Jump to content

το outlook 2003 απαντά με λάθος account.


kalgeorge
 Share

Recommended Posts

Κύριοι καλησπέρα σας.

αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θέλω οπωσδηποτε την βοηθεια σας.

σε δύο πολύ σημαντικούς υπολογιστές μας (πάντα αυτο τυχαίνει) υπάρχουν δύο λογαριασμοί εγκατεστημένοι.

ο Α και ο Β,

ο Α ειναι ο default και ο Β ενας που λειτουργεί σαν γκρουπακι πχ.

το προβλημα ειναι το εξης

πολλες φορες, το outlook κανει reply με τον Β λογαριασμο απο ΜΟΝΟ του, δημιουργωντας προβληματα στην εταιρεία.

εχω ψαξει πολυ στο νετ και το μονο που βρισκω είναι κατι απαντησεις του στυλ  " ετσι κανει το outlook 2003"  απλα δεξου το.

δυστηχως αυτο δεν ειναι αποδεκτο σαν απαντηση....και φυσικα δεν θα γινοταν και αποδεκτο στην εταιρεία..

παρακαλω οποιος ξερει-εχει αντιμετωπισει-ασχοληθει με το προβλημα.....ας βοηθησει.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

εδώ να διευκρινίσω οτι το Outlook δεν το κανει απο "μονο του" ώταν ο χρήστης πατάει reply σε μήνυμα που του ήρθε στον λογαριασμό Β το στέλνει απο αυτό, αρα κατα την αποψή μου εαν ο χρήστης θέλει να απαντήσει απο τον
λογαριασμό Α έχει επιλογή την ώρα που κάνει reply απο ποιόν λογαριασμό να φύγει η απάντηση [:)]

Οι λογαριασμοί ειναι POP3 να υποθέσω ? εαν είναι Exchange όλο και κάτι θα μπορούμε να κάνουμε [;)]

Link to comment
Share on other sites

εδώ να διευκρινίσω οτι το Outlook δεν το κανει απο "μονο του" ώταν ο χρήστης πατάει reply σε μήνυμα που του ήρθε στον λογαριασμό Β το στέλνει απο αυτό, αρα κατα την αποψή μου εαν ο χρήστης θέλει να απαντήσει απο τον
λογαριασμό Α έχει επιλογή την ώρα που κάνει reply απο ποιόν λογαριασμό να φύγει η απάντηση [:)]

Οι λογαριασμοί ειναι POP3 να υποθέσω ? εαν είναι Exchange όλο και κάτι θα μπορούμε να κάνουμε [;)]

 

οι λογαριασμοι είναι Pop3

να σημειώσω οτι απο αυτα που διαβασα όντως το outlook το κανει απο μονο του.

και αναφερομαι σε emails που εχουν αποσταλλεί απο τον λογαριασμό Α , επιστρεφεται το email στον Α και γίνεται reply απο τον Β,

οπου και αν διαβασα λέει οτι ειναι bug του outlook kai .....συμβαίνει.

κατι βεβαια που οπως καταλαβαίνεις δεν μπορει να γίνει αποδεκτό σαν απαντηση

Link to comment
Share on other sites

αντε παλι το παιχνιδι με το Bug! αγαπητε φιλε που το διαβασες οτι ειναι "Bug" ?

για πες μου Outlook Version (Service Pack και updates) σε μια δοκιμή που έκανα τώρα εγω με Outlook 2003 SP3 δεν ειχα αυτη την συμπεριφορά,

μηπως υπαρχει κάποιος άλλος παράγοντας ή 3rd party εγκατεστημένο ? μπορεις να μου δωσεις παραπάνω πληροφορία  ?

Link to comment
Share on other sites

αντε παλι το παιχνιδι με το Bug! αγαπητε φιλε που το διαβασες οτι ειναι "Bug" ?

για πες μου Outlook Version (Service Pack και updates) σε μια δοκιμή που έκανα τώρα εγω με Outlook 2003 SP3 δεν ειχα αυτη την συμπεριφορά,

μηπως υπαρχει κάποιος άλλος παράγοντας ή 3rd party εγκατεστημένο ? μπορεις να μου δωσεις παραπάνω πληροφορία  ?

 

ενταξει δεν ειναι κατι που το λεω εγω....αναφερω οτι διαβαζω σε φορουμς και sites που εχει αντιμετωπιστει το ιδιο προβλημα.

outlook 2003 sp3

3rd party δεν υπαρχει τιποτα εγκατεστημενο.

το προβλημα το παρουσιαζει σε ατακτα χρονικα διαστηματα και οχι συγκεκριμενα.

αλλα το θεμα ειναι οτι κανει reply απο λογαριασμο που δεν θα επρεπε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Δεν νομίζω οτι είναι πρόβλημα του outlook ρίξε μια ματιά εδώ:

 

http://ask-leo.com/why_is_outlook_sending_email_using_the_wrong_account.html

 

Νομίζω ότι είναι οι πιο πιθανές λύσεις, αν και πάλι συμβαίνει θέλει ψάξιμο...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Δεν νομίζω οτι είναι πρόβλημα του outlook ρίξε μια ματιά εδώ:

http://ask-leo.com/why_is_outlook_sending_email_using_the_wrong_account.html

Νομίζω ότι είναι οι πιο πιθανές λύσεις, αν και πάλι συμβαίνει θέλει ψάξιμο...

 

 

εχουν γίνει αυτα που γραφει το link....το εχω διαβασει και εγω

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι εύκολο βάλε τα link  που λένε οτι είναι "Bug", Και οχι να το λέει ο Μπαμπης ο Σουγιάς αλλα κάποιος σοβάρος ε ? [:)]

στο Lab μου παντως συνεχίζω να μην έχω τετοια συμπεριφορά, πρεπει να συμβαίνει και κατι αλλο και στο εμφανίζει.

Έχεις πολλά Outlook με τετοια ρύθμιση ?  εαν ναι τα άλλα στο κάνουν ή μονο το συγκεκριμένο ?

Θα πρέπει λογικά να ενεργοποιηθεί το Diagnostics Logging Μπας και καταγράψει κατι εκεί

http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/what-is-the-enable-logging-troubleshooting-option-HA001174266.aspx

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Δεν νομίζω οτι είναι πρόβλημα του outlook ρίξε μια ματιά εδώ:

http://ask-leo.com/why_is_outlook_sending_email_using_the_wrong_account.html

Νομίζω ότι είναι οι πιο πιθανές λύσεις, αν και πάλι συμβαίνει θέλει ψάξιμο...

πολύ ενδιαφέρον Link και νομίζω οτι μας έλυσε το μυστηριώδεις Bug! ωταν συμβαίνει αυτο προφανώς ενα απο τα accounts έχει πρόβλημα γι αυτο το Outlook το στέλνει απο άλλο account [:)]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Δεν νομίζω οτι είναι πρόβλημα του outlook ρίξε μια ματιά εδώ:

http://ask-leo.com/why_is_outlook_sending_email_using_the_wrong_account.html

Νομίζω ότι είναι οι πιο πιθανές λύσεις, αν και πάλι συμβαίνει θέλει ψάξιμο...

πολύ ενδιαφέρον Link και νομίζω οτι μας έλυσε το μυστηριώδεις Bug! ωταν συμβαίνει αυτο προφανώς ενα απο τα accounts έχει πρόβλημα γι αυτο το Outlook το στέλνει απο άλλο account [:)]

 

 

το προβλημα δεν μας το ελυσε ομως [:D]

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...