Jump to content

35o Autoexec.gr Community Event , την Πέμπτη , 23 Φεβρουαρίου 2012 στις 18:30


skok
 Share

Recommended Posts

Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε το 35ο Autoexec.gr Community Event, την Πέμπτη , 23 Φεβρουαρίου 2012 στις 18:30,

στην Αίθουσα “The Stage” ,  στις εγκαταστάσεις της Microsoft Hellas (Κηφισίας 221, Μαρούσι) .

 

 

Στο event θα γίνουν οι παρακάτω ομιλίες:

 

1.    18:30 - 19:00  Appliances, not just a piece of HW but a real solution. Γεωργία Ψυλλίδου.

Mια γρήγορη επισκόπηση των συσκευών με προεγκατεστημένο λογισμικό, που θα σας πάνε με χίλια στο σύννεφο.

 

2.   19:00 - 20:15   Active Directory tools – Troubleshooting techniques. Κωνσταντίνος Σοφιανός.

Εμπειρίες και γνώσεις χρόνων πώς να μην σπαταλάμε άδικα το χρόνο μας προσπαθώντας να λύσουμε ένα πρόβλημα απλώς ακολουθώντας κάποιες  βασικές αρχές.

 

FAQ<?XML:NAMESPACE PREFIX = O />

· Χρειάζεται προεγγραφή; Όχι

· Πόσο κοστίζει; Είναι δωρεάν

· Χρειάζεται να είμαι μέλος του autoexec.gr; Όχι, αλλά προτείνεται

· Πόση ώρα διαρκεί; Περίπου 2 ώρες

Μαθαίνετε τα events μας και από την παρουσία μας σε :

Facebook

Twitter

LinkedIn
Link to comment
Share on other sites

ο Κουρής θέλει να δει autoexec event

αλλά δεν είναι στίχος αυτός my friend

δες εδώ που σου δείχνω τους στοίχους πως γράφουν

εκτός από σένα μήπως και άλλοι να μάθουν

 

εγώ θέλω να δω τον Αντώνη, τον Βαγγέλη, τον Νάσο

τον Καστανά, τον Σπιλιώτη κανά Κώστα ή Τάσο

όπως τραγουδάγαν οι Scorpions το "The wind of change"

να δεις τον Καλογερά να μιλά για Exchange

 

μα το ζητούμενο είναι το after στα άλλα τα μέρη

που μετά από τόσο καιρό το έχουμε κάνει λιμέρι

εκεί που σκάει η τσίκνα, παϊδάκια, σαλάτες

μασαμπουκώνουμε για να φτιάξουμε πλάτες

 

(γιατί δεν φτιαχνουμε μπακες...ότι τρώμε είναι διαίτης και πρωτεινούχα για σμηλεμένο σώμα)

 

[:P]

 

yo!

 

 

Link to comment
Share on other sites

[Y] Blackman !!!!

[Y] Είμαστε και .... autoexec.gr Studio ... !!! ... [:P] ...

Μετά το Event ... θα ακολουθήσει ... βραδιά ποίησης ... [:D] [:D]  [:D] [:D] ... με κλασικά (pkouris) και ρίμες .... πάνω από τα παιδάκια [:P][:)][:)] !!!

Link to comment
Share on other sites

[Y] Συγχαρτήρια στην Γεωργία και στον Κωνσταντίνο για τις πολύ καλές παρουσιάσεις !!!

Το After ... ήταν πολύ καλό όπως πάντα ... !!! Περάσαμε καταπληκτικά !!! [:)]

Link to comment
Share on other sites

επ...

ένσταση...όχι ότι θέλω να θήξω τα παιδιά...

γιατί της Γεωργίας ήταν πληροφοριακή η παρουσίαση και ο Κωνσταντίνος δεν ξέρει το επίπεδο της κοινότητας...

 

πάραυτα... όλα αυτά τα χρόνια στο autoexec.gr έχουμε κακομάθει εμείς και τα δείχναμε πάντοτε Live...

 

αν και ο Κωνσταντίνος έδειξε λίγο live εντολές, προσωπικά θα προτιμούσα να τα δω όλα live, αλλά φαντάζομαι ότι και ο χρόνος πίεζε...

 

 

μάλλον πρέπει να πάρουμε τα πάνω μας και οι υπόλοιποι να ετοιμάσουμε τίποτα και να δώσουμε στον mr Antinious Hatzipavlious θέματα

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως υποσχεθήκαμε:

Εδώ είναι το link με την παρουσίαση της Γιωργίας για τα appliances

Αναφορικά με όσα λέει ο Γιώργος, προφανώς είμαστε ανοιχτοί σε προτάσεις για ομιλίες , demos Κλπ.

Για τον απολογισμό της εκδήλωσης:

  • 35 Συμμετοχές, 2 Ομιλίες, 3 ώρες συνολικά.
  • 2 Δώρα (windows 7 pro)
  • ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ πλούσιος μπουφές !!!!! Σουβλάκια, σάντουιτς, σαλάτες απ'όλα

Εγιναν 10δες ερωτήσεις, Οι πιο κορυφαίες ήταν αυτές που αφορούσαν το αν μπορούμε να στήσουμε κάτι άλλο στα appliances τα οποία θα έχουμε χρυσοπληρώσει για να έρθουν προεγκατεστημένα με Windows Server και SQL. Γιατί χρυσοί μου άνθρωποι να στήσεις κάτι άλλο? Ας αγόραζες κάτι άλλο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...