Jump to content

SCCM 2012 Queries search tool problem


lekanopedio
 Share

Recommended Posts

Γεια σου και σένα Γιώργο,

λοιπόν στη console του SCCM 2012 --->Monitoring-->Queries έχουν έρθει τα queries του SCCM 2007 μέσα από τη διαδικασία του Migration καθώς επίσης και καινούρια Queries που έφτιαξα.Εκτελώντας κάποιο από αυτά πχ το "All Systems" μου φέρνει όλα τα αποτελέσματα με το"Name" "Ip Adrdress" "Last logon User" etc. etc. Εάν θελήσεις να ψάξεις κάτι μέσα σε αυτά τα αποτελέσματα πχ pc name ή οτιδήποτε άλλο πας στo search ακριβώς από πάνω και πληκτρολογείς το αίτημά σου. Μετά από κάποια δεύτερα παίρνεις ένα πολύ ωραίο "No items found".

Επίσης στα reports ενώ τα περισσότερα δουλεύουν, ότι έχει να κάνει με software και το Licence (εκτός αυτό που φέρνει τα registered in add remove programs) δεν φέρνει αποτελέσματα.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για το 2ο ήμουν σίγουρος :)

Μετακόμιζα και δεν είχα internet να σου απαντήσω νωρίτερα.

Η πληροφόρηση που έχω για το 1ο είναι ότι θα διορθωθεί στο SP1 (το οποίο είναι Beta και δεν προτείνω να το εγκαταστήσεις αν το βρεις).
Link to comment
Share on other sites

Στον Καναδά φίλε θα πας εσύ πρώτα και θα μας πεις αν παλεύεται για να έρθουμε [:D]

 

Εφυγά από ένα προάστιο (χωριό) της Θεσσαλονίκης και πήγα πιο κοντά στην πόλη, περισσότερα να πούμε τηλεφωνικά.

 

Θα δω και το άλλο bug (έχουν ανακαλυφθεί διάφορα τελευταία.... τους ξέφυγαν τους MVPs χεχεχε).

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...