Jump to content

Τελευταίες παραλαβές μέχρι Τετάρτη 24/12 - Ποιος θέλει ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ ένα Vista Ultimate SP1 ?


Akladakis
 Share

Recommended Posts

Update: Η προσφορά τελειώνει στις 24/12 μέχρι τότε θα πρέπει να έχετε παραλάβει το προιόν απο τα γραφεία της MS Hellas.

Όπως έχουμε υποσχεθεί εδώ στο forum μας, θα κάνουμε ότι είναι δυνατόν να προάγουμε την εκπαίδευση σε θέματα που μας αφορούν όλους σαν IT pros. Τι καλύτερο όμως από το να εκπαιδευόμαστε και να κερδίζουμε κάτι?

 

Το autoexec.gr κατάφερε να εξασφαλίσει μέσω της Microsoft εντελώς δωρεάν την ναυαρχίδα των εκδόσεων των vista, τα Windows Vista Ultimate SP1 καθώς και τη Σουίτα Windows Live.

 

Για τα Windows Vista Ultimate δεν χρειάζεται να πούμε πολλά, τα Ultimate Extras, η δυνατότητα να αλλάζετε γλώσσα στο λειτουργικό όποτε θέλετε, το media center και άλλα πολλά, τα καθιστούν ένα «ποθητό» αν και λίγο ακριβότερο από τα άλλα, λειτουργικό. Εδώ εξαλείψαμε το μόνο μειονέκτημα τους, την τιμή. Θα μπορείτε να τα αποκτήσετε δωρεάν, σαν αντιστάθμισμα μιας Online εκπαίδευσης 30 λεπτών.

 

Η διαδικασία που απαιτείται είναι πολύ απλή.

1.   Να είστε μέλη του autoexec.gr

2.   Να ακολουθήσετε αυτό το link και να γραφτείτε

3.   Να επιλέξετε μια από τις παρεχόμενες online εκπαιδεύσεις.

4.   Να τυπώσετε το αποδεικτικό παρακολούθησης (email επιβεβαίωσης εγγραφής+screenshot απο lab)

5.   Να παραλάβετε το δωρεάν αντίγραφο των Vista Ultimate SP1*.

 

Οι παρεχόμενες online  εκπαιδεύσεις είναι οι παρακάτω:

·         Windows Vista Management Overview

·         Windows Vista Security Overview

·         Windows Vista System Image Manager Overview

·         Collaborate in Small Groups Anywhere, Anytime using Windows Vista

·         Improve your PC's Power Management using Windows Vista

·         Easily Manage your Data Synchronization using Windows Vista

·         Set up and Connect to Networks with Simplicity using Windows Vista

·         Improved and Automated Help Options in Windows Vista

·         Instantly Search and Find Information using Windows Vista

·         Built-in Diagnostics in Windows Vista

·         Better Protection from Malware using Windows Vista

·         Browse with Enhanced Security using Windows Vista

 

Και καλά θα ρωτήσετε, δεν υπάρχει παγίδα? Όλα έτσι απλά, το αφεντικό τρελάθηκε και μοιράζει ?

Παγίδα δεν υπάρχει, αλλά υπάρχει ένας περιορισμός. Το αντίγραφο που θα κερδίσετε, θα πρέπει να το ενεργοποιήσετε μέχρι τις 31/12/2008. Θα πάρετε ένα κλειδί που θα ισχύει για ενεργοποιήσεις στο μέλλον αλλά η πρώτη θα πρέπει να γίνει μέχρι τις 31/12.

 

 

 

*Mπορείτε να παραλάβετε το δικό σας Windows Vista Ultimate SP1 μαζί με τη Windows Live Suite, με το αποδεικτικό παρακολούθησης από τα γραφεία της Microsoft Ελλάς, Κηφισίας 221 Μαρούσι 15124.

Για όλους εσάς που για οποιοδήποτε λόγο δεν μπορείτε να περάσετε από τα γραφεία της MS  μπορείτε να στείλετε e-mail στη διεύθυνση mshtech@microsoft.com με τα παρακάτω στοιχεία:

1.       Ονοματεπώνυμο

2.       Πλήρη Διεύθυνση (και Ταχ. Κώδικα)

3.       Τηλέφωνο

4.       Screen-shot του αποδεικτικού παρακολούθησης

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 Έστειλα email, καθώς δεν νομίζω να προλάβω να πάω, λόγω δουλειάς.

Εκτός και αν το πάρεις εσύ και βρεθούμε πουθενά :) ε καταπληκτικέ δάσκαλε;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι και το αποδεικτικό της εγγραφής στο virtual event Που παίρνετε με email αρκεί. Οποιος αντιμετωπίσει πρόβλημα με την παραλαβή απλά να το γράψει εδώ. Θα τους...κανονισω.

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω την τιμη να ειμαι ο πρωτος που παρελαβε το promotional kit MS Windows Vista Ultimate SP1.Περιεχει Windows Live One Care trial edition και εχει την ενδειξη Not for resale.

Ευχαριστουμε δασκαλε Νασο για την ενημερωση.

 

Link to comment
Share on other sites

Από όσο είδα, μέσα στο πακέτο υπάρχει ένας κωδικός, αυτόν πρεπει να το καταχωρήσετε σε ένα site και θα πάρετε ένα κλειδί για vista που ισχύει για πάντα. Αυτή όμως την καταχώρηση πρέπει να την κάνετε μέχρι τις 31/12 γιατί μετά το site θα κλείσει.

