Jump to content

Live Mesh και για Windows Mobile & Mac clients


Recommended Posts

Παρουσιάστηκε προχτές μια καινούργια έκδοση (ακόμα beta, βεβαια) για το Live Mesh, το περιβάλλον του οποίου δίνει τη δυνατότητα συγχρονισμού αρχείων και φακέλων μεταξύ πολλαπλών υπολογιστών και sharing μεταξύ διαφόρων χρηστών. Η νέα έκδοση λοιπον, εκτός του ότι λύνει τα περισσότερα από τα προβλήματα που υπήρχαν (δικαιώματα στο sharing, drag & drop στο Live Mesh desktop κλπ) εισαγάγει και την υποστήριξη Mac & Windows Mobile λειτουργικών ως συσκευές που μπορούν να συγχρονίσουν αρχεία με άλλους υπολογιστές. Προς το παρόν η διάθεση είναι περιορισμένη (πχ, στο Windows Mobile μόνο από ΗΠΑ & Ηνωμένο Βασίλειο μπορούν να λειτουργήσουν) αλλά σύντομα θα δοθεί πρόσβαση και σε εμάς τους μη αγγλόφωνους. Περισσότερες πληροφορίες για το Mesh θα βρείτε εδώ: https://www.mesh.com/Welcome/overview/overview.aspx.

Link to comment
Share on other sites

Βρισκω αξιο δοκιμης το remote control των μηχανων που κανεις join στο mesh...

Θα το χρησιμοποιησω σαν οικιακο εργαλειο. Μου κανει νομιζω. εχει και ενα βασικο file xfer μονο που θελει  συγκαταθεση χρηστη. Και αυτο ειναι κομματι δυσκολο αν το ξεχασω το 2ο ΗΥ logged in .... και δεν ειμαι εκει να του πω "σποδοχη"....[:)]

Σε γενικες γραμμες καλο , λογω των δυννατοτητων του "online desktop".  "εγω του βαζω πεντε!"

 

Link to comment
Share on other sites

To Mesh το χρησιμοποιώ από τον Απρίλιο, όταν ήταν ακόμα closed beta με invitation. Στην πρόσφατη αναβάθμισή του έλυσε σχεδόν όλα τα προβλήματα και τις ελλείψεις που είχε και θεωρώ ότι είναι θέμα λίγων εβδομάδων μέχρι να θεωρηθεί production-ready. Όταν, δε, βγει και ο mobile client σε ευρεία διαθεσιμότητα... ποιος μας πιάνει. Συγχρονισμός όλων των αρχείων μας στο κινητό μας με ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...