Jump to content

Private Cloud Certification !!!


skok
 Share

Recommended Posts

certKISS-hero-PRIVATE-CLOUD.jpg

http://www.microsoft.com/learning/en/us/certification/cert-private-cloud.aspx

http://www.microsoft.com/learning/en/us/certification/cert-private-cloud-all.aspx

Ανακοινώθηκε από την Microsoft τα νέα Exams / Paths που πρέπει να δώσετε / ακολουθήσετε για να αποκτήσετε Private Cloud Certification.

Δεν έχει ανακοινωθεί βέβαια ακόμη πότε θα μπορείτε να το αποκτήσετε και να δώσετε τα Exams αλλά μπορείτε να αρχίζετε να προετοιμάζεστε

για αυτο.

Συγκεκριμένα το Private Cloud Certification σας πιστοποιεί ότι έχετε την δυνατότητα να υλοποιείτε και να διαχειριστείτε Microsoft Private Clouds

τα οποία βασίζονται σε Windows 2008 R2 Server Hyper-V  και System Center 2012.

Για να αποκτήσετε το Certification πρέπει να ακολουθήσετε το παρακάτω Path

1. Nα έχετε ένα τίτλο Microsoft Certified IT Professional (MCITP): Enterprise Administrator

ή

να πάρετε τα 3 MCTS Exams
Exam 70-640 (1), Exam 70-642 (2) ,Exam 70-646  (3)

2. Να επιτύχετε στο exam 70-247  ή να κατέχετε ήδη το exam 70-659 ( αρα δεν ήταν τυχαία η ΔΩΡΕΑΝ προσφορά του Exam )

(1 exam)
Exam 70-247  το οποίο θα ανακοινωθεί 25/6/2012 με βάση το site

Private Cloud Configuration and Deployment with System Center 2012
ή

Exam 70-659
Windows Server 2008 R2, Server Virtualization  το 70-659 θα προσμετράει ως requirement core exam για το Private Cloud Certification εως 31/1/2013 .

Μετά από αυτήν την ημερομηνία πρέπει να επιτύχετε μόνο στο 70-247.

 

3. Να επιτύχετε στο 

Exam 70-246  το οποίο θα ανακοινωθεί 26/6/2012 με βάση το site

Private Cloud Monitoring and Operations with System Center 2012

 

 

 

Recertification κάθε 3 χρόνια με βάση αυτό το Note ...

NOTE The private cloud certification requires candidates to show continued ability to perform in this technology area by completing a recertification exam every three years.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share

×
×
  • Create New...