Jump to content

Πρώτη συνάντηση γνωριμίας των μελών του autoexec.gr - Bring your problem (1η Ιουλίου 2008, 18:30)


Recommended Posts

Όλοι εδώ στο autoexec, πιστεύουμε ότι έφτασε η ώρα να γνωριστούμε, και να ανταλλάξουμε απόψεις και λύσεις για τα προβλήματα που μας απασχολούν. Καλή η online επικοινωνία, αλλά ακόμη καλύτερη η απευθείας επαφή.

Έτσι πήραμε την πρωτοβουλία να διοργανώσουμε το ΠΡΩΤΟ community event του autoexec.gr, την  1η Ιουλίου 2008  και ώρα 18:30. Για τις ανάγκες της συνάντησης μας προσφέρθηκε η αίθουσα Ιριδανός στις  εγκαταστάσεις της Microsoft Hellas (Κηφισίας 221, Μαρούσι).

Ομιλητές στο event θα είστε εσείς. Φέρτε το πρόβλημα σας, να το συζητήσουμε, να γνωριστούμε και να ανταλλάξουμε απόψεις, όπως κάνουμε και στις online συζητήσεις μας.

Η διάρκεια θα είναι περίπου δύο ώρες και στη συνέχεια για όσους επιθυμούν (υποχρεωτικά όλοι) θα ακολουθήσει επίσκεψη σε κοντινή μπυραρία.

Ελπίζουμε ότι στη συνέχεια θα ακολουθήσουν κι άλλα events με συγκεκριμένη θεματολογία, πάνω σε αντικείμενα που μας ενδιαφέρουν όλους.

Προφανώς το event είναι δωρεάν, και για την παρακολούθηση δεν χρειάζεται να είστε μέλη του autoexec.gr (αρκεί να θέλετε να γίνετε). 

Αν θέλετε να συμμετάσχετε, στείλτε ένα pm σε οποιονδήποτε από τους moderators του autoexec.gr

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείετε ότι θα έρθουμε όλοι,

Είναι ευκαιρία επιτέλους να γνωριστούμε και να αναλύσουμε τα προβληματά μας, πού καθημερινά, μας γίνονται εφιάλτης..........

2008, exchange 2007, 2k3, isa, ocs, sharepoint, sql,DPM, system, virtual, ktl ,ktl,ktl,ktl

Vangelis

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα προβλήματα, φέρτε και τις προτάσεις σας για το site και το user group.

Και φυσικά είναι ευπρόσδεκτοι (όπως πάντα) και όσοι δεν χρησιμοποιούν τεχνολογίες Microsoft. Δεν προσηλυτίζουμε, προσπαθούμε να κάνουμε τα έρημα να παίξουν μεταξύ τους...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγώ με τουλάχιστον έναν από τους υπόλοιπους τρεις του τμήματος θα έρθουμε.

πιθανόν να είναι και 2-3 άλλοι ΙΤάδες :-P, αν προλάβω και τους ενημερώσω έγκαιρα

Link to comment
Share on other sites

... Καλησπέρα,

Λίγες ώρες πριν την έναρξη, επιβεβαιώνω και τη δική μου συμμετοχή. Το μόνο πρόβλημα που θα φέρω μαζί μου είμαι εγώ. ! (Χα χα)

Καλή Αρχή,

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

έγινε η συνάντηση ρε παιδιά; γιατί εγώ ήρθα και φαγοπότι δεν είδα...οπότε υπέθεσα ότι έκανα λάθος; :-P

χάρηκα που μαζευτήκαμε και εύχομαι αυτό να ήταν μία καλή αρχή

Link to comment
Share on other sites

Αφού έφυγες πύραυλος...

Μετά απο λίγο μεταβήκαμε σε κοντινή μπυραρία με όσους επιθυμούσαν και η συζήτηση κράτησε μέχρι που μας έδιωξαν απο το μαγαζι !

