Jump to content

Αναζητείται Συμβατος Δοτης Μυελου Οστων


ThanosZ
 Share

Recommended Posts

Παιδια , αρκετα σοβαρο , (ειμαι κι ευαίσθητος σε κατι τετοια) παρακαλω όποιος  μπορει .... Να βοηθησουμε το 4χρονο πιτσιρικι

 

Το πηρα copy / paste ...

 

(Αν ειναι hoax ειναι κακογουστη , μα δεν νομιζω....)

 

Τίτλος: Αναζητώ δότη...

 

 

 

Αναζητώ συμβατό δότη μυελού των οστών, για την 4χρονη ανιψούλα μου η οποία πρέπει να υποβληθεί άμεσα σε μεταμόσχευση...

 

όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου, με τους εξής τρόπους :

 

________________________________________________________________________________________________

 

E-mail : [email protected]

 

 

 

Windows Live Messenger (MSN) : [email protected]

 

 

 

 

Προφίλ στο www.gamato.info http://www.gamato.info/userdetails.php?id=30000

 

 

 

Προφίλ στο portal.gamato.info http://portal.gamato.info/smf/index.php?action=profile

 

 

 

Προφίλ στο www.facebook.com http://www.facebook.com/profile.php?id=726645379&v=feed&story_fbid=55049601558#/profile.php?id=726645379&ref=name

 

 

 

Πληροφορίες για τους εθελοντές δότες μυελού των οστών:

 

http://www.bestrong.org.gr/el/learncancer/treatment/stemcellandbonemarrowtransplants/donorofmarrow/

 

http://www.eom.gr/article_detail.asp?e_cat_serial=001001004&e_cat_id=6&e_article_id=66

 

________________________________________________________________________________________________

 

 

         Η εξέταση για το τεστ ιστοσυμβατότητας (HLA) είναι

ανώδυνη και περιορίζεται στη λήψη μικρής ποσότητας αίματος (15 ml

περίπου), προκειμένου να καθορισθεί ο ιστικός τύπος (HLA). Σκέψου ότι

μπορεί να σώσεις ένα αγγελούδι!

 

 

 

         Οι πιθανότητες να βρούμε δότη με συμβατότητα 100% είναι 1 προς 15.000 περίπου. Περιμένουμε να μας βοηθήσετε να τις μειώσουμε αυτές τις πιθανότητες στο ελάχιστο δυνατό...

 

 

 

         Σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο τον οποίο αφιερώσατε να διαβάσετε αυτό το μήνυμα. Ο Θεός αυτού του κόσμου να σας έχει καλά…

 

 

 

Καλό σας βράδυ...

 

Αλεξίου Αλέξιος.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

επειδή τα περισσότερα hoax τα έχω δει με λογαριασμό windowslive τελευταία, μπορεί κάποιος να επικοινωνήσει και να έχουμε ένα τηλέφωνο;

μόλις το έχουμε θα το προωθήσω σε όλη την εταιρεία μου

Link to comment
Share on other sites

επειδή τα περισσότερα hoax τα έχω δει με λογαριασμό windowslive τελευταία, μπορεί κάποιος να επικοινωνήσει και να έχουμε ένα τηλέφωνο;

μόλις το έχουμε θα το προωθήσω σε όλη την εταιρεία μου

Το εψαξα λιγο παραπανω και κατεληξα οτι δεν ειναι δυνατο να ειναι hoax.Υπαρχουν ανθρωποι που ηδη ειναι στη διαδικασια ελεγχου αιματος για την πιτσιρικα η οποια ειναι ασθενης  του Ιπποκρατειου Θεσ/νικης με μπαμπα ενστολο των τεθωρακισμενων.  Δειτε το link να καταλαβετε τι γινεται στο πορταλακι απο κινητικοτητα.

 

ΥΓ του εχω στειλει μυνημα στο windowslive account του μα ο τυπος εχει κατακλυστει απο απαντησεις και  δεν προλαβαινει οπως λεει και στο φορυμ του τορρενταδικου.

Ειναι , δυστυχως, αληθεια .......

