Jump to content

ΕΠΕΙΓΟΝ! AG-Exchange 2003 STD-Mailbox-Inbox-Stop show messages..


agorts
 Share

Recommended Posts

Καλημέρα... Καλό μήνα...

 

Αντιμετωπίζω ένα πολύ περίεργο πρόβλημα...

 

Σε ένα από τους χρήστες, τα εισερχόμενα που λαμβάνει (από χτες το πρωί) δεν φαίνονται στο λογαριασμό του...!

 

Με το Message Tracking Center βλέπω ότι ο συγκεκριμένος χρήστης λαμβάνει κανονικά τα email του (εισερχόμενα) και σε κάποια από αυτά (ενδεικτικά) εχω επιβεβαιώσει ότι το μήνυμα παραδόθηκε στο mailbox του...! Αλλά δεν φαίνονται στα εισερχόμενα του!!!! Τα απεσταλμένα που στέλνει παραδίδονται κανονικά και φαίνονται και στα Απεσταλμένα του...

 

Η σύνδεση με το Exchange server είναι ΟΚ και η ενημέρωση όλων των φακέλων έχει γίνει επιτυχώς.... Το έχω δοκιμάσει και από άλλο PC (έφτιαξα windows profile για τον ίδιο χρήστη) αλλά και από το ExMerge... Το πρόβλημα ειναι το ίδιο... Κάτι γίνεται στο server... Υποπτεύομαι, στο store...!

 

Έχετε καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, παρότι ο χρήστης είναι advanced, είχε κάνει λάθος και είχε βάλει ένα rule που διέγραφε (όλα) το μήνυμα με το που ερχόταν....

 

Το θεώρησα δεδομένο ότι δεν υπήρχε περίπτωση να έχει κάνει κάτι τέτοιο και δεν ασχολήθηκα καθόλου με τα rules...

 

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες!

Αυτό θα σου έγραφα γιατί μου έχει τύχει, κάνουν rules οι χρήστες χωρίς να ελέγχουν πλήρως το αποτέλεσμα και έτσι δημιουργείται αυτή η μπαχαλοκατάσταση.

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ... το ξέρω αυτό... είναι συνήθες... απλά από το συγκεκριμένο χρήστη δεν περίμενα ποτέ κάτι τέτοιο.... !

 

Έπεσα από τα σύννεφα όταν το διαπίστωσα.... δεν πίστευα αυτό που έβλεπα...

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...