Jump to content

autoexec.gr Community Event - May 2018


kavag
 Share

Recommended Posts

Φίλες και φίλοι,

 

Mε ιδιαίτερη χαρά, ανακοινώνουμε το autoexec.gr Community Event - May 2018, το οποίο θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 31 Μαίου στις 18:30, στον γνωστό χώρο, στις εγκαταστάσεις της Microsoft Hellas (Κηφισίας 221, Μαρούσι).

 

Στο event αυτό θα εγκαινιάσουμε μία νέα σειρά ομιλιών με τον γενικό τίτλο:

 

"Tales from the trenches"

 

Στις ομιλίες αυτές, θα ακούμε τους πλέον ειδικούς, να διηγούνται πραγματικές "ιστορίες από τα χαρακώματα". Θα περιγράφονται κρίσιμες καταστάσεις από βλάβες αλλά και προβλήματα και δυσλειτουργίες, που συμβαίνουν στους εταιρικούς πελάτες, ευτυχώς όχι καθημερινά. Το σημαντικό σε αυτή την θεματολογία, εκτός φυσικά από την ανάλυση της κατάστασης, είναι η μεθοδολογία και τα εργαλεία που χρησιμοποιούνται για την ανευρεση της λύσης και στην συνέχεια την αποκατάσταση του προβλήματος.

 

Στο event αυτό, θα ξεκινήσει ο Γιώργος Γρηγορόπουλος και θα μας παρουσιάσει δυσλειτουργίες που μπορεί να συναντήσουμε με τα web applications και τον IIS, αλλά και τα εργαλεία που χρησιμοποιούμε για να κάνουμε debug σε ένα Windows Application. Στην συνέχεια ο Νίκος Λελίδης, θα μας δείξει τα πιό συχνά προβλήματα που συναντά στις υποδομές των πελατών, καθώς και τους τρόπους με τους οποίους κάνει το troubleshooting.

 

Πρόγραμμα

  • How to debug a Windows Application
    Γιώργος Γρηγορόπουλος - Sr. PFE Microsoft
  • How to keep your infrastructure secure and healthy

    Nίκος Λελίδης - Sr. PFE Microsoft

FAQs

 

Πόσο κοστίζει; Είναι δωρεάν
Χρειάζεται να είμαι μέλος του autoexec.gr; Όχι, αλλά προτείνεται
Πόση ώρα διαρκεί; Περίπου 2 ώρες
Χρειάζεται προεγγραφή; Ναι, δηλώστε συμμετοχή εδώ

Link to comment
Share on other sites

WHINING MODE ON

Πως γίνεται να τυχαινει να είμαι απογευματινος σχεδον σε ολα τα event δεν ξέρω.

Παλι θα το χάσω.

WHINING MODE OFF

 

Ενδιαφέρον θέματα ακομα μια φορά. Congrats

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...