Link to comment
Share on other sites

Στην κυριολεξία μας έδιωξαν από το μαγαζί! Βόρεια προάστεια... Την επόμενη φορά κάπου πιο νότια που έχουμε και χώρους με ωράρια πιο κατάλληλα για IT Pros...

Συγχαρητήρια και στα παιδιά που κέρδισαν τον Windows Server 2003 (με τα 25 clients), τον Windows Server 2008 & το Visual Studio 2008 και το Windows Vista Business!

Link to comment
Share on other sites

ενα μπραβο και απο εμενα για την προσπαθεια, η συζητηση εριξε αρκετες ιδεες στο τραπεζι, δεν μενει παρα να ... εφαρμοστουν ( η πραξη ειναι παντα δυσκολη)

εντυπωση μου εκανε οτι τα περισσοτερα ατομα ηταν νεοι στο forum!!!

 

 

ΝΚ

 

Link to comment
Share on other sites

... Καλησπέρα,

Αν είχατε ανακοινώσει ότι θα δίνατε και "δωράκια", θα "είχαμε" περισσότερες συμμετοχές !!! Την επόμενη φορά, εκτός από το laptop του κου. Κλαδάκη, να δώσετε και ένα μπρίκι για καφέ, ένα χαρτόκουτο για να μεταφέρουμε το laptop, μία μπαντάνα για το καλοκαίρι, ένα χρησιμοποιημένο εισητήριο του IT Forum και μία καρτέλα αβγά.

Πέρα από τη πλάκα τώρα, κάθε αρχή και δύσκολη, όμως, οι υποσχέσεις όλων μας θα πρέπει να γίνουν πραγματικότητα. Τη δική μου βοήθεια θα την έχετε, ..., όταν με αφήνει η κόρη μου βέβαια !

Keep on going !!!

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε όλους όσους ήρθαν. Και τα μέλη αλλά και αυτούς που δεν ήταν ακόμη, και απο ότι είδα σήμερα έγιναν.

Απο την μεριά μας οι υποσχέσεις θα τηρηθούν. Θα προσπαθήσουμε να τα τηρήσουμε όλα

αλλα είπαμε, θέλουμε βοήθειααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ανακοινώσει δωράκια γιατί δεν ήθελα να έρθουν άτομα μόνο και μόνο για το δώρο (όπως έρχονται στις άλλες εκδηλώσεις για το φαγητό και μετά φεύγουν...). Έτσι τουλάχιστον ξέρουμε ότι όσοι ήρθαν ενδιαφέρονται πραγματικά.

Έχουμε διάφορα άλλα "incentives" για αυτούς που θα ανταποκριθούν στο βροντερό κάλεσμα του Κλαδάκη αλλά θα τα κερδίσουν αφού αποδειχτεί η συμμετοχή τους στα κοινά. ¨Οπως και το MVP award δίνεται για την δουλειά της προηγούμενης χρονιάς στα communities και όχι για αυτά που θα κάνει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

... Καλησπέρα και πάλι,

Με όλο το θάρρος, γνωρίζω πολύ καλά το λόγο για τον οποίο δεν είχαν ανακοινωθεί τα "δωράκια". Ήθελα όμως να φαίνεται ο λόγος (ιδίως ο λόγος της παρένθεσης), διότι δίνει μεγαλύτερη έμφαση στην εθελοντική συμμετοχή όλων. Δίχνει συναδελφικότητα, δίχνει ωριμότητα και θέληση.

Κάνοντας εποικοδομητική κριτική στο MVP award και τη δουλειά που χρειάζεται να κάνεις για να το αποκτήσεις, μέχρι σήμερα, ΔΕΝ υπήρχε παρακολούθηση από τους ηθύνοντες. Ας ελπίσουμε ότι αυτό θα διορθωθεί σύντομα, αν δεν έχει ήδη διορθωθεί, διότι το θέμα το παρακολουθώ από το 2003 ή το 2004.

Thanks,

Ανδρέας

P.S. Άντε και στο AMVP (Autoexec.gr Most Valuable Professional).

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...