 

 

Link to comment
Share on other sites

κατανοώντας την σοβαρότητα του θέματος, άσχετα με το αν ειναι hoax η οχι το συγκεκριμένο, καλο ειναι να κρατήσουμε το  forum σε τεχνικό επίπεδο και μόνο. ειναι αρκετα ευκολο να ξεφυγει η κατασταση του τι γραφει ο καθε ενας μας. Αλωστε ολοι εμεις του χωρου που εχουμε αμεση επαφη με το ιντερνετ παρακολουθουμε δεκαδες φορουμς και λιστες καθημερινα λαμβανοντας τα ιδια κ τα ιδια. Το συγκεκριμενο για παραδειγμα το συνατνω 2η φορα.

 

 

ΝΚ

 

Link to comment
Share on other sites

κατανοώντας την σοβαρότητα του θέματος, άσχετα με το αν ειναι hoax η οχι το συγκεκριμένο, καλο ειναι να κρατήσουμε το  forum σε τεχνικό επίπεδο και μόνο. ειναι αρκετα ευκολο να ξεφυγει η κατασταση του τι γραφει ο καθε ενας μας. Αλωστε ολοι εμεις του χωρου που εχουμε αμεση επαφη με το ιντερνετ παρακολουθουμε δεκαδες φορουμς και λιστες καθημερινα λαμβανοντας τα ιδια κ τα ιδια. Το συγκεκριμενο για παραδειγμα το συνατνω 2η φορα.

 

 

ΝΚ

Με όλο τον σεβασμό επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. Το γεγονός οτι σ αυτη την περιοχή υπάρχει  ειδικός σύνδεσμος για το  folding@home  δίνει από μόνο του  κι ένα στίγμα ευαισθησίας &"κοινότητας" . Μιας ομάδας ανθρώπων δηλαδή. Δεν μπορεί μια κοινότητα να αυτοαποκαλείται  έτσι, χωρίς τα κύρια ιδώματά της που δεν ε'ιναι  τιποτε άλλο, από την διαφορετικότητα των μελών της.

Τεχνικοί , τεχνικαράδες , δεν λέω, μα, και ανθρωποι. Κι αυτό πάνω απ όλα.Σε τέτοιες σοβαρες περιπτώσεις τα ¨τεχνικά" έρχονατ σε 2η μοίρα στην ατζέντα μου. Αν ,επίσης, ήθελα ένα καθαρά τεχνικό φόρουμ δεν θα γινόμουν υποστηρικτής του autoexec μα θα συχναζα στο microsoft knowledge base, experts exchange κλπ. Εκεί να δεις τεχνικοσύνη. Μα ειμαι " έλληνας ΙΤ pro" οπότε  επέλεξα να στηρίξω  μια ελληνική προσπάθεια. Αυτά για μένα.

Δεν γινεται αγαπητε συναδελφε να ειμαστε all technical. Τουλαχιστον έτσι το βλέπω εγώ.

Τελος αν  αυτος ο συγκερκιμενος ανθρωπος ειχε προσβαση σ αυτην την κοινοτητα , πιστευεις πως δεν θα  επιχειρουσε να μας ενημερωσει ? Και γιατι οχι? Μπορει να ξερω καποιους που ξερουν καποιους ....

 

Link to comment
Share on other sites

φιλε Θανο μην το παιρνεις προσωπικα, συμφωνω μαζι σου οτι ειμαστε κοινοτητα πανω απο ολα τα τεχνικα θεματα! αλλα και παλι ειναι πολυ ευκολο να ξεφυγει η κατασταση με τα ατελειωτα hoax που κυκλοφορουν. Στην συγκεκριμενη περιπτωση εκανες ερευνα και διαπιστωσες οτι δεν ειναι hoax και το εστειλες, και ετσι ειναι το σωστο. παντα να ελεγχουμε πια πηγη πρην δημοσιευσουμε. το κακο ειναι οτι οι αρκετοι ειναι τροχονομοι και απλα προοθουν οτι βρουν μπροστα τους, αυτη ειναι και η βασικη ιδεα των hoax, η ανθρωπινη αδυναμια σε κοινωνικα θεματα. και αυτο ακριβως πιστευω πρεπει να αποφυγουμε ως κοινοτητα.

 

 

 

ΝΚ

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...