Jump to content

Microsoft Data Protection Manager 2007 DPM2007


klag
 Share

Recommended Posts

Επιτέλους σήμερα κατάφερα και εγκατέστησα τον DPM 2007.

Πρώτη άποψη "Απλά κορυφαίος"

Εχω όμως μία απορία έχει Agent για Oracle?

έχω το SEN (Singular ERP) σε Oracle.

έβαλα τον Agent αλλά δυστυχώς δεν δείχνει ORacle παρά μόνο τους SQL που έχω πάνω στο ίδιο μηχάνημα.

Διαβάζοντας κατάλαβα ότι υποστηρίζει ORacle αλλά δεν κατάφερα να βρω πως.

Γνωρίζει κανένας αυτό το θέμα?

 

Α και κάτι για τον Βαγγέλη, στο Firewall του PC που θέλουμε να κάνουμε Exception εφόσον πρώτα κλείσουμε το Firewall και αγκατασταθεί ο Agent (εφόσον έχουμε κάνει και το Remote Registry Service > Start) πηγαίνουμε και προσθέτουμε, το πρόγραμμα C:\Program Files\Microsoft Data Protection Manager\DPM\bin\DPMRA σαν exception.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τηλεφωνο το Presale της Microsoft και το team από εκεί μου υποσχέθηκε ότι θα μου έχουν απάντηση μέχρι την Τετάρτη. Μόλις έχω επίσημη απάντηση για αυτό από την Microsoft θα σας πω. Πάντος αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι ας πει. ΝΑ ΚΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ για τον DPM? Τον ίδιο τον DPM μπορείς να τον πάρεις Back Up με τον DPM? Από ότι κατάλαβα όχι. Πρώτον μάλλον δεν βλέπει την SQL βάση του και δεύτερον για να τον πάρεις θέλει Tape Library, ή τουλάχιστον κάτι τέτοιο λέει, ότι δεν μπορεί να πάρει τον εαυτό του στο DISK.

Link to comment
Share on other sites

Έχω απάντηση από την Microsoft. Μετά από τα αν πάρεις από την Oracle Back Up κλπ κλπ

Απάντηση "ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ"

Για να πάρεις BackUp την Oracle πρέπει να κάνεις ένα schedule και να πάρεις back Up την Oracle μέσα από την Oracle και απλά εσύ με τον DPM server παίρνεις BackUp μετά αυτό το αρχείο του Back Up (Ευχαριστούμε για την πληροφορία χαχα, λες και δεν ξέραμε ότι μπορούμε να το κάνουμε αυτό)

Τώρα για το άλλο θέμα. Οτι και να κάνω δεν μπορώ να πάρω BackUp τον DPM Server παρά μόνο με Back Up των Windows!!! τουλάχιστον αυτά βρήκα σε διάφορα Forum κλπ

Link to comment
Share on other sites

Κώστααααα,

Περίμενε να βγεί το SP1 του DPM 2007 και μετά δεν θα παίρνεις back την oracle αλλά ολόκληρο το VM's σου στον HYPER V high Availability cluster και με το FC storage σου και τα 7 blades σου και τα 32GB ram που έχει το κάθε blade και τα 2 quad xeon CPU σου........

V

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...