errors;

 

 

Link to comment
Share on other sites

H sim(αριθμος) που μου έδωσε ήταν σε πρόγραμμα για Βlack berry και δεν έχουν σταματίσει την υπηρεσία πάνω στον αριθμό!!! [li] [:@] [6]

Του είπα να (άλλα ηθελα να του πω γιατι έχω φάι 3 μέρες να βρω γιατί δεν παίζει και τον ρώτησα τον ...) σταματίσει την υπηρεσία οπότε λογικά θα παίξει.

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...