Jump to content

Exchange 2013 & shared mailboxes


fumantsu
 Share

Recommended Posts

Καλύτερη η διαχείριση των shared mailboxes επιτέλους αλλά ακόμα έχω θέματα που δεν μπορώ να βρώ λύση.

 

Και ξεκινάμε μήπως δώσετε τα φώτα σας.

 

 

Έχουμε 1 shared mailbox [email protected] και 5 χρήστες που έχουν και full rights αλλά και send as permissions.

 

1. Όταν πατάς reply στο outlook (2013) δε σου δίνει καν την επιλογή send as [email protected]. Αν επιλέξω απο τα options το from και προσθέσω χειροκίνητα το info μόνο μπορώ. Δεν υπάρχει αυτόματος τρόπος να κάνει reply απο το shared mailbox εφόσον διαβάζω και απαντάω απο εκεί. Αν κάνω reply πάει αυτόματα απο τον προσωπικό λογαριασμό μου.

 

 

2.  Με τις υπογραφές τι μπορούμε να κάνουμε ώστε να τις προσθέτει αυτόματα; Αν προσθέσω σαν δευτερο account το shared mailbox παίρνει δεύτερη υπογραφή αλλά πετάει σφάλμα οτι δεν μπορεί να συνδεθεί στον λογαριασμό κάθε φορά που ανοίγεις το outlook.

Θέλω άλλη υπογραφή για κάθε χρήστη που έχω ήδη περάσει στο outlook και άλλη για το shared λογαριασμό. 

Μπορώ να βάλω policy απο τον exchange να προσθέτει υπογραφή αλλά θα πρέπει ο χρήστης κάθε φορά να αφαιρεί την δικιά του. Ποιο εύκολος τρόπος και χωρίς να χρειάζεται ο χρήστης να κάνει κάτι δεν υπάρχει;

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...