Jump to content

WAF ένα metric που πρέπει να προσέχουμε.


zakmackraken
 Share

Recommended Posts

Το βάζω στην ενότητα cafe διότι δεν έχει σχέση με το λογισμικό αλλά είναι hardware μόντα.

 

Headset Stand από στιβαρό μέταλο και φθηνά.

Όταν παντρέύεσαι καταλαβαίνεις ότι το 98% της επιφάνεις του σπιτιού ανοίκει σε άλλους και ότι όλα τα υπάρχοντα σου ανοίκουν και στην κυρά του σπιτιού. Το 2% είναι η επιφάνει εργασίας του γραφείου με τον Η/Υ και αυτή πάντα με αισθητικές παρεμβάσεις που έχει ως αποτέλεσμα να χάνεις κάποια πράγματα διότι τα "τακτοποιήσε", ως παραβάτης WAF.

H κυρά με απείλησε ότι θα μου πέταγε τα σάπια δεκαετίας logitech on ear headset διότι ήταν χύμα πάνω στο γραφείο. Ήταν και σπασμένα, έτσι μετά απο πολύ καιρό αγόρασα ένα ζευγάρι Kingston HyperX Cloud II Gun Metal και δεν θα μπορούσα να αντέξω στη ιδέα η γλυκιά και αγαπητή σκ...κυρά ότι θα μπορούσε να μου πεταξει τα καινούργια μου ακουστικά, έπρεπε να βρώ λύση, headset stand...κάτω από 20 ευρώ και να είναι μασίφ στιβαρό και σταθερό.



Από καθαρή τύχη πέτυχα το παρακάτω και σας παρουσιάζω την μόντα.

Συστατικά:
JATTEVIKTIG Candle holder 


Απλές μινιμαλιστικές γραμές με ευγενικές γωνίες, στοβαρό, σε άσπρο γυαλιστερό χρώμα και έρχεται σε 2 διαφορετικά ύψη..


White Rubber Cleaner σπόγγος από super market, αυτό που είναι για τους τοίχους όταν το τέκνο έχει κάνει με τις κηρομπογιές το σπίτι ρεντίκωλο.

To κηροπήγιο έχει την δυνανατότητα τοποθετησης ρεσό και κερί, πήρα διαστάσεις για το σπόγγο ώστε όταν θα κάθεται στην κεφαλή του κηροπηγίου το headset να μην τραυματίσω την στεφάνη και το μαξιλαράκι της. Εφόσον ειχ πάρει τα σωστά μέτρα, με μια φαλτσέτα έφτιαξα το καταλληλο σχήμα ώστε να μπορώ να τοποθετήσω τον σπόγγο σωστά αρχικά στην βάση του κεριού και μετά την βάση μαζί με τον σπόγγο στην θήκη του κηροπήγιου. Παρακάτω ακολουθούν εικόνες μέχρι το τελικό αποτέλεσμα.

 

uwJ6AD4m.jpg
02XAdOEm.jpg

 

Μετρόντας το επιθυμητό πάχος του σπόγγου.

 

XkKppUYm.jpg

 

Εργαλεία.

SUJUaX7m.jpg

 

 

rUBWHZQm.jpg

ZkoWtlum.jpg

 

 

 

TMYZUzim.jpg

 

 

Το τελικό αποτέλεσμα:

ayXvlMYm.jpg

 

ytsvjLxm.jpg

g1Xpqhrm.jpg

 

Ακούτε κάτι; Ούτε και εγώ διότι απλά σταμάτησε η κυρά να γκρινιάζει...ώρα για gaming...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...