Jump to content

Τι υπολογιστή έχετε ???


ThanosZ
 Share

Recommended Posts

" - Επαναλαμβάνω, με το πληκτρολόγιο στα χέρια σας , κάντε 10 βήματα πίσω.

- Οκέυ πήγα.

- Τώρα δουλεύει το πληκτρολόγιο?

- Οχι.

- Καλώς. Θα στείλουμε έναν τεχνικό να εξετάσει το Word σας που δεν γράφει. Σας ευχαριστώ."

Καλό απόγευμα , και ξεκούραστο Σ/Κ σε όλους !

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πολλά χιλιόμετρα καλωδίων εδώ, μέσα και έξω απ'το σπίτι [:)]

 

Έχουμε και λέμε (οι παλαίουρες πρώτοι):

 

- Amiga 500 DX, πλήρως λειτουργική

- Amiga 3000 UX, πλήρως λειτουργική

- Monkey Brand, PIII-550 (Ubuntu box)

- Monkey Brand, P4-2.6GHz

- Lenovo Thinkpad R61i (εδώ θα βάλω τα Vista Ultimate SP1 όταν τα παραλάβω).

 

Aυτοί είναι στην κατοικία μου (που στεγάζει κάτω της και το γραφείο μου). Έχω και διάφορα άλλα διαμελισμένα αλλά πλήρως λειτουργικά μηχανήματα, που θα τα ετοιμάσω για το εξοχικό (μόλις αυτό ετοιμαστεί).

Δεν είναι πολλά, απλά δωρίζω αρκετά παλιά μηχανήματα σε ανθρώπους που δεν μπορούν να αγοράσουν (τα οποία δεν αναγράφω γιατί δεν μου ανήκουν πλέον).

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραια.. [:D]

 

Τότε έχω ένα (Μαύρο πάντα [;)]) Desktop που σύνθεσα μόνη μου. Είναι 3 χρόνων αλλά μια χαρά την κάνει την δουλειά του.

Ενα 8 χρόνων (Μαύρο πάλι) Laptop που ειναι μονο για Test Environment (λόγω των περιορισμενων δυνατοτήτων του) που έχει και την ιδιοτητα να λειτουργει ως "desktop" αφου αν τον βγαλω απο την τροφοδοσια σβήνει. Υβριδικό σύστημα δηλαδή. [:P]

Και τον νέο στην παρέα (άσπρο για να κάνει την διαφορά) laptopaki. [:D]

 

Και πολλά.. πολλά καλώδια.. Τι κάνετε με τόσα καλώδια εσεις? Πώς τα βγάζετε πέρα.. [:S]

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απ'την προφανή χρησιμότητά τους, τα καλώδια έχουν εφαρμογές στο κρέμασμα ατόμων (ενίοτε του εαυτού μου), αλλά λειτουργούν και ως βοηθήματα στο στέγνωμα ρούχων [:D]

 

Link to comment
Share on other sites

Ρούχα.. ε? [:^)]

 

Δεν το είχα σκεφτεί έτσι. Είναι και αυτό ένας τρόπος να εκμεταλλευτεις τα μέτρα των καλωδίων που απλώνονται.. Ή θα μπορούμε να τους βάλουμε και λαμπάκια τωρα μιας και έρχονται Χριστούγεννα και ένα έχουμε Christmas ατμόσφαιρα στα δωμάτια. [:)]

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά τα κρύβω ή τουλάχιστον προσπαθώ να τα κρύψω πίσω από το γραφείο μου ή κάτω από τις μοκέτες!

Εκτός από το προαναφερθέν PC έχω και έναν μαύρο!!!! που είναι στα χέρια μου από το καλοκαίρι του 2006 τον "έχτισα" μονός μου. Εννοείται ότι έχει υποστεί εκατοντάδες format αλλά την παλεύει ακόμη!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μια καλη λυση ειναι, σχαρουλα στο πισω μερος του γραφειου, βιδομενη απο την κατω πλευρα. ολα τα καλωδια  μαζευονται εκει και δεν εχεις τιποτα στο πατωμα και επανω στο γραφειο.

νομιζω οτι ολα τα επωνυμα επιπλα εχουν μια τετοια λυση.

 

 

ΝΚ

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...