Jump to content

57o autoexec community event


kavag
 Share

Recommended Posts

He10-27-Nov-15-e1448016451959.png
 
Φίλες και Φίλοι,

 

Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε το 57ο autoexec.gr Community Event, την Παρασκευή 27 Νοεμβρίου στις 18:30, στις εγκαταστάσεις της Microsoft Hellas (Κηφισίας 221, Μαρούσι).

 

Ελάτε να γνωρίσουμε τα Windows 10, το λειτουργικό σύστημα που φιλοδοξεί να γίνει το πιό διαδεδομένο λειτουργικό σύστημα του πλανήτη, μέσα από μιά σειρά παρουσιάσεων, labs και demos από μέλη του autoexec.gr και στελέχη της Microsoft Hellas.

 

Για πρώτη φορά στην Ελλάδα, θα δούμε το Continuum Live, όπως και το Windows Hello με τα νέα devices 950 & 950XL και πολλές άλλες δυνατότητες των Windows 10, ενώ θα υπάρχουν και δώρα έκπληξη ....

 

Πρόγραμμα

 

  • Hel10 World, Άρης Μάρκου (BG Lead Windows)
  • Hel10 Q&A, Γιάννης Μανσόλας (EE OEM and MS Team)
  • Hel10 Security, Θανάσης Διόγος (Sr. PFE)
  • Hel10 Management, Μιχάλης Μιχαηλίδης (PFE)
  • Hel10 AzureAD Domain Join, Βαγγέλης Κάππας (Autoexec Mod)

 

        Hel10 | PS > Συντονιστής, Βαγγέλης Καψαλάκης (Sr. PFE)

 

FAQ

 

  • Χρειάζεται προεγγραφή; Ναι, δηλώστε συμμετοχή εδώ
  • Πόσο κοστίζει; Είναι δωρεάν
  • Χρειάζεται να είμαι μέλος του autoexec.gr; Όχι, αλλά προτείνεται
  • Πόση ώρα διαρκεί; Περίπου 3 ώρες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Να εκφράσω τα συγχαρητήρια για το περιεχόμενο της εκδήλωσης καθώς και για το ευχάριστο περιβάλλον.

 

Για άλλη μια φορά, η εταιρεία διοργάνωσε με επιτυχία σε ενδιαφερόμενους στο χώρο της πληροφορικής και τεχνολογίας ημερίδα ανοιχτή στο κοινό και συγκέντρωσε αρκετό κόσμο.  Έτσι θεωρώ ότι πράγματι επενδύει σε πρακτικές που εφαρμόζουν πολλές πολυεθνικές εταιρείες με την εκπαίδευση και `δια βίου μάθηση` σε νέες τεχνολογικές υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

...και μην ξεχνάμε και τις πίτσες, εκει έξω στην είσοδο, ειχαμε και δυο ποικιλίες να διαλέξουμε.... Χι χι, και δωράκι στο τελος....

 

Μου θυμίζει κατι παιδικά πάρτυ που εχουν μείνει ευχάριστα στη μνήμη μου, που στο τελος μας έδιναν και δωράκι έκπληξη

 

Αυτο ειναι, πίτσα, αναψυκτικό, και δωράκι στο τελος. Χώρια την χαρούμενη βραδιά και την καλή παρεα.

 

Το highlight της βραδιάς ήταν ο Ευάγγελος, με τα ´´containers της μεταφορικης´´ Όσοι ήμαστε εκει ..θα καταλάβουμε τι εννοώ.

Για αυτο μεχρι τις 10. Το βραδυ η αιθουσα ήταν ασφυχτικά γεμάτη. Well done Microsoft Hellas.!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ τον κόσμο που μας τίμησε εχθές με την παρουσία του.

Ηταν πραγματικά ένα πολύ όμορφο βράδυ, περάσαμε πολύ όμορφα...

Εύχομαι κάθε μήνα να 'εχουμε ένα τέτοιο όμορφο βράδυ...

Ευχαριστούμε πολύ!

PS> Έρχεται και το IT PRO σε λιγο καιρό μην ξεχνιόμαστε!!!

Link to comment
Share on other sites

και τώρα που έχω και κέφια ακούστε και ένα ανέκδοτο που έφερε ο γιος μου από το σχολείο (το είχε και σε container ;) )

 

..δείχνει με τον πιο απόλυτο τρόπο το χάσμα των 2 γενεών:

 

γιός:  Μαμά, γιατί οι καλοί άνθρωποι πεθαίνουν πρώτοι;

 

μαμά: παιδί μου, όταν βρεθείς σε ένα λιβάδι ποια λουλουδάκια ΄θα έκοβες πρώτα;

 

γιός: αυτά ..... που καπνίζονται, αλλά πού κολλάει αυτό με τα προηγούμενα;    

 

προχωρημένος γυιόκας  !!!

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...