Jump to content

Windows 8 Release Preview – Είναι διαθέσιμη!!!


Recommended Posts

Σε συνέχεια προηγούμενου post μου, (http://autoexec.gr/forums/thread/39920.aspx), η Microsoft όπως είχε

υποσχεθεί, έχει έτοιμη την

έκδοση Release Preview και είναι διαθέσιμη από σήμερα!!

Μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ. Περισσότερες λεπτομέρειες θα βρείτε εδώ. Μένει να τη δοκιμάσουμε!![:D]

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι δεν έβαλα την Κυριακή τα Consumer Preview... Πες μου να αρχίσω να φορτώνω, πες μου!

Πέραν από την πλάκα, έχουν άραγε σημαντικές αλλαγές τα RP με τα CP;

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχουν :)
:(

Ευχαριστώ! (πάλι κάψιμο dvd, πάλι φορμάτ, πάλι ρυθμίσεις, πάλι... )

Δοκιμασε να τα στήνεις με USB.

Αν βρείς ένα USB έως 4  GB και απλά αντιγράψεις το περιεχόμενο του ISO τελείωσες.

Τα 4 GB τα αναφέρω γιατί το USB θα είναι bootable χωρίς καμία άλλη επέμβαση.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς στήσιμο με USB! Κατεβάζεις το ISO και μετά (προσωπικά αυτό κάνω) με το Windows 7 USB DVD Download Tool, φτιάχνεις ένα bootable USB stick που σου ολοκληρώνει την εγκατάσταση σε μερικά λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

Θανάση όταν λες ότι απλά αντιγράφω το iso στο φλασάκι φαντάζομαι ότι χρησιμοποιώ και κάποιο πρόγραμμα σαν αυτό που είπε ο Δημήτρης, έτσι; Ναι, χαζή ερώτηση αλλά η διατύπωσή σου με έβαλε σε σκέψεις. [:D]

Link to comment
Share on other sites

Θανάση όταν λες ότι απλά αντιγράφω το iso στο φλασάκι φαντάζομαι ότι χρησιμοποιώ και κάποιο πρόγραμμα σαν αυτό που είπε ο Δημήτρης, έτσι; Ναι, χαζή ερώτηση αλλά η διατύπωσή σου με έβαλε σε σκέψεις. [:D]

ΟΧΙ, δεν χρειάζεσαι κανένα πρόγραμμα αν το usb είναι κάτω απο 4 GB.

Copy το ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ του ISO, όχι το ίδιο το iso. Ένα απλό πρόγραμμα (winrar, 7zip κλπ) θα κάνει extract το περιεχόμενο του iso στο flash και είναι έτοιμος.

Το πρόγραμμα που λέει ο Δημήτρης κάνει bootable usb οποιουδήποτε μεγέθους.

OK?

Link to comment
Share on other sites

Θανάση όταν λες ότι απλά αντιγράφω το iso στο φλασάκι φαντάζομαι ότι χρησιμοποιώ και κάποιο πρόγραμμα σαν αυτό που είπε ο Δημήτρης, έτσι; Ναι, χαζή ερώτηση αλλά η διατύπωσή σου με έβαλε σε σκέψεις. [:D]

ΟΧΙ, δεν χρειάζεσαι κανένα πρόγραμμα αν το usb είναι κάτω απο 4 GB.

Copy το ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ του ISO, όχι το ίδιο το iso. Ένα απλό πρόγραμμα (winrar, 7zip κλπ) θα κάνει extract το περιεχόμενο του iso στο flash και είναι έτοιμος.

Το πρόγραμμα που λέει ο Δημήτρης κάνει bootable usb οποιουδήποτε μεγέθους.

OK?

Θα τα κάνω extract με το winrar. Αλλά απ'ότι κατάλαβα δεν χρειάζεται καν να το κάνω bootable αν είναι μέχρι 4GB; Απλά με παραξένεψε γιατί πρώτη φορά το ακούω. Βέβαια προφανώς ισχύει μόνο για την εγκατάταση των Windows...

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...