Jump to content

Πόσες ώρες περνάτε μπροστά στην οθόνη του υπολογιστή;


SnakeEyes
 Share

Recommended Posts

Επειδή πάντα είχα την απορία αν οι ώρες που περνάω μπροστά στον υπολογιστή είναι αρκετές, λέω να θέσω κι εδώ αυτό

το ερώτημα για να δούμε πόσο περίπου είναι ο μέσος όρος, πιστεύετε ότι λόγο της δουλειάς σας απομονώνεστε συχνά από τον
κοινωνικό σας περίγυρο;

Ξεκινάω από μένα, 6-8 ώρες περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την ημέρα. Σίγουρα τουλάχιστον 8 ώρες την ημέρα και με κάποια ρεκόρ που μπορεί να φτάνουν και 20 ίσως και παραπάνω ώρες.

Δυστυχώς ΝΑΙ κάποιες φορές χάνεις την επαφή με την πραγματικότητα, αλλά νομίζω ότι αυτό συμβαίνει με όλες τις δουλειές.

Κάποτε μου άρεσε που είχα προσωπικό γραφείο, αργότερα είχαμε μπει όλοι σε έναν χώρο και στην αρχή δεν μπορούσα να δουλέψω, στη συνέχεια όμως έμαθα να απομονώνω τους θορύβους και να μην αποσπώ την προσοχή μου από το γύρω περιβάλλον.

Πλέον έχω και πάλι δικό μου γραφείο......

Link to comment
Share on other sites

ένα 9ωρο σίγουρα...

όταν διαβάζω για καμιά πιστοποίηση αυτό ανεβαίνει κατά ένα 2ώρο την ημέρα ακόμα...

και επίσης και τις περιόδους που μπορεί να έχω κολήσει με κανά παιχνίδι όπως τώρα με το Diablo που αφιερώνω καμιά ώρα την ημέρα επίσης.

 

μετά έχουμε χρόνο για γυμναστήριο...προπόνηση Breakdance & popping...& καμία βόλτίτσα... για το ξελαμπικάρισμα... :)

 

Link to comment
Share on other sites

τί είναι ο κοινωνικός περίγυρος; :Ρ

Είναι ένας απαίσιος χώρος στον οποίο δεν υπάρχει Ctrl + Z ...

Πολλές φορές νιώθω περίεργα όταν συναισθάνομαι ότι αυτή η αβάντα δεν παίζει :(

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...