Jump to content

Αγγελίες για την AT & T στην περιοχή της Τσεχίας.


heavyaris
 Share

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Τελευταία όποια σελίδα εύρεσης εργασίας και να κοιτάξω, είναι γεμάτη από αγγελίες για την AT & T στην περιοχή της Τσεχίας.

Έχει πάει κάποιος γνωστός σας να μας πει πως είναι και τι κάνουν ακριβώς τα παιδιά εκεί;

Γιατί εάν τους βάζουν να κάνουν help desk η παρακολουθούν την ποιότητα γραμμών μέσω ειδικά φτιαγμένου προγράμματος, αυτό πως μπορεί να τους βοηθήσει όταν μετά από 3-5 χρόνια γυρίσουν πίσω και θελήσουν να βρούν δουλειά εδώ;

Ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μπορω να σου πω τα εξής:

 

Με πήραν τηλέφωνο απο την εταιρεία που κάνει outsourcing στην AT&T και μου ειπαν οτι θα ήθελαν να συνεργαστούμε.

 

Μου έστειλαν καποιες θέσεις εργασίας που ισως να με ενδιέφεραν και μου ειπαν να τους απαντήσω.

 

Αφου απαντησα τι ακριβως με ενδιαφέρει και φτάσαμε στο οικονομικό της ζήτησα πληροφορίες για την ποιότητα και το κόστος ζωής στο Brno

 

για να εχω μια τάξη μεγέθους. Αφου μου εστειλε καποιο αρκετά ενδιαφέρον υλικο και μου έδειξε και το πως ανεβαίνεις ιεραρχικα μου πρότεινε το παρακάτω σενάριο:

 

Να ξεκινήσω τον πρώτο χρόνο απο το Jr επίπεδο με μισθο (800€ ) καθαρά και αφου περάσω και κάποια training μετά απο ενα χρονο να ανέβω οικονομικά και μετά απο τον 2ο χρόνο

 

εαν ολα εχουν πάει καλά να ανεβω αλλη μια κλίμακα.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Εγω προσωπικά αρνήθηκα ευγενικά και της είπα οτι εαν στο μέλλον παρουσιαστει κατι καλύτερο οικονομικα θα χαρώ να επικοινωνήσουμε.

Βεβαια εγω αρνήθηκα γιατι χαιδεύω το 30ο έτος μου και σε ενα μηνα θα γεννηθεί ο διάδοχος οποτε δεν γίνεται να αφήσω την ζωή μου εδω για αυτά τα λεφτά. ΕΠρεπε να ειχα μια

πολυ καλύτερη προταση.

 

Εαν ομως ήμουν 24-25 χωρίς οικογένεια και υποχρεώσεις μπορεί να πήγαινα κυρίως για την εμπειρία.

 

Παντως αντικειμενικά για 800€ δεν αξίζει να ξενιτευτείς εκτος εαν το δεις σαν το 1ο βήμα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Μάλλον για τον καθένα ειναι διαφορετικά εγω μιλήσα για 2 θέσεις με την συγκεκριμένη εταιρια η μία για IBM (Πράγα) και η άλλη Brno ΑΤ&Τ.Ο καθαρός μισθός ητανε στα 1300 Euro καθαρά.

Το θέμα κόστους διαβίωσης όμως είναι σχετικό .Για ενοικιο ενα μικο διαμέρισμα το φτηνότερο ανθρωπινο που κοίταξα ήτανε στα 380 euro.Επισης απο πληροφορίες που έχω απο ένα φίλο μου

που ζουσε στην χώρα μου ανεφερε οτι η ζωη είναι φτηνη μόνο άν εισαι τύπος που θα ψωνίζει προιόντα κάποιων φτηνών supermarket που υπαρχουν και στην χωρα μας.Αν θες όμως που θές να αγοράσεις ένα προιον όπως θα αγόραζες στην έλλαδα επώνυμο τότε η ζωη δεν διαφέρει απο την Ελλαδα.Επίσης για όσους δεν έχουνε οικογένεια έιναι ότι πρέπει να γνωρίσουν κάτι διαφορετικό .Για έμενα που έχω δικία μου οικογένεια θα πήγαινα μόνο όταν θα έιχα εξαντλησει ολες τις επιλογές να βρω δουλειά στην Ελλάδα και αυτο το λέω γιατι αμα φυγεις έξω δυστυχως δυσκολα γυρνας πίσω αλλα και αυτη η αλλαγή ειναι μεγαλο κόστος για όλα τα ατομα στην οικογένεια.

 

 

 

Thanks!!!!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χριστός ανέστη.

Ξεκινάω την άλλη βδομάδα, τώρα είμαι σε φάση μετακόμισης.

Αφού έστειλα βιογραφικό δέχτηκα μερικά τηλεφωνήματα για να μου κάνουν 2 τεστ σχετικά με τα cisco certificates και μετά από μερικές μέρες μου έστειλαν με courrier το contract υπογεγραμμένο από αυτόυς.

 

Link to comment
Share on other sites

Αληθώς Ανέστη!!!!

 

Αντε αφου το πήρες αποφαση σου ευχομαστε καλή αρχή!! καλή προσαρμογή !!!!! και μην ξεχασεις να μας πεις τις εντυπώσεις σου..!!!!!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...