Επίσης μην δοκιμάζεται το one care διότι δεν λειτουργεί για Ελλάδα ακόμη.

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόνο σε εμένα σέρνεται το άνοιγμα των virtual μηχανημάτων;

 

επίσης (και) εγώ δεν κατάλαβα το αποδεικτικό που χρειάζεται ποιο πρέπει να είναι

 

έχω ένα screenshot ότι κατέθεσα το evaluation (που όμως δεν φαίνεται ποιος είμαι)

επίσης μόλις πρόσεξα ότι αν πας να μπεις σε κάποιο άλλο lab, από κάτω έχει ένα κουμπάκι "completed labs" όπου φαίνεται ότι έχω περάσει κάποιο - αυτό κάνει;

κάτι άλλο;

 

που πρέπει να το στείλουμε; στο mail του πρώτου post;

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, στο mail του πρώτου post.

 Ή να πάτε μόνοι σας να το παραλάβετε απο την MS Hellas. Για να προλάβουμε την προθεσμία.

Να τυπώσετε το mail που λέει οτι γραφτήκατε στο event, αυτό φτάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος μου έγραψε

"το process παντως δεν είναι και πολυ κατανοητό χωρις τη βοηθεια του κοινού..."

Οπότε πρέπει να αναλάβω να ξεκαθαρίσω λίγο.

Μόλις κάνετε register σας έρχετε ένα email που μοιάζει κάπως έτσι


 

> From: [email protected]
> To: xxxxxx@hotmail.com
> Date: Fri, 5 Dec 2008 10:19:02 -0800
> Subject: Microsoft Virtual Event Registration Confirmation
>
> Thank you for registering for TechNet Virtual Labs Windows Vista. This email confirms your registration for this Virtual Event.
>
> Please click the following link to join this Virtual Event
>
https://msevents.xxxxxxxxxx
>
>
>
> Name: xxxxxx xxxxxxx
> Event Code: xxxxxxxx
> Event Name: TechNet Virtual Labs Windows Vista
>
> Thank you for your interest in Microsoft Events. We look forward to seeing you at the Virtual Event!

Αυτό το email και ενα screenshot απο την ολοκλήρωση ενός virtual lab φτάνει.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.



Link to comment
Share on other sites

Οχι αρκούν αυτά που εκανες, αλλά θα συμβούλευα να περάσετε να πάρετε το δώρο σας, γιατί φοβάμαι πως τα ταχυδρομία λόγω των ημερών θα αργήσουν, θα περάσει η ημερομηνία και το δώρο θα είναι...άδωρο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι να ρωτήσω πως γίνεται και βρήκατε την προσφορά αφού σχεδόν όλοι το πρώτο σας post ήταν γι' αυτή (άρα δεν ήσασταν μέλη του autoexec.gr); ΟΚ, ο ένας φίλος μας ήρθε από το studentguru. Οι υπόλοιποι? Ελπίζω να μην εξαφανιστείτε μετά την προσφορά, ε?

Link to comment
Share on other sites

Καλέ ένα γκάλοπ κάνω: του στυλ, "που μας βρήκατε, ωρέ". ΄Βέβαια, εμμέσως, κάνω και μια πρόβλεψη: ότι η πλειοψηφία των νέων αυτών μελών θα εξαφανιστεί άμα τη εμφανίσει του δώρου. Αν είναι έξυπνη όμως (η πλειοψηφία) και διαβάσει κάποια από τα προηγούμενα άρθρα θα δει ότι και στο παρελθόν έχουν μοιραστεί πολλά δώρα: Windows Server, Vista, Technet συνδρομές κλπ κλπ - είτε online είτε στις συναντήσεις του autoexec.gr. Γι΄αυτό παρακαλούνται οι νέοι όπως μείνουν μαζί μας για ακόμα περισσότερα δώρα στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο φίλος παραπάνω...και εγώ στην τύχη το ανακάλυψα[:$]

Άλλα όπως προείπε, αν κάποιος βρεθεί σε ένα φόρουμ και εκτός των γνώσεων που μπορεί να αποκομίσει έχει και κάποιο "υλικό" κέρδος τότε θα πρέπει να εμπιστευτεί το IQ του και να γίνει ένθερμος υποστηρικτής!

Θα ήθελα μόνο μια μικρή βοήθεια όσον αφορά την αποστολή του email στην microsoft για την παραλαβή του "δώρου" ένεκα του ότι μένω Θεσσαλονίκη.

Πρέπει στο email να αναφέρουμε κάτι για την παραλαβή vista sp1 ή θεωρείται αυτονόητο και απλά πρέπει να στείλουμε τα στοιχεία που αναφέρονται στην αρχή?

Ευχαριστώ πολύ και καλώς σας βρήκα!

 

Link to comment
Share on other sites

Δάσκαλε Δημήτρη,

Συγχώρα μας για αλλά χωρίς διαφήμιση δεν μπαίνει κόσμος στο μαγαζί! Το site φαίνεται ενδιαφέρον και πιστεύω αρκετοί από εμάς θα συνεχίσουμε να το παρακολουθούμε. [8-|]

Φιλικά

Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Create New...