Jump to content

Exchange 2010 Public Folder EDB File Restore


PerixIT
 Share

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να κανω restore ένα EDB File από βάση Public Folder  σε Exchange 2010. Το EDB file προέρχεται από restore (TAPE) . Ο Exchange Που φιλοξενούσε την συγκεκριμένη βάση δεν υπάρχει πλεον και μέσω του setup /m:RecoverServer ο συγκεκριμένος Host κολάει στο  Hub Transport 98% (δεν ανεβαίνει το MS Exchange Active Directory Discovery Topology...).Με λίγα λόγια έχουμε καταφέρει να κάνουμε restore τισ 2 MBX βάσεις σε νέο Host αλλά όχι τα Public Folders.

Any recomedation is highly appreciated....[:|] 

Link to comment
Share on other sites

καλά το πας με το recoverserver, είναι η καλύτερη λύση, απο πλευράς Active Directory δεν εχεις σβήσει κάτι ε  ?

οι Public Folder Databases δεν ειναι portable γι αυτο θα πρέπει να κάνεις το restore στον Server που ήταν στην αρχή.

γιατι δεν ξεκινά το AD topology ? τι error παίρνεις ?

Link to comment
Share on other sites

[:'(]Καλημέρα!

 Δυστυχώς πλεον έχω σβήσει ... με πιέζει ο χρόνος, έχω καταφέρει να κάνω μερικώς recover (μέσω Kernel Exchange Recovery )τα Public Folder δυστυχώς όμως στα contacts σε δίαφορα πεδία φέρνει αλαμπουρνέζικα.... (λόγω ελληνικών ...!)

H ατυχία είναι ότι στο backup  S/W ενώ τις βάσεις μου τις κάνει Restore σε άλλο Server σε υπάρχουν βάσεις τα PF μόνο σαν αρχείο... εξού και το EDB [:S]

Σιγουρα δεν υπάρχει τρόπος να κάνω Mount την βάση ??? [:(]

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Το ότι τον έχεις σβήσει δεν λέει κάτι.... Κάνε ένα virtual με το ίδιο Ad name/exchange org ,κλπ και κάνε restore την βάση εκεί. Μετά την κάνεις export και import στον καινούργιο exchange.

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...