Jump to content

MVP μια νέα αναπτυσσόμενη αγορα στη Μακεδονία


ThanosZ
 Share

Recommended Posts

MVP Award recipients reflect Microsoft's global customer base and the

breadth of Microsoft's technologies. MVPs have been awarded in new

categories such as Windows Live, Xbox, VSTO, Microsoft Dynamics, and

Visual Developer Team System. A significant portion of new MVPs

represent emerging markets in China, Russia, and Korea, as well as

smaller markets like Ghana, Nepal, Macedonia, and Macao.

 

Αγαπητε Χρήστο , φαινεται πως η Ms σας εχει  ξεχωρισει σαν ξεχωριστη αγορα ,εκει περα πανω απ τη Λαρισσα.

 

Τι να πω, δεν ξερω. Αισθανθηκα σαν καποιος να με χαστουκισε στο προσωπο....παλι ....  Πιστευα πως εταιριες Λογισμικου , δεν παιρνουν μερος σε πολιτικα παιχνιδια ... Εκανα μεγα λαθος ....

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιά πολιτικά παιχνίδια? Πως δηλαδή να τα πούνε τα Σκόπια? Αφού οι ΗΠΑ τα έχουν αναγνωρίσει με αυτό το όνομα, τί όνομα μπορεί να χρησιμοποιήσει μία αμερικάνικη εταιρεία?

Για να μην πούμε και το άλλο. 10 χρόνια τώρα, όλοι οι άλλοι εκτός της Ελλάδας Macedonia λένε.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Θανάση,

εδώ δυστυχώς κολλάει για όλους μας, το ρητό: "Ο κόσμος το χει τουμπανο και μεις κρυφό καμάρι"

Δυστυχώς οι γείτονες έχουν αναγνωριστεί σιωπηρά απο όλο τον κόσμο, και δεν νομίζω πως ότι όνομα κι αν πάρουν μετά τις διμερής συμφωνίες, να αλλάξουν όλες αυτές οι αναφορές σε τόσα διεθνή site.

Απλά ξέρω ότι κόσμος από την MS Hellas όταν βρίσκει τέτοιες αναφορες κάνει προσπάθειες να τις αλλάξει αλλά κι οταν τα καταφέρνει απλός λέει FYRO Macedonia οπότε αυτό που μένει είναι το δεύτερο συνθετικό.

Σήμερα το βράδυ στην Βαρκελώνη, είμουν σε ένα ανεπίσημο τραπέζωμα με MCT και MVP απο όλη την ευρώπη. Διπλα μου κάθοταν ένα καταπληκτικό παιδί που μετά απο 1 ωρα συνομιλία έμαθα ότι ήταν Τούρκος MCT-MVP. 2 θέσεις πιο πέρα ήταν ένας...ΦΥΡΟΜιανός, και απο την άλλη μεριά ένα κανονικός Μακεδόνας, ο Χρήστος (Σπανουγάκης). Μάντεψε ποιος έλεγε σε όλο το τραπέζι ότι είναι απο την Μακεδονία.

Οσοι ήταν υποψιασμένοι απο τους λοιπούς, λόγω πολλών διαβημάτων που έχω κάνει για το θέμα απλά με κορόιδευαν (Σκοτσέζοι, Ολλανδοί κλπ), λέγωντας μου πως αφού είμαι τόσο προοδευτικός και μιλάω τόσο εγκάρδια με τον Τούρκο, τι ζόρι τραβάω με τον fyromιανό.

Τον συγκεκριμένο έχω καταφέρει μέχρι να τον ξηλώσω απο κάποια forum. Ομως σήμερα τελικά δεν έκανα τίποτα. 100 άλλοι ευρωπαίοι MCT-MVP άκουσαν οτι είναι...πατριώτης με τον Σπανουγάκη.

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας γεννηθει στην Καβάλα, κι εγω , στην ανατολική Κατω Μακεδονία δηλαδή, επιτρέψτε μου να είμαι αμυντικός σε όσους αμφισβητούν την ιστορία που με έμαθαν στο σχολείο....(Το πιανιεις το  υπονοουύμενο ?).

Μεγάλωσα με αυτή την ιδέα για 30 χρόνια τωρα. Και 10 που αμφισβητούμαστε , 40.Αυτό ξέρω να κάνω γιατί  αυτός ο οποίος είχε / έχει επιφορτιστεί με την εκπαίδευσή μου , αυτά μου είπε.

Αν μου έλεγαν πως η Κρήτη ήταν Λιβανέζικη , εγώ τι θα έλεγα? "αφού το λές εσύ έτσι πρέ΄πει να'ναι". Μνημειώδης φράση παιδιά.

Εχω πολυ ανοιχτό μυαλό  , τόσο που "παιρνουν τα μυαλα μου αερα"  αλλα, δεν ανεχομαι ανακριβειες.

Μακεδονια τους απεκαλεσαν , αλλα σε ολα τα διεθνη meetings/forums που εχουν να κανουν με σχεσεις κρατών , ΦΥΡΟΜ τους λενε !

Και στο κατω-κατω ας αποφασισουν πια και οι δικοι μας και οι δικοι τους, να συνεχισουμε παρακατω. Το παιχνιδακι που βρηκαν  δεν αρεσει σε πολλυ κοσμο (συμπεριλαμβανομενου κι εμου βεβαιως-βεβαιως